یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاص بیش از ۲ و نیم میلیون جلد کتاب به ایستگاههای مطالعه در کشور

atena92 اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۲ ۰

بیش از دو نیم میلیون جلد کتاب به ایستگاه های مطالعه در کشور اختصاص یافت.

معاون امور استانها و مجلس نهادکتابخانه های عمومی کشور در شهرکرد گفت: هم اکنون ۱۴۲ ایستگاه مطالعه در کشور راه اندازی شده و در این ایستگاههای ۱۵ محل نصب کتاب در زمینه علمی ، اقتصادی ، فرهنگی ،ادبی ، داستان و اجتماعی برای سنین کودک، نوجوان و بزرگسال اختصاص یافت.
آقای سادات فاطمی افزود:کودکان و نوجوانان بیشترین استقبال را از این طرح داشته اند و با تامین اعتبار تا پایان امسال هزار ایستگاه مطالعه در کشور راه اندازی می شود.
وی مکانهای پر تردد و عمومی از جمله بیمارستانها ، شهرداریها ، بانک ها و پایانه ها را مهمترین مکانهای نصب ایستگاه های مطالعه دانست.
معاون امور استانها و مجلس نهادکتابخانه های عمومی کشور افزود: عمل به منویات مقام معظم رهبری، در دسترس قرار گرفتن کتاب برای همه و افزایش فرهنگ مطالعه را از اهداف راه اندازی این ایستگاههاست.
آقای سادات فاطمی به راه اندازی ۴ ایستگاه مطالعه با اختصاص ۳۱ هزار جلدکتاب در چهار محال و بختیاری اشاره کرد و گفت: تعداد ایستگاههای مطالعه تا پایان سال به ۲برابر افزایش می یابد.
وی سرانه مطالعه کتاب ، مجلات ، نشریات ، روزنامه ، سایت‌ های اینترنتی ، قرآن و ادعیه را در ایران ۷۴ دقیقه اعلام کرد.
معاون امور استانها و مجلس نهادکتابخانه های عمومی کشور تعداد کتابخانه‌ های عمومی را ۲ هزار ۸۰۰ کتابخانه اعلام کردو افزود:‌ هم اکنون بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعضای این کتابخانه‌ ها هستند.

پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۶
کد خبر : 16115
بازدیدها: 176

پاسخی بگذارید »