پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اخبار ویژه روزنامه های امروز یکشنبه

danesheroz1 مرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
اخبار ویژه روزنامه های امروز یکشنبه

دانش روز: دورخیز مسافران بی‌بلیت برای قطار کابینه!،گنده‌گویی‌های آقای منافق!،تغییر رویه دولت درباره موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره)،ترکان: دوست دارم مشاور روحانی باشم،در جلسه لاریجانی و حدادعادل چه گذشت؟،ماهانه یک میلیارد دلار هزینه حمله به سوریه…ازمهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز هستند

 به گزارش دانش روز،
*کیهان

دورخیز مسافران بی‌بلیت برای قطار کابینه!

همزمان با دیدار حدود ۴۰ نماینده مجلس با رئیس جمهور منتخب، منابع رسانه‌ای اسامی برخی نامزدهای تصدی وزارت و معاونت را منتشر کرده‌اند.

برخی از این افراد به اعتبار نقش‌آفرینی در فتنه سال‌های ۷۸ و ۸۸ در موضع اتهام قرار دارند و بعید است بتوانند رأی اعتماد مجلس برای تصدی وزارتخانه‌هایی چون علوم را به دست آورند. همچنین نام ‌کسانی چون ظریف و محمدعلی نجفی در کنار اسامی جعفر توفیقی و فرجی دانا مطرح شده که احتمالاً در صورت معرفی به مجلس کار سختی برای جلب اعتماد اکثریت نمایندگان مجلس در پیش خواهند داشت.

براساس برخی اخبار و در حالی که منتفی شدن معاون اولی عارف قطعی است، بخت اسحاق جهانگیری فزونی یافته و نام محمد فروزنده رئیس بنیاد مستضعفان که به عنوان نامزد سمت معاون اولی مطرح بود به حاشیه رفته است. جهانگیری در پی نامزدی ریاست جمهوری بود اما با اسم‌نویسی هاشمی منصرف شد و به مرکزیت ستاد وی پیوست. او پس از رد صلاحیت هاشمی،‌ وارد ستاد روحانی شد و عضو مرکزیت حزب کارگزاران است.

در همین حال مشرق در خبری نوشت: تیمی از نزدیکان و حامیان حسن روحانی مأموریت یافته‌اند درباره گزینه پیشنهادی وزارت ارشاد دولت یازدهم و نحوه اطلاع‌رسانی و کار‌ رسانه‌ای به بحث و بررسی بپردازند. «هادی خانیکی»، «محمود سریع‌القلم»، «رضا صالحی»، «محمدرضا صادق»، «علی ربیعی» و «محمد قوچانی» از اعضای این کمیته هستند.

هفته‌نامه آسمان که به سردبیری محمد قوچانی منتشر می‌شود، در خبری نوشت اسامی نامدار زنگنه، ویسه،‌ظریف، نجفی، آخوندی، هاشمی، سلطانی‌فر، امیری، نیلی جهانگیری، و فروزنده برای وزارت نفت، صنعت، خارجه، ‌آموزش و پرورش، مسکن، بهداشت، ورزش، دادگستری، سازمان برنامه، معاون اولی رئیس جمهور و دبیری شورای امنیت ملی قطعی شده است.

این نشریه همچنین محمد شریعتمداری، علی جنتی و فیروزآبادی را گزینه‌های احتمالی وزارت کار، ارشاد و ارتباطات معرفی کرد. این در حالی است که گفته می‌شود گزینه اصلی وزارت کار و تعاون، علی ربیعی از اعضای سابق دبیرخانه شورای امنیت ملی است و انتخاب وی قطعی شده است.

سایت بولتن‌نیوز هم در خبری به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: نام علی جنتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سلطانی‌فر برای وزارت ورزش و جوانان نهایی شده است.بولتن نیوز می‌افزاید: آقای روحانی یکشنبه۱۳ مرداد اسامی کابینه خود را به مجلس اعلام خواهد کرد.

این خبر تأکید می‌کند: اسامی فرجی دانا (از عناصر دخیل در فتنه ۷۸) برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طیب‌زاده برای وزارت اقتصاد و دارایی، علی جنتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ربیعی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسعود سلطانی‌فر برای وزارت ورزش و جوانان و نعمت‌زاده برای وزارت صنعت، معدن و تجارت نهایی شده است. البته رحمتی یا بخشنده هم برای وزارت جهاد کشاورزی مطرح هستند.

در این میان وزارت علوم و نقشه چینی افراطیون برای این وزارتخانه مهم، مورد توجه ناظران قرار گرفته و دو گزینه مورد اشاره (توفیقی-فرجی دانا) فاقد کمترین صلاحیت‌ها ارزیابی شده‌اند. حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران روز جمعه گذشته درباره سپردن وزارت علوم به کسانی که بوی فتنه می‌دهند هشدار داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سالک از نمایندگان اصولگرای مجلس نیز در گفت‌وگویی تأکید کرد: اصلاح‌طلبان برای چندین وزارتخانه مشخص تلاش می‌کنند. وزارت آموزش عالی، وزارت آموزش پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این وزارتخانه‌ها هستند. چرا؟ چون مغز حرکت در کشور همین چند وزارتخانه هستند. این وزارتخانه‌ها، یا با دانش‌آموزان، یا با دانشجویان و یا با مسائل فرهنگی در ارتباط هستند. اینها با انتخابی هدفدار، دست روی این وزارت‌خانه‌ها گذاشتند و آقای روحانی باید در این زمینه توجه کافی را داشته باشد و این مسائل را مد نظر قرار دهد.

