جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احمدی نژاد وقت تلف می‌کند

danesheroz خرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
احمدی نژاد وقت تلف می‌کند

صادق زیبا کلام معتقد است که آقای احمدی‌نژاد فقط وقت خودش را تلف می‌کند و به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. دولت بنا نیست در این انتخابات حضور داشته باشد و هیچ حکم حکومتی هم به نفع کاندیدای دولت صادر نخواهد شد

روزنامه تهران امروز در ستون آن‌ سوی سکه سیاست امروز پنج‌شنبه خود نوشت:

*احمدی‌نژاد وقتش را تلف می‌کند

صادق زیباکلام با اشاره به احراز صلاحیت نشدن کاندیدای دولت از سوی شورای نگهبان و واکنش احمدی‌نژاد مبنی بر پیگیری این موضوع از سوی رهبرانقلاب به خبر آنلاین گفت: آقای احمدی‌نژاد فقط وقت خودش را تلف می‌کند و به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. دولت بنا نیست در این انتخابات حضور داشته باشد و هیچ حکم حکومتی هم به نفع کاندیدای دولت صادر نخواهد شد.وی افزود: رئیس مجمع تشخیص سکوت خواهند کرد و از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کنند.

*در این دوره از انتخابات شعارهای اعتدالی‌تری مطرح شده است

حجت‌الاسلام سعید جوادی آملی (فرزند آیت‌الله جوادی آملی)مدیر بنیاد بین‌المللی اسراء گفت: تجربه‌های دوره اخیر، همه سطوح نظام را تکان داد و در این دوره حرف‌ها و اظهارنظرهای کاندیدا‌ها متین‌تر و پخته‌تر مطرح شده است.

به گزارش پارسینه،وی که معتقد است تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از بدنه اجتماعی مردم نظریات اجتهادی دارند ولی ۷۰ درصد مردم براساس تبلیغات و زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی به سوی نامزدها سوق پیدا می‌کنند، گفت: البته در این دوره از انتخابات شعارهای اعتدالی‌تری مطرح شده و باید از این بابت خدا را شکر کرد که این تجربه حاصل شده است. در عین اینکه خسارت‌های زیادی را در این دوره پرداختیم، ولی اکنون شعارها در فضای اعتدالی‌تری مطرح می‌شود و رسانه‌ها در این فضا وظیفه دارند مسئله اعتدال را در اظهارنظرها تبیین کنند.

*پرداخت ۴ نوع کارت هدیه توسط یک مسئول طی یک ماه

خراسان نوشت:بر اساس گزارش ذی‌حسابی یکی از نهادهای مهم فرهنگی و آموزشی کشور، رئیس این نهاد که اخیرا با سررسید بخش زیادی از وام‌های مجموعه خود مواجه شده ۴ نوع هدیه شامل ۱۰۰ هزار تومان به تمامی کارکنان زن، ۱۵۰ هزار تومان به مسئولان بخش آموزشی به عنوان روز معلم، ۱۰۰ هزار تومان به مناسبت روز روابط‌عمومی به مدیران و کارکنان این بخش و ۱۰۰ هزار تومان به مناسبت روز پدر به همه پدران این نهاد پرداخت کرده است.

*نامه دوم به عزت‌الله انتظامی

ایسنا نوشت: اسفندیار رحیم‌مشایی در نامه‌ای به استاد عزت‌الله انتظامی، خطاب به وی گفت: از وضعیتی که پیش آمد خیلی متاثر شدم. روا نیست که در پی یک عمر تلاش خاطرتان مکدر شود.برایتان سلامتی و سرزندگی آرزو می‌کنم و بارانی را که هم‌اکنون شروع به باریدن گرفته است، به فال نیک می‌گیرم.

*کاندیدا شدن اصلاح‌طلبان یعنی ادعای تقلب بی‌جا بود

محمدحسین صفارهرندی در جمع طلاب و روحانیون در سالن اجتماعات مدرسه فیضیه قم، گفت: احمدی‌نژاد باید از عدم احراز صلاحیت مشایی توسط شورای نگهبان تبعیت کند و نمی‌توان از کسی که به او اعتماد شده و مسئولیت اداره کشور را بر عهده وی گذاشتند انتظار دیگری داشت.

