دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاص ۱۶۹میلیارد تومان به طرح پزشک خانواده در بودجه ۹۲

danesheroz فروردین ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
اختصاص ۱۶۹میلیارد تومان به طرح پزشک خانواده در بودجه ۹۲

رئیس جمهور گفت: با بیان اینکه برای اجرای طرح پزشک خانواده در بودجه سال ۹۲، ۱۶۹ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم گفت: امیدواریم این میزان هزینه مدنظر قرار گرفته در بودجه به تصویب نمایندگان برسد و امیدواریم نمایندگان بودجه این طرح را افزایش دهند

محمود احمدی‌نژاد امروز بعد از ظهر در نشست مشترک با دست‌اندرکاران کشوری طرح پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با بیان اینکه سلامت ضروری‌ترین نیاز انسان است، گفت: همه نیازهای انسان بعد از تامین سلامت معنا پیدا می‌کند، حتی اگر آن جامعه با پیشرفت مادی روبرو باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه مردم به نوعی حاضرند در این طرح سرمایه‌گذاری کنند افزود: هم‌اکنون در دوره‌ای قرار داریم که همه اقدامات از نظر مادی سنجیده می‌شوند و بستری برای پر شدن جیب عده‌ای خاص فراهم شده است.

احمدی‌نژاد ادامه داد: هم‌اکنون تولیدات و تجهیزات درمانی در دست عده‌ کمی از صهیونیست‌ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه امروزه در نظام سلامت دنیا مشکلاتی وجود دارد، تصریح کرد: به نظر من به جای اسم نظام ارجاع بهتر است آن را نظام سلامت بگذارید لذا مردم باید مفهوم واژه‌ای آن را درک کنند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: اکثر مردم در کشورهای مختلف نسبت به سلامت خود توجهی ندارند و خیلی از آنها مفاهیم سلامت را نمی‌دانند، لذا دخالتی در سلامت خود ندارند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برای حل کردن مشکلاتی از جمله بالا بودن هزینه درمان، مصرف دارو، کارهای تشخیص و جراحی‌ها و همچنین روابط ناسالم، گفت: مهمترین کار این است که انگیزه فردی در سلامت افراد زنده شود که با اطلاع رسانی و آموزش به مردم این مشکلات قابل حل خواهد بود.

وی تاکید کرد: هرچقدر دانش عمومی سلامت در جامعه افزایش پیدا کند اجرای طرح نظام ارجاع موفق‌تر خواهد بود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از سری وظایف حکومت نیز تامین سلامت مردم است که باید حداقل نیاز مردم را در این زمینه برآورده کنند.

احمدی‌نژاد اجرای طرح نظام ارجاع را نیازمند ضوابط بسیار دقیق خواند و افزود: باید برای اجرای این طرح عظیم پایگاه اطلاعات جامع داشته باشیم.

وی گفت: در صورتی که بتوانیم برای اجرای این طرح بزرگ پایگاه اطلاعاتی برای ۷۶میلیون ایرانی ایجاد کنیم این کار موجب کنترل تمام مشکلات این حوزه خواهد شد.

رئیس جمهور تاکید کرد: کار اطلاع‌رسانی به مردم بسیار با اهمیت است، لذا اگر مردم اهمیت این کار را در خود احساس کنند خودشان به سر کار خواهند آمد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه اجرای کارهای بزرگ در ایران تحقق یافتنی است، افزود: آمادگی هرگونه پشتیبانی را از اجرای این طرح داریم، لذا هزینه‌ای که اکنون دولت پرداخت خواهد کرد بسیار متناسب با اجرای کار  است.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح پزشک خانواده در بودجه سال ۹۲،  ۱۶۹ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم گفت: امیدواریم این میزان هزینه مدنظر قرار گرفته در بودجه به تصویب نمایندگان برسد و امیدواریم نمایندگان بودجه این طرح را افزایش دهند.

رئیس‌جمهور در خاتمه خاطرنشان کرد: اگر همه شیاطین عالم هم در دنیا بسیج شوند نمی‌توانند مقابل ملت ایران بایستند.

سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۸
کد خبر : 11222
بازدیدها: 305

پاسخی بگذارید »