وی تأکید می‌کند: اگر وزیر ارشادی بیاید که سابقه در مسائل فتنه دارد، یا سکوت کرده است و یا منصوب به آنها است نمی‌تواند مفید به فایده باشد. از طرفی باید فردی به عنوان وزیر ارشاد معرفی شود که سابقه انجام امور فرهنگی داشته باشد. اگر غیر از این باشد، مسلماً نمی‌تواند وزیر ارشاد مطلوبی باشد. وزیر ارشاد باید عملکردی در مسائل فرهنگی داشته باشد، شجاع باشد، مجموعه و زیر مجموعه‌های وزارت ارشاد را بشناسد. ولایت‌پذیر باشد. چنین کسی می‌تواند موجبات تقویت زیرساخت‌های فرهنگی کشور را فراهم آورد.

یادآور می‌شود بیش از ۲۵۰ نماینده مجلس را اصولگرایان تشکیل می‌دهند که در قالب دو فراکسیون گردهم آمده‌اند. حدود ۴۰ نماینده نیز منفرد و اصلاح‌طلب محسوب می‌شوند. کابینه پس از معرفی باید از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد بگیرد.

نظرات کیهان کمک به روحانی است

«گویا آقایان باورشان نشده که آقای روحانی به عنوان یک شخصیت دارای پیشینه فکری و سیاسی مشخص، پیروز انتخابات ۲۴ خرداد می‌باشد. انتظارات به شکلی است که از عهده حتی نیروهای شناسنامه‌دار اصولگرا و معتدل هم خارج است لحن سخنان به گونه‌ای است که انگار خود آقای حسین شریعتمداری پیروز انتخابات است. ولی واقعیت این است که پیروز این انتخابات نه سید محمد خاتمی و نه آقای ناطق نوری است، بلکه کسی منتخب مردم قرار گرفته که مرز بین این دو می‌باشد.»

مطلب فوق بخشی از سرمقاله دیروز روزنامه اصلاح‌طلب ابتکار است که در آن، اگرچه دیدگاه و نظر کیهان تحریف شده است ولی بر این واقعیت نیز تصریح گردیده که اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات نبوده‌اند و در حالی که مدعیان اصلاحات با هیاهو و سر و صدای بی‌پایه و اساس اصرار دارند رأی رئیس جمهور منتخب را به سود کانون‌های ورشکسته داخلی و خارجی مصادره کنند، روزنامه ابتکار تصریح می‌کند که رأی مردم به سبد آقای حسن روحانی ریخته شده است که نه اصلاح‌طلب است و نه اصولگرا.

تا اینجا، همان نظر کیهان است که آقای روحانی اصلاح‌طلب نیست و سهم‌خواهی مدعیان اصلاحات از ایشان زیاده‌خواهی سیاسی است! و اشاره به این نکته نیز ضروری است که مدعیان اصلاحات اساسا خواستار موفقیت دولت آقای روحانی نیستند و به دولت ایشان به عنوان یک پل نگاه می‌کنند.

اصرار آنها برای مصادره رأی روحانی به خاطر ویزای ورود به کابینه است و نه همراهی با ایشان. سرمقاله روزنامه ابتکار اگرچه از بسیاری دروغ‌پردازی‌های سایر نشریات زنجیره‌ای اجتناب کرده است ولی متاسفانه این روزنامه هم مانند سایر روزنامه‌های زنجیره‌ای نظر کیهان درباره کابینه آقای روحانی را تحریف کرده و این توهم را القا می‌کند که انگار کیهان در پی سهم‌خواهی و یا دخالت در امور ریاست جمهوری است.

آنچه کیهان به وضوح و با ارائه اسناد غیرقابل انکار مطرح کرده است، هشدار دلسوزانه و خیرخواهانه به رئیس جمهور محترم درباره اصحاب فتنه است. کیهان اسناد وطن‌فروشی و خیانت اصحاب و عوامل فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ را برای اطلاع بیشتر آقای روحانی بازگو کرد و از این طریق به یاری رئیس جمهور منتخب شتافته تا ستون پنجم دشمنان بیرونی نتوانند با نفوذ و حضور احتمالی در کابینه جدید، برای دولت آقای روحانی، شخص رئیس جمهور و مخصوصا مردم شریف این مرز و بوم فاجعه‌آفرینی کنند.

اصحاب فتنه و برخی از مدعیان اصلاحات که با فتنه‌گران گره خورده‌اند، به جای پاسخ و نفی اسناد ارائه شده از سوی کیهان که کمترین تردیدی درباره وطن‌فروشی و خیانت آنها باقی نمی‌گذارد، به تحریف نظرات کیهان و ناسزاگویی و فحاشی روی آورده‌اند. گفتنی است برخی خبرها حکایت از آن دارد که آقای روحانی با شناخت از ماهیت فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ تاکنون از پذیرش اصحاب نشان‌دار فتنه خودداری کرده‌اند که امید است برای حفظ اقتدار و کارآمدی دولت خود، به هیچیک از عوامل ریز و درشت فتنه اجازه حضور در کابینه جدید را ندهند.

گنده‌گویی‌های آقای منافق!