وی با بیان اینکه جامعه امروز ما دیگر تحرک پذیر نیست، افزود: رئیس‌جمهوری که برای استقبال از وی سه هزار نفر را به زور جمع می‌کنند، دیگر قدرت ایجاد جریان و کشاندن مردم به‌دنبال خود را ندارد و مردم ما نشان دادند که تحریک‌پذیر نیستند.به گزارش مشرق، صفار هرندی با ارائه تحلیلی از چگونگی ورود اصلاح‌طلبان به عرصه انتخابات اظهار داشت: حضور برخی از چهره‌های اصلاح طلب در انتخابات بدان معناست که ما در برابر قانون و شورای نگهبان تسلیم هستیم و رفتار گذشتگان خود را تایید نمی‌کنیم.

وی افزود: این رفتار که از سوی اصلاح‌طلبان سر می‌زند، معنی دیگری هم دارد و آن هم این است که آن فردی که در انتخابات سال ۸۸ علم ادعای تقلب را در دست گرفت بی‌جا کرد که این حرف را به زبان آورد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عنوان کرد: برای اصلاح طلبان گزینه‌ حداکثری برای حضور در عرصه انتخابات وجود نداشت اما شعبه‌ای از اصلاح طلبان که کارگزاران هستند، معتقدند که هاشمی می‌تواند نماینده این دوره گذار و تسهیل کننده امور باشد، گرچه نماینده تامه‌ای برای اصلاح طلبان به شمار نمی‌رود.

صفار هرندی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال یکی از طلاب درخصوص ماجرای عزلش از هیات دولت ابراز داشت: در آن زمان من و آقای اژه‌ای جزو اخراجی‌های دولت بودیم که عزل ما در حدود ۸ روز مانده به پایان کار دولت نهم بود.وی گفت: وقتی دولت فهمید که با عزل من و آقای اژه‌ای دولت از نصاب خود می‌افتد از ما خواستند که همچنان به عنوان وزیر بمانیم و ما هم فهمیدیم که باید به دولت و نظام کمک کرد و این درست نیست که دوباره کل دولت به مجلس برود تا اعتبارنامه وزرا به تصویب نمایندگان برسد و با این شرط موافقت کردم که برگردم، که دیگر در جلسات شرکت نکنم و به وزارت‌خانه بازنگردم.

*ابزار ریاست، سعه صدر است

آیت‌الله محسن غرویان، عضو هیات علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گفت‌وگو با مهر در پاسخ به این سوال که به نظر شما سیاست‌مداران ما واجد بردباری سیاسی هستند و اگر نیستند علت آن چیست؟ گفت: البته این صفت در افراد مختلف، متفاوت است و همه یکسان نیستند. آن چیزی که مطلوب جامعه ماست و در شرایط فعلی باید سیاست‌مداران ما اگر ندارند کسب کنند و اگر دارند باید آن را تقویت کنند، همین مسئله بردباری سیاسی است که به سعه صدر افراد بر می‌گردد.

وی تاکید کرد: در روایات آمده «ابزار ریاست، سعه صدر است.» هر چقدر افراد و رجال سیاسی از سعه صدر بیشتری برخوردار باشند و خودشان را مشرف بر موضوع ببینند، بردباری سیاسی شان بیشتر خواهد بود، اما اگر ظرفیت کم باشد در برابر شکست‌های سیاسی و عدم موفقیت‌ها بردباری سیاسی هم کمتر خواهد بود، این استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سوال که بردباری سیاسی بیشتر در چه مواقعی نیاز است و تاثیرات آن بر جامعه چیست؟ گفت: بردباری سیاسی در همه زمان‌ها لازم است، اما در یک سری از حوادث بیشتر نیاز است، مثلا اکنون که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری هستیم، بردباری سیاسی ارزش بیشتری دارد.

افرادی که رد صلاحیت می‌شوند یا شکست می‌خورند و یا صلاحیت‌شان احراز نمی‌شود (رد صلاحیت با عدم احراز صلاحیت متفاوت است) به هر حال این افراد باید صبوری خود را نشان دهند.وی با اشاره به اینکه صفات اخلاقی افراد در مواقع مختلف خود را نشان می‌دهد و ارزش آن هم همان جایی است که محل ورود و بروز آن صفت است، بیان کرد: در مورد فردی که سیر است، اگر بگوییم در برابر گرسنگی صبور است، معنایی ندارد. صبر در گرسنگی وقتی معنا دارد که انسان گرسنه باشد والا در حالت سیری که صبر در گرسنگی معنا پیدا نمی‌کند. صبوری سیاسی هم باید در ناملایمات سیاسی خود را نشان دهد، لذا این گونه حوادث سیاسی مانند انتخابات، مجرا و محل بروز بردباری سیاسی است.

 

مرجع : تسنیم

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳
کد خبر : 19732
بازدیدها: 270

پاسخی بگذارید »