دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احمدی نژاد : رئیس‌جمهور را خدا تعیین می کند!!

danesheroz دی ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

دیروز بعد از ظهر در جلسه هیات رئیسه مجلس تصمیم گرفته شد تا وقتی از طرف مجلس در اختیار احمدی نژاد قرار داده شود تا وی بتواند در حضور نمایندگان ملت سخنان خود را بگوید

پر واضح است که رئیس جمهور از مدتی پیش از آنکه به مجلس برود فعالیت خود را شروع کرده و در حال رایزنی در جهت ارائه لایحه ای برای اجرای فاز دوم هدهمندی یارانه هاست و قصد دارد به هر ترتیبی که شده با نفوذ بر نمایندگان هدف خود را اجرایی کند.
در اوایل هفته گذشته مجمع نماینگان استان خراسان رضوی به دعوت معاون پارلمانی رئیس جمهور به بهانه بررسی مسائل و مشکلات استان جلسه با رئیس جمهور داشته اند که ار این جلسه احمدی نژاد بر لزوم اجرای هدفمندی تاکید داشته و اجرای فاز دوم هدفمندی را تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور دانسته است.
روز یکشنبه نیز بار دیگر معاونت پارلمانی رئیس جمهور از مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی دعوت کرد و این بار نیز بر لزوم اجرای هدفمندی اصرار کرد.
غلامرضا نوری نماینده مردم بستان آباد گفت: احمدی نژاد در این دیدار درباره هدفمندی یارانه ها با نمایندگان استان صحبت کرد و با تاکید بر اینکه باید فاز دوم اجرا شود گفت؛ با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها درامد حاصل از این کار صرف هزینه های جاری خواهد شد و در نتیجه می توان پول نفت را صرف توسعه عمرانی کشور کرد و این در شرایط حاضر بهترین راه حل بحران است.
در این جلسه که دقایقی بعد از شروع صحبتهای رئیس جمهور و بعد از مطرح شدن ترک صحن بعد از سخنرانی توسط وی مطرح شد با اعتراض برخی از نمایندگان مواجه شد.
مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه در گفتگوی دو طرفه ای که با احمدی نژاد داشت خروج احمدی نژاد از صحن را مغایر قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس دانست و گفت: شما باید در مجلس حضور داشته باشید و نظرات نمایندگان را بشنوید.
احمدی نژاد در این باره متذکر شد اگر مجلس بخواهد برای حضورش در صحن شرایطی را تعیین کند از حضور در مجلس خودداری خواهد کرد.
در این دیدار چند موضوع دیگر ازجمله مباحث انتخاباتی نیز مطرح گشت و رئیس جمهور در پاسخ به این گفته یکی از نمایندگان که انتظار میرود دولت در انتخابات دخالت نکند گفت رئیس‌جمهور را در ایران خدا تعیین میکند.
حمید رضا فولادگر با کم سابقه دانستن دیدارهای اخیر احمدی نژاد با مجامع نمایندگان استانها گفت: محور سخنرانی احمدی نژاد در مجلس در خصوص اجرای فاز دوم هدفندی است و به این نکته اشاره کرده که ما فعلا قصد اجرای فاز دوم را نداریم و می خواهیم در آینده به صورت لایحه تقدیم مجلس کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این دیدارها در جهت رایزنی برای مطرح کردن این لایحه است گفت: وی قصد دارد که نظر نمایندگان مجمع استان را در خصوص اجرای هدفمندی یارانه ها جلب کند البته در خصوص مسائل استان هم مباحثی مطرح شد.
وی افزود صحبتهای رئیس جمهور احتمالا با چند محور باشد و فکر کنم که بحث استخدام های اخیر و کسری بودجه از مهم ترین محورهای این بحث باشد. همچنین رئیس جمهور همچنان اصرار داشتند که بعد از اتمام صحبتهایش جلسه را ترک کند و در زمان دیگر به واکنش نمایندگان پاسخ دهد.
پیش بینی می شود که طی روزهای آینده احمدی نژاد با مجامع استانهای دیگر نیز دیدارهای داشته باشد تا بتواند با جلب نظر نمایندگان اهداف خود را اجرایی کند.

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۰۶:۵۰
کد خبر : 4120
بازدیدها: 289

پاسخی بگذارید »