گروهک نهضت آزادی به واسطه روزنامه وابسته به محمدرضا عارف برای دومین بار اقدام به خط و نشان کشیدن برای دولت جدید و رئیس جمهور منتخب کرد.

روزنامه زنجیره‌ای بهار پس از مصاحبه با هاشم صباغیان، این بار سراغ ابراهیم یزدی رئیس گروهک نهضت آزادی رفت. صباغیان در مصاحبه قبلی خواستار راه‌اندازی حزب از سوی عارف شده بود. ۱۰ روز پس از آن مصاحبه، اکنون روزنامه بهار سراغ ابراهیم یزدی رفته تا او از موضع «منتقد نظام» و «سخنگوی اکثریت» به تحریف واقعیت‌ها بپردازد.

یزدی در این مصاحبه اظهار داشت: رهبری یک روز مانده به رأی‌گیری برای انتخابات گفتند حتی کسانی که به نظام معتقد نیستند هم در انتخابات شرکت کنند. پس از مشخص شدن نتیجه انتخاب مردم هم از شرکت کننده‌ها در این انتخابات تشکر کردند. این اقدام رهبری خیلی مهم است، شاید مهم‌تر از نتیجه انتخابات. این گفته ایشان به عنوان بالاترین مقام در جمهوری اسلامی ایران، به رسمیت شناختن حق مخالفان و منتقدان سیاسی بود. پس از این فرمایش رهبری باید کلیت نظام حقوق مخالفان یا منتقدان را به رسمیت بشناسد.

بخشی از افرادی که در این انتخابات شرکت کردند مخالف یا منتقد نظام جمهوری اسلامی بودند. بخش اعظم ایرانیان مهاجر در خارج کشور صرفاً برای حفظ تمامیت ارضی کشور در انتخابات شرکت کردند. با توجه به تشکر مقام رهبری از شرکت «همه» مردم در انتخابات باید منتظر رعایت حقوق این مخالفان و منتقدان در کنار دیگر شرکت کنندگان در انتخابات باشیم. پس از این فرمایش مقام رهبری نوبت آقای روحانی است که از حقوق منتقدان و مخالفان نظام جمهوری اسلامی دفاع کند.

رئیس گروهک نهضت‌ آزادی آنگاه با تلاش‌ برای مصادره آرای رئیس جمهور منتخب، از وی می‌خواهد رهبری جنبش اصلاح‌طلبی را به عهده گیرد و می‌گوید: آقای روحانی باید از وزن آرایش آگاه باشد. کسی که با ۲۰ میلیون رأی مردم به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شده است باید این توانمندی را داشته باشد که با اهرم این ۲۰ میلیون نفر سخن بگوید. به همین دلیل است که امروز روحانی نباید تنها به عنوان رئیس جمهوری کشور عمل کند. رأی مردم او را در عین حال تبدیل به یکی از رهبران جنبش اصلاح‌طلبی و دموکراسی خواهی کرده است. آقای روحانی باید هر جا لازم شد به عنوان یکی از رهبران جنبش سخن بگوید.

وی این را هم گفته که «آنان که به شخص دیگر رأی دادند و نامزد مورد نظرشان در انتخابات موفق نشده است، نیز باید از رأی اکثریت مردم تبعیت کنند. این خصلت دموکراسی است که در آن اکثریت، البته با حفظ حقوق اقلیت حکومت می‌کنند. حقوق اقلیت در ایران در قانون اساسی و قوانین موضوعه به خوبی تعیین شده است.

درباره این اظهارات آمیخته باید گفت که اولاً گروهک نهضت آزادی گروه معارض برانداز است و نه منتقد ملتزم به قانون اساسی. ثانیاً رهبر معظم انقلاب تأکید داشتند اگر کسی هم نظام را قبول ندارد، کشور خود را که دوست دارد. این در حالی است که نهضت آزادی به عنوان ستون پنجم سفارت آمریکا که سابقه کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ و انبوه دشمنی‌های بعدی ما ملت ایران را در کارنامه خود داشت، عمل کرد و در واقع ادعای علاقه آنها به ایران، خلاف واقع است همچنان که در جریان جنگ تحمیلی و دفاع غیورانه ملت ایران نیز نهضت‌ آزادی با صدور شب‌نامه و اعلامیه‌های کذایی، به جنگ روانی در خدمت ارتش متجاوز پرداخته بود و آنجا هم نقش ستون پنجم دشمن را ایفا می‌کرد.

ثالثاً تلاش برای اکثریت قائل شدن برای مخالفان در حالی است که ۴ سال پیش ۸۵ درصد مردم- بدون حتی دعوت از مخالفان- در انتخابات شرکت کرده بودند و در جریان فتنه و آشوب اکثریت قریب به اتفاق همان مردم جلوی فتنه ایستادند.

نکته چهارم مواضع رئیس‌جمهور منتخب در اعلام پایبندی به اسلام و جمهوری و قانون اساسی است اما رئیس گروهک نهضت‌آزادی با همان ویژگی نفاق چنین القا می کند که مردم به یک مخالف جمهوری اسلامی رای داده‌اند. او از سوی دیگر با رندی خود را «اکثریت» جا می‌زند و همراه مردم نشان می‌دهد و این در حالی است که وی و دوستانش به عنوان دوستان و رابطین حزب آمریکا در اسناد لانه جاسوسی رتبه‌بندی شده‌اند؛ همان آمریکایی که امروز قصد دارد با تحریم‌ها زندگی ملت ایران را «فلج» کند.

