شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

اختتامیه مسابقات حفظ، ترتیل و قرائت قران کریم در کرج

danesheroz1 مهر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
اختتامیه مسابقات حفظ، ترتیل و قرائت قران کریم در کرج

دانش روز: همزمان با ولادت امام هادی (ع) اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات حفظ ، قرائت و ترتیل قرآن کریم در کرج برگزار شد

به گزارش دانش روز، همزمان با ولادت امام هادی (ع) امروزاختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات حفظ، ترتیل و قرائت قران کریم درکرج توسط اداره اوقاف شهرستان کرج و درآستان مقدس امام زاده حسن برگزار شد.

P1040202

بنی احمدی، مدیر کل اوقاف استان البرزـ رایمند، مدیر کل اوقاف کرج ـ پورمظاهری، عضو سابق شورای کرج ـ حاج علی حاج کاظم و فاطمه اسکندری عضو شورای شهر کرج ـ مدیر موسسه قرانی تسنیم ـ فاطمه صفری، مدیریت دارالقران امام زاده حسن کرج ـ نسیم عسگری، مدیر جامعه القران خواهران کرج و جمعی ازمسئولین اوقاف استان البرزدر این اختتامیه حضور داشتند.

P1040195

این اختتامیه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط مسعود محمودی قاری ممتاز استان البرز آغاز شد.

P1040196

دبیر اجرای مسابقات قران کریم در کرج گفت: این مسابقات در راستای طرح ملی حافظان قران کریم برگزار شد و با توجه به حضور پرشور جامعه قرانی سهمیه این شهرستان از میزان ۲۰۰۰۰ نفرکه در نظر گرفته شده بود گذشت و ۲۵۰۰۰ نفر در این طرح ملی شرکت کردند و موجب شد که شهرستان کرج حائز رتبه برتر در کشور شود.

مهدی جعفری افزود: مسابقات قران کریم با تعامل دارالقران و موسسات قرانی برگزار شد و اظهار امیدواری کرد جامعه قرانی کرج  با حضور پرشور در دوره های آتی مروج فرهنگ قران در استان البرز شوند.

P1040206

مدیر کل اوقاف استان البرز ضمن تبریک ولادت امام هادی (ع) گفت: قران برنامه زندگی ماست و با شناخت آن می توانیم جامعه را بیمه کنیم و به کمک اهل بیت و قران انسان به تعالی می رسد آنچنانکه پیامبر اکرم فرمودند: من در میان شما ۲ چیز به امانت گذاشتم: قران و اهل بیتم.

بنی احمدی افزود: برنامه های قرانی در سطح امام زادگان استان و برگزاری کلاس های قران در محرومترین روستاهای البرزدر جهت بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه جامعه ی ما باید قرانی باشد انجام شد و امید است روزی فرا رسد که قران سرمشق همه امور ما در زندگی باشد.

P1040208

همچنین از سوی رایمند ، مدیر کل اوقاف کرج هدیه ای جهت پاسداشت خدمات مدیر اوقاف کل استان البرز به بنی احمدی داده شد.

مسابقات  قران کریم خواهران و برادران در ۳ بخش حفظ، ترتیل و قرائت و در دو مقطع شکوفه ها و بزرگسالان برگزار شد که آمار شرکت کنندگان این دوره به شرح ذیل است:

حفظ یک جزء: ۳۶۲۵ نفر

حفظ دو و نیم جزء:۳۴۰۰ نفر

حفظ پنج جزء:۱۳۹۵ نفر

حفظ ده جزء:۳۲۰ نفر

حفظ بیست جزء:۲۰۰ نفر

حفظ کل قران کریم: ۶۰ نفر

ترتیل قران کریم: ۵۹۸۳ نفر

قرائت قران کریم: ۴۰۳۲ نفر

مفاهیم: ۵۹۸۵ نفر

P1040250

ازاین شرکت کنندگان ۹۰ نفر حائز رتبه های برتر شدند که ازسوی مدیران اوقاف استان و اعضای شورای شهر کرج هدایایی به رسم یادبود به آنها اعطا شد.

 

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۱
کد خبر : 68550
بازدیدها: 905

پاسخی بگذارید »