پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاص ۲۴۵ میلیارد تومان اعتبار توزیع شیر در مدارس

danesheroz1 آذر ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
اختصاص ۲۴۵ میلیارد تومان اعتبار توزیع شیر در مدارس

دانش روز: دبیر کمیته ملی شیر وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۴۵ میلیارد تومان اعتبار به منظور توزیع شیر در سطح مدارس تا پایان سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در نظر گرفته شده است

به گزارش دانش روز، داریوش احمدی اظهار داشت: در مرحله اول مبلغ ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار به منظور توزیع شیر در سطح مدارس سراسر کشور اختصاص یافت و به استان ها ابلاغ شد.

  وی ادامه داد: با تشکیل جلسه ای با حضور مسوولان ذیربط، دولت با دستور رییس جمهور قول مساعد داده تا حدود ۱۳۸ میلیارد تومان دیگر برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در نظر گرفته شود که در مجموع میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای توزیع شیر در سطح مدارس به حدود ۲۴۵ میلیارد تومان می رسد .

 دبیر کمیته ملی شیر وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد که پیشنهاد ما به دولت به منظور توزیع شیر در مدارس برای سال تحصیلی آینده ۳۵۰ میلیارد تومان است.

 وی توضیح داد: در مجموع ۹ میلیون دانش آموزان و کارکنان شاغل تحت پوشش قرار گرفته اند و شیر در دو نوع پاستوریزه و استریل با ماندگاری طولانی مدت ویژه مناطق دوردست و صعب العبور با حجم ۲۰۰ سی سی و با شاخصه ۵/۲ درصد چربی در مدارس عرضه می شود.

  احمدی با بیان اینکه از ۱۶ آذرماه توزیع شیر در مدارس سراسر کشور آغاز شده است، یادآورشد: تنها در استان اصفهان به دلیل برخی مشکلات در قرادادها چند روز به تعویق افتاد.

وی اظهار داشت: در تهران نیز از ۹ آذرماه در ۲۰ منطقه توزیع شیر آغاز شد و این توزیع شامل تمامی مدارس دولتی ابتدایی و متوسطه اول است که در هفته دو نوبت صورت می گیرد.

 دبیر کمیته ملی شیر وزارت آموزش و پرورش در رابطه با کیفیت شیرهای توزیع شده در سطح مدارس افزود: ما این ادعا را داریم با حضور نمایندگان کمیته ملی شیر، موسسه استاندارد، وزارت بازرگانی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان حمایت نظارت بهینه اعمال می شود و به همین دلیل احتمال تقلب و یا توزیع شیر نامرغوب بسیار کم است.

 وی اضافه کرد: احتمال فساد شیر ممکن است در زمان انتقال از کارخانه و یا در مدارس به دلیل قرار دادن شیر در کنار وسایل گرمایشی صورت گیرد و این مساله ارتباطی به کیفیت شیر ندارد.

چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱
کد خبر : 79354
بازدیدها: 532

پاسخی بگذارید »