آخرین بند از اظهارات یزدی نیز به نهایت مضحک است چه اینکه گروهک متبوع وی در ایجاد فتنه و آشوب سال ۸۸ علیه رای اکثریت ایفای نقش می‌کرد و در واقع در آن ماجرا آنها به ۴۰ میلیون رای‌دهنده که امنیت و آرامش و پیشرفت کشور را می‌خواستند، خیانت کردند و طبق نقشه سرویس‌های جاسوسی آمریکا و غرب پیش رفتند.

*آرمان

 تلاش‌های کابینه‌ای اصلاحات از دیدگاه سالک

شنیده شد که حجت‌الاسلام احمد سالک از نمایندگان اصولگرای مجلس است که در نطق‌های مختلف خود پیش‌شرط‌هایی برای تعیین وزرای رئیس‌جمهور منتخب تعیین کرده است. خرداد نیوز نوشت؛ او می‌گوید اصلاح‌طلبان برای وزارتخانه فرهنگ، آموزش و پرورش و همچنین علوم تلاش می‌کنند. اینها با انتخابی هدفدار دست روی این وزارتخانه‌ها که مخِ حرکت کشور هستند، گذاشته‌اند.

اثاثیه احمدی‌نژاد با یک وانت به نارمک رفت

شنیده شد که محمود احمدی‌نژاد روز چهارشنبه گذشته بخشی از اثاثیه منزلش را توسط یک وانت از نهاد ریاست‌جمهوری به منزل خود در نارمک منتقل کرده است. مشرق نوشت؛ قرار است بقیه اثاث‌های منزل احمدی‌نژاد هم تا مراسم تنفیذ به ساختمان چهار طبقه نارمک منتقل شود. احتمالاً پسران و دختران احمدی‌نژاد هم در ساختمان نارمک ساکن خواهند شد.

شرکت رئیس دومای روسیه در مراسم تحلیف

شنیده شد که سرگئی ناریشکین، رئیس‌مجلس دومای روسیه، به‌منظور شرکت در مراسم تحلیف روحانی به تهران سفر می‌کند. ایسنا نوشت؛ سرگئی ناریشکین، رئیس دومای روسیه در راس هیاتی برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب کشورمان عازم تهران می‌شود. ایگور مورگولف، معاون آسیای وزیر امورخارجه روسیه در این سفر ناریشکین را همراهی می‌کند. این بالاترین سطح حضور مقامات سیاسی روسیه در مراسم‌های تحلیف است.

در جلسه لاریجانی و حدادعادل چه گذشت؟

شنیده شد که در دیدار علی لاریجانی و غلامعلی حدادعادل به‌عنوان رؤسای فراکسیون‌های رهروان ولایت و اصولگرایان مقرر شد که نمایندگان عضو این دو فراکسیون به وزرایی رأی دهند که در فتنه ۸۸ ایفای نقش نکرده باشند. مشرق نوشت؛ در روزهای اخیر برخی گمانه‌ها از احتمال معرفی افرادی حکایت دارد که در فتنه ۸۸ کارنامه سیاهی از خود بر جا گذاشته‌اند. در عین حال یکی از نزدیکان روحانی تاکید کرد روحانی چهره‌ای مستقل و جدی است و خود را اسیر افراطیون نخواهد کرد. روحانی به دنبال کارآمدی و شایسته‌سالاری است. او دنبال وزیران کاربلد است. او به حرف همه گوش می‌کند اما کار خود را می‌کند.

ابراز تمایل آمریکا برای گفت‌وگو با ایران

شنیده شد که سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا از ابراز آمادگی این کشور برای مذاکره مستقیم با ایران خبر داد. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ «جین پساکی» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در اظهاراتی درخصوص ایران مدعی شد: هم‌اکنون توپ در زمین ایران است تا به تعهدات بین‌المللی خود درخصوص برنامه هسته‌ای‌اش وفا کند. وی در ادامه در ادعایی اظهار کرد: آماده مذاکره مستقیم با ایران در راستای رهایی از نگرانی‌های بین‌المللی پیرامون برنامه هسته‌ای ایران هستیم.

برگزاری دادگاه اختلاس شورای شهر رشت

شنیده شد که رئیس‌کل دادگستری گیلان با بیان اینکه پرونده متهمان شورای شهر رشت به قاضی محکمه جزایی ارجاع داده شده است، گفت: به‌نظر می‌رسد دادگاه این متهمان غیرعلنی برگزار شود. فارس نوشت؛ محمدجواد حشمتی با اشاره به اختلاس و ارتشای متهمان شورای شهر رشت اظهار کرد: محکمه متهمان مذکور به‌زودی برگزار می‌شود.

وی به ارجاع پرونده متهمان شورای شهر رشت به قاضی محکمه جزایی اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد دادگاه متهمان غیرعلنی برگزار شود. وی اختلاس و ارتشای شورای شهر رشت را بیش از هفت میلیارد تومان دانست و ادامه داد: پرونده برای بیشتر اعضای شورای سوم شهر رشت، دو شهردار و هفت نفر کارمند تشکیل شده است.

