پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام گرفت

اختصاص سهمیه به کنکوری‌های مناطق زلزله‌زده آذربایجان

danesheroz اسفند ۹, ۱۳۹۱ ۰

با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی محصّلان مناطق زلزله زده اهر، هریس و ورزقان استان آذربایجان شرقی در آزمون سراسری سال آینده دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، از سهمیه مناطق محروم با ضرایب خاص خود بهره مند خواهند شد

هفتصد و سی امین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی شامگاه امشب (سه شنبه) به ریاست دکتر محمود احمدی نژاد تشکیل شد و در آن موضوعات مختلف فرهنگی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه با توجه به وقوع زلزله در مناطق اهر، ورزقان و هریس استان آذربایجان شرقی و به منظور جبران مشکلات به وجود آمده برای دانش آموزان و محصّلان این مناطق مصوب شد تا داوطلبان آزمون سراسری از مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تا زمانی که مشکلات آنان برطرف شده و شرایط تحصیل برای محصلان در این مناطق به حالت عادی بازگردد، برای شرکت در آزمون سراسری از سهمیه مناطق محروم با ضرایب خاص خود استفاده کنند تا بتوانند برای ادامه تحصیل به مراکز آموزش عالی کشور وارد شوند.

در این جلسه موضوع ادامه تحصیل جانبازان نخاعی کشور در یک مقطع تحصیلات تکمیلی بالاتر بدون آزمون و در چهارچوب ضوابط آموزش عالی کشور نیز به تصویب اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

همچنین در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی نظامنامه پیوست فرهنگی در خصوص طرح های کلان و مهم کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که تصویب نهایی آن به جلسه آینده شورا موکول شد. بر اساس این نظامنامه تمامی طرح های مهم و کلان کشور باید دارای پیوست های فرهنگی متناسب بر اساس اقتضائات منطقه ای باشند. قرار است نظام‌نامه پیوست فرهنگی با همکاری معاونت نظارت راهبردی رییس جمهور اجرایی شود.

بررسی سند مهندسی فرهنگی کشور نیز در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به پایان رسید و تمامی راهبردهای ملی و بخش مهمی از اقدامات اساسی ذیل این سند به جز بخش نگاشت نهادی آن که متولی اجرایی شدن سند می باشد، به تصویب رسید. قرار است ستاد راهبردی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی مشابه ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور تشکیل شود.

همچنین در این جلسه، دکتر احمد رضا ربانی به عنوان رییس دانشگاه تفرش، دکتر محمود سخایی به عنوان رییس دانشگاه نیشابور، دکتر حسین محبی به عنوان رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان و دکتر پرویز آژیده به عنوان رییس دانشگاه تبریز انتخاب شدند.

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۰۴
کد خبر : 8085
بازدیدها: 136

پاسخی بگذارید »