ماهانه یک میلیارد دلار هزینه حمله به سوریه

شنیده شد که در صورت حمله نظامی به سوریه با هزینه ماهانه یک میلیارد دلاری مواجه خواهیم شد. روزنامه صهیونیستی‌هاآرتص نوشت؛ پنتاگون اعلام کرد، درصورتی که آمریکا بخواهد در سوریه دخالت نظامی کند، این امر می‌تواند به‌طور ماهانه یک میلیارد دلار را برای آمریکا هزینه به همراه داشته باشد. در نامه‌ای که از پنتاگون به کنگره آمریکا ارسال شده است آمده است: درصورتی که آمریکا بخواهد از گزینه نظامی علیه دولت بشار اسد استفاده کند، آمریکا متحمل هزینه سنگینی خواهد شد و ژنرال دمپسی افزوده که این دخالت نظامی هیچ چیزی از یک جنگ کم نخواهد داشت.

معرفی ظریف به عنوان وزیر خارجه قطعی است

شنیده شد که خبرهای رسیده به «ایران هسته ای» نشان دهنده آن است که حسن روحانی معرفی محمد جواد ظریف به عنوان کاندیدای وزارت خارجه به مجلس را قطعی کرده است.

جواد اطاعت وزیر علوم یا آموزش و پرورش؟

شنیده شد که دو وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش از جمله وزارتخانه هایی هستند که نقش کلیدی در تحولات آینده کشور دارند. خرداد نیوز نوشت؛ در وزارت علوم افرادی چون دکتر فرجی دانا با تجربه ریاست دانشگاه تهران و دکتر جواد اطاعت دانشیار دانشگاه و موسس رشته ژئو پلتیک در دانشگاه شهید بهشتی نامشان به عنوان گزینه های نهایی مطرح است و ضمن آنکه در خصوص وزارت آموزش و پرورش نیز با توجه به بیش از ۱۵ سابقه تدریس دکتر اطاعت جزو گزینه های اصلی برای معرفی به مجلس نامش در میان است غیر از آنکه از دکتر رضا صالحی نیز سخن به میان آمده و هر دوی این افراد از چهره های کلیدی اتفاق و اجماع روی دکتر روحانی در جریان انتخابات بودند.

*خراسان

۳ عضو دیگر کابینه نشان می گیرند

بر اساس ابلاغیه شماره “۹۸۸۴۷/ت۴۸۴۵۳هـ” روزهای اخیر دولت به دستگاههای مربوطه، اعلام شده است که بنا به پیشنهاد وزرای عضو کمیسیون بررسی اعطای نشان های دولتی و به استناد ماده ۷ قانون تعیین حدود وظایف و اختیارات و مسئولیتهای ریاست جمهوری نشانهای دولتی به ۳ عضو دیگر کابینه تعلق می گیرد. بر این اساس نشان های دولتی درجه دو کار و تولید به صادق خلیلیان وزیر جهادکشاورزی، درجه دو خدمت به مسعود زریبافان رییس بنیاد شهید و درجه دو سازندگی به مجید نامجو وزیر نیرو اعطا می شود.

تغییر رویه دولت درباره موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره)

بر اساس بررسی های کارشناسان یک نهاد نظارتی، در حالی که دولت نهم در ابتدای فعالیت خود اقدام به بازپس گیری برخی ساختمانها و املاک در اختیار موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) کرده بود، هیئت وزیران در مصوبه روزهای اخیر خود که توسط رحیمی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده حق استفاده از یکی از ساختمان های مناسب نهاد ریاست جمهوری را به این موسسه واگذار کرده است.

*تهران امروز

اثاث احمدی‌نژاد با یک وانت به نارمک رفت

سایت مشرق نوشته: شنیده‌ایم که احمدی‌نژاد روز چهارشنبه گذشته بخشی از اثاثیه منزلش را توسط یک وانت از نهاد ریاست‌جمهوری به منزل خود در نارمک منتقل کرده است. قرار است بقیه اثاث‌های منزل احمدی‌نژاد هم تا مراسم تنفیذ به ساختمان چهار طبقه نارمک منتقل شود. احتمالا پسران و دختران احمدی‌نژاد هم در ساختمان نارمک ساکن خواهند شد.

آیت‌الله از جانب خودش تبریک گفت

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی میرلوحی در گفت وگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که نامزد‌های انتخابات بعد از پایان این انتخابات دیداری با آیت‌الله مهدوی‌کنی داشته‌اند، گفته: این را بهتر ازخود آقایان سوال کنید.

ممکن است بنده حرفی بزنم که آقایان راضی به گفتنش نباشند.میرلوحی در پاسخ به این پرسش که رای آوردن آقای روحانی را باید به خاطر «لباس روحانیت» دانست و نتیجه گرفت روحانیت به صحنه بازگشته است یا اینکه عوامل دیگر هم در این انتخاب مردم موثر بوده است، گفته: سوال شما پاسخش تک عاملی نیست و مجموعه عواملی دست به دست هم داده است.وی در پاسخ به اینکه کدام عامل را غالب می‌دانید، گفته: بالاخره هر تحلیلی هم انجام دهیم نمی‌توانیم منکر این مسئله شویم که آقای روحانی «لباس روحانیت» را به تن دارد و خودش روحانی است.

ان‌‌شاءالله صاحب این لباس ایشان را کمک کند.داماد آیت‌الله مهدوی‌کنی در پاسخ به این پرسش که آیت‌الله مهدوی‌کنی از انتخاب آقای روحانی خوشحال شده‌اند یا خیر، گفته: ایشان به آقای روحانی پیام تبریک دادند. اگر شما در پیام ایشان دقت کنید متوجه می‌شوید این پیام ربطی به جایگاه ایشان به عنوان رئیس مجلس خبرگان، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز نداشت و از جایگاه شخص محمدرضا مهدوی‌کنی نوشته شد.

ترکان:دوست دارم مشاور روحانی باشم

اکبر ترکان، قائم‌مقام ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی گفته: بنده قرار نیست در کابینه رئیس‌جمهور منتخب ملت حضور داشته باشم و اگر رئیس‌جمهور منتخب بنده را بپذیرد افتخارم این خواهد بود که به عنوان یک مشاور در خدمت وی باشم. به گزارش باشگاه خبرنگاران ترکان درباره گمانه‌زنی‌های مطرح شده در برخی رسانه‌های خبری مبنی بر قطعی شدن کابینه دولت یازدهم گفته: متاسفانه اخبار منتشر شده در همه این رسانه‌ها شایعه است و بنده هم به عنوان یکی از نزدیکان رئیس‌جمهور منتخب هیچ اطلاعی از انتخاب وزرا ندارم و نمی‌دانم تصمیم روحانی چیست.

ترکان گفته: بنده نمی‌توانم هیچ کدام از اسامی را که به عنوان وزرا دولت یازدهم معرفی شده‌ است، تایید کنم چون به طور حتم اگر اسامی این افراد به عنوان وزیر مطرح بود ما باید در جریان قرار می‌گرفتیم. ترکان درباره اظهارات عیسی کلانتری مبنی بر معرفی وزرا و قطعی شدن کابینه دولت یازدهم در روز جمعه گفته:‌ بنده هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم.

حسینیان: جک استراو را با تخم‌‌مرغ یا گوجه می‌زنم

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اقدامات ضدایرانی وزیر سابق خارجه انگلیس گفته: جک استراو از موسسان و عاملان اصلی تحمیل قرارداد تعلیق غنی‌سازی بود و مجلس ایران جایگاه حضور این فرد نیست.

حسینیان به فارس گفته: معنی ندارد در مجلس شورای اسلامی که نمایندگان ملت شریف ایران در آن هستند، جک استراو حضور بیابد.وی گفته:قطعا نمایندگان با حضور اینگونه افراد در مجلس مخالفت خواهند کرد و اجازه حضور اینگونه افراد را نخواهند داد. این نماینده گفته: بالاخره همانطور که گفتم، به شوخی یا جدی اگر ایشان بیاید با یک چیزی او را می‌زنم چه تخم‌مرغ باشد چه گوجه.

در واکنش به سخنان حسینیان،محمدرضا خباز گفته: من خیلی تعجب کردم وقتی از یک روحانی که لباس پیامبر(ص) بر تن دارد اینچنین شنیدم که بگوید من با گوجه از او پذیرایی می‌کنم.خباز گفته: البته حضور آقای جک استراو در مراسم تحلیف قطعی نشده است، اما باید به ایشان یادآوری کرد که پیامبر اسلام(ص) فرمودند مهمان را گرامی بداریم اگرچه کافر باشد، حال آنکه آقای جک استروا مسیحی و اهل کتاب است.

باهنر نمی‌تواند رئیس جریان فراگیر باشد

قدرت‌الله علیخانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر ضرورت تشکیل احزاب فراگیر و تلاش برای فراهم شدن زمینه آن، گفته: علی‌اکبر ناطق‌نوری در بین اصولگرایان و سیدمحمد خاتمی در بین اصلاح‌طلبان می‌توانند هدایت احزاب فراگیر را به‌عهده بگیرند.علیخانی به ایسنا گفته: تا ابد نمی‌شود کشور را به‌صورت هیاتی اداره کرد.

وی با اشاره به فقدان احزاب در جامعه به‌ویژه در مجلس گفته: به‌طور مثال در مورد مجلس گاهی به مزاح گفته می‌شود اسمش این است که مجلس اصولگراست اما وقتی انتخاباتی مثل ریاست‌جمهوری پیش می‌آید، مشخص می‌شود که بحث بر سر اصولگرایی نیست و اگر چنین بوده، چرا آنها تقسیم شده‌اند و از کاندیداهای متعددی برای انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کردند؟

علیخانی گفته:در صورت فراهم شدن زمینه، یک حزب فراگیر نباید انحصارگر باشد.علیخانی درباره اینکه پیش‌بینی می‌شود محمدرضا باهنر حزب فراگیر تشکیل بدهد گفته: البته آقای باهنر نمی‌تواند رئیس این جریان فراگیر در اصولگرایان باشد زیرا او در مواقع مختلف، موضع خود را عوض کرده و گاهی به‌نفع اصلاح‌طلبان، گاهی علیه آنها، گاهی به نفع هاشمی و گاهی علیه هاشمی موضع گرفته است. وی همچنین از آقای احمدی‌نژاد حمایت زیادی کرد.

در واقع آقای باهنر در شهردار شدن احمدی‌نژاد نقش داشت و به تعبیر خودش از همان موقع نظرشان این بود که احمدی‌نژاد قابلیت ریاست‌جمهوری را دارد اما حالا ضمن ایجاد فاصله میان خود و احمدی‌نژاد و پس از شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری، می‌گوید حزب فراگیر تشکیل شود. این ایده خوب است اما فکر می‌کنم وی نمی‌تواند این نقش را در جریان اصولگرایی ایفا کند.

رحیمی: باید با این‌ آدم احمق ‌به‌شدت برخورد شود

محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور نسبت به تعطیل شدن سه بیمارستان در خراسان جنوبی به فاصله یک روز پس از افتتاح، واکنش نشان داد. به گزارش مهر، رحیمی گفته: ما هفته گذشته سه بیمارستان را در استان خراسان جنوبی افتتاح کردیم که متاسفانه در فاصله یک روز بعد از آن به‌دلیل نبود مجوز استخدام برای جذب نیرو این سه بیمارستان تعطیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه انتشار این خبر از سوی یکی، دو خبرگزاری مریض صورت گرفته است، گفته: ما برای افتتاح این سه بیمارستان تلاش زیادی کردیم و در این گرمای طاقت‌فرسا و ماه مبارک رمضان برای افتتاح آنها وقت گذاشتیم ولی یک آدم احمق با نادانی جلوی کار را گرفته است. رحیمی با بیان اینکه یکی پیدا شده و می‌گوید این سه بیمارستان مجوز استخدام نیرو ندارند، گفته: باید با این آدم احمق به‌شدت برخورد شود تا دیگر شاهد اتفاقات اینچنینی در کشور نباشیم.

روایت سایت مجلس از شعبان‌بی‌مخ‌های بی‌بصیرت

‏ خبرگزاری خانه ملت در یادداشت اول خود نوشته: شعبان بی‌مخ تنها نام یک فرد نیست؛ نام طیف فرصت طلبی است که نه در چارچوب قانون عمل می‌کند؛ نه به نظام و مسلکی معتقد است و نه حتی قدرت تمیز و تشخیص سره از ناسره را دارد.افراد و جریان‌هایی که کسب منافع مالی، اقتصادی و سیاسی خود را از طریق بی‌قانونی و هوچی گری می‌جویند و در این مسیر، از هر خط قرمز عرفی، شرعی و قانونی نیز عبور می‌کنند؛ به هر فردی خواه مسئول یا شهروند معمولی اهانت می‌کنند تا به اهداف خود دست پیدا کنند.

گروه‌هایی که از زمان صدر اسلام و حکومت امام علی(ع) تاکنون نیز در هر زمان و مقطع دیده می‌شوند و البته وجه مشترک بسیاری از اینها تمسک ظاهری به ارزش‌های دینی است. قرآن بر نیزه می‌کنند و قرآن ناطق را نادیده می‌گیرند. منافع این گروه‌ها و جریان‌ها آنقدر شخصی و خصوصی است که حاضر می‌شوند از دین و شرع و بزرگان و علما هزینه کنند، لباس تقوا و بصیرت بپوشند و تنها عافیت خویش را دنبال کنند. غافل از آنکه عمر چنین عافیت طلبی‌هایی دراز نیست و سرانجامی جز عاقبت شعبان بی‌مخ‌ها ندارد، چه بسا آن زمان که فریاد اعتراض‌ها و انتقاد‌ها بلند شد، بلندتر از سایرین فریاد بکشند و چنین وقایعی را محکوم کنند.

این افراد که با ذهن کوته‌بین خود اجتهاد کرده و فتوای قیام صادر می‌کنند، امروز در لباس انقلابی گری و دین، علیه علمای دین و مسئولان نظام جمهوری اسلامی شعار می‌دهند و هتک حرمت می‌کنند. کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند و آنگونه حنجره پاره می‌کنند که گویی همه را خواب برده و اینان بیدارترینند!

ادعای دین و مذهب و ولایت‌مداری‌شان، گوش خلق خدا را کر می‌کند ولی خودشان این بیانات حکیمانه رهبر انقلاب را نمی‌شوند که «تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند؛ این شعاردادن‌ها کارى از پیش نمی‌برد.»

دل منافقین برای آخرین نمازجمعه هاشمی تنگ شد

روزنامه کیهان در مطلبی نوشته: رسانه‌های ضدانقلاب خارج کشور علاقه ویژه‌ای به نمازجمعه آقای هاشمی نشان می‌دهند. در ادامه این مطلب آمده: سایت روز آنلاین که توسط شماری از سلطنت‌طلبان فراری و با استخدام برخی روزنامه‌نگاران زنجیره‌ای متواری در پاریس اداره می‌شود، ضمن مصاحبه با «محمدتقی-ف.م» (از روحانی‌‌نمایان فتنه ۸۸) از قول وی نوشت: هاشمی باید به نمازجمعه برگردد.

«ف.م» با بیان اینکه از سوی نیروهای امنیتی ممنوع‌الخروج شده، می‌گوید: بازگشت هاشمی به نمازجمعه می‌تواند در جا افتادن فرهنگ تعادل کمک زیادی بکند. بهترین فرد برای جا انداختن بحث اعتدال هاشمی است.همچنین تقی رحمانی از اعضای متواری گروهک ملی- مذهبی و مقیم پاریس در سایت جرس نوشته: هاشمی باید نمازجمعه بخواند چرا که نمازجمعه از نقش تعیین‌کننده‌ای در جایگاه حکومتی برخوردار است که از نظر نگارنده این نقش درست نیست. با این وصف و با توجه به واقعیت جامعه ایران، اهمیت نمازجمعه دو وجهی می‌شود.

در این مورد بر روشنفکران نقدی وارد است؛ آنان هم در دوره انقلاب و هم در دوره اصلاحات از اهمیت این نهاد غفلت کردند. نقدی که ملی- مذهبی‌ها تا خاتمی را شامل می‌شود. جمعی از اصلاح‌طلبان در دوره اصلاحات، کار را به آنجا کشانده بودند که گفتند: «جمهوریت نظام را ما حفظ می‌کنیم و اسلامیت نظام را شورای نگهبان.»این ضدانقلاب مقیم خارج خواستار تبدیل نمازجمعه به چندصدایی شد.

*جمهوری اسلامی

تخلف های میلیاردی در گمرک بوشهر

* از بوشهر خبر می‌رسد میلیاردها تومان حقوق دولتی در گمرک این شهر حیف و میل شده است. در این تخلف بزرگ، فیش‌های بانکی واریزی صاحبان کالا و وارد کنندگان که فقط یک بار برای هر اظهارنامه گمرکی قابل استفاده بوده،‌ به دفعات و به صورت مکرر مورد استفاده قرار گرفته است.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر با تایید این تخلف مالی صورت گرفته و بدون اشاره به میزان آن گفت: این موضوع از طریق مراجع قضایی درحال پیگیری است و تاکنون اطلاعاتی از آنجا به ما نداده‌اند که بدان اشاره کنیم. اکبرپور با بیان اینکه تخلف صورت گرفته را منکر نمی‌شوم، افزود: قاطعانه می‌گویم که با تمام توان پیگیری خواهیم کرد تا خللی به حقوق حقه دولت وارد نشود.

روابط عمومی گمرک بوشهر نیز با ارسال نمابری به نشریات استان بوشهر ضمن ارائه توضیحاتی مختصر درخصوص این تخلف مالی، این تخلف را ریشه در سالهای گذشته دانست و اظهار داشته سالهاست که این تخلف در گمرک درحال انجام بوده و نیروهای این گمرک موفق به کشف آن پس از سالهای متمادی شده‌اند.

جدیدترین نرخ تورم در ایران اعلام شد

* بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود نرخ تورم ایران در فصل بهار را ۳۹ درصد و تورم نقطه‌ای فروردین امسال را ۸/۴۲ درصد اعلام کرد. به گزارش تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین گزارش از سلسله گزارش‌های ماهانه خود نرخ تورم ایران در سه ماهه دوم سال‌جاری میلادی که تقریباً برابر با فصل بهار است ۳۹ درصد بوده است. این رقم برای سه ماهه قبل از آن برابر با فصل زمستان گذشته ۴۱ درصد بوده است.

ایران با فاصله بسیار زیاد نسبت به ۲۷ اقتصاد مهم دنیا که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند نخستین کشور از نظر تورم شناخته شده است. رتبه دوم در این زمینه به آرژانتین اختصاص یافته که نرخ تورم آن در فصل بهار، ۹/۹ درصد اعلام شده است.

مصاحبه خبرنگاران خارجی با رهبر کره شمالی پس ۲۰ سال

* گروهی از خبرنگاران در ازای پرداخت ۱۵ هزار دلار از کره شمالی دیدن کرده و با “کیم جونگ اون” رهبر این کشور مصاحبه می‌کنند. به گزارش انتخاب، دولت کره شمالی سفری ۱۷ روزه را برای خبرنگاران ترتیب داده که طی آن خبرنگاران می‌توانند علاوه بر بازدید از این کشور با “کیم جونگ اون” نیز مصاحبه کنند. البته این سفر ۱۵ هزار دلار برای این خبرنگاران هزینه دارد.

جالب اینست که تقریباً ۲۰ سال از مصاحبه یک رسانه غربی با رهبر کره شمالی می‌گذرد و طی این سالها رهبران پیونگ یانگ با هرگونه مصاحبه و با ورود خبرنگاران خارجی به کشورشان مخالفت کرده‌اند. علت این اقدام پیونگ یانگ شصتمین سالگرد پایان جنگ دو کره اعلام شده است. جالب این جا است که خبرنگاران اجازه فیلم‌برداری در دیدار خود با رهبر کره شمالی را دارند.

واکنش عجیب سخنگوی وزارت خارجه اسرائبل نسبت به عدم دعوت در مراسم تحلیف روحانی

* سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نسبت به “عدم دعوت برای حضور در مراسم تحلیف روحانی” واکنشی عجیب نشان داد! “پال هیرشسان” گفت زمانی در آینده، دوباره با ایران روابط دیپلماتیک خواهیم داشت و ما آنها را دعوت می‌کنیم و آنها هم ما را دعوت می‌کنند!

بیگال پالمور سخنگوی وزارت خارجه این رژیم گفت: اگر ما نمی‌توانیم به ایران برویم ولی می‌توانیم ایرانی‌ها را به اینجا بیاوریم! وی همچنین گفت که “ما این مسئله را به حساب کدورت‌های شخصی نمی‌گذاریم”! این واکنش درحالی از سوی سخنگوی رژیم صهیونیستی بیان شده که ایران همواره تاکید کرده به دلیل غاصب دانستن رژیم اسرائیل، هرگز ارتباط دیپلماتیک برقرار نخواهد کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۵
کد خبر : 43362
بازدیدها: 323

پاسخی بگذارید »