یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احمدی​نژاد: بحران‌های منطقه را نباید جدای از طراحی‌های غرب تفسیر کرد/ در آینده‌ای نزدیک منطقه از وجود صهیونیست‌ها پاک می‌شود

danesheroz بهمن ۱۰, ۱۳۹۱ ۰

رییس جمهور در دیدارهای جداگانه‌ای با رییس مجلس اعلای اسلامی عراق و مفتی اعظم سوریه دیدار کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت محمود احمدی‌نژاد در دیدار سید عمار حکیم رییس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به اینکه بحران‌های موجود در منطقه را نباید جدای از طراحی‌های غرب تفسیر کرد، گفت: مستکبران بارها اعلام کردند که به دنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ هستند و هدف آنها تنها نجات صهیونیست‌ها و تسلط دوباره بر منطقه بوده و بحران‌ موجود به خاطر همین موضوع است.
رییس‌جمهور با تأکید بر لزوم یکپارچگی و وحدت میان تمام طوایف و گروه‌های عراقی و هوشیاری مردم عراق در برابر توطئه دشمنان اظهار داشت: امروز دشمنان با تفرقه‌افکنی و تشدید اختلافات داخلی کشورهای منطقه به دنبال اجرای تقشه‌های سلطه‌گرانه خود بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای هستند و ملت‌ها باید با هوشیاری توطئه مستکبران را خنثی کنند.
رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه دولت‌ها باید به گونه‌ای عمل کنند که پشتیبان همه مردم بوده و خود حقوق آنان را مطالبه کنند، تصریح کرد: حکومت باید پرچمدار دفاع از حقوق و سعادت همه مردم باشد و نباید هیچ تفاوتی میان قومیت‌ها و گروه‌های مختلف مردم قائل بود.
سید عمار حکیم رییس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در این دیدار ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) گزارشی از اوضاع داخلی عراق و محورهای عملکرد مجلس اعلای عراق ارائه کرد.
وی با بیان اینکه مستکبران قصد دارند تا با ایجاد اختلاف و درگیری‌های قومی و مذهبی بهره‌برداری‌های مغرضانه خود را در عراق به انجام برسانند، بر لزوم حفظ آرامش، تعامل و همدلی میان همه گروه‌ها و احقاق حقوق مشروع مردم در این کشور تاکید کرد.
ملت سوریه با عزت از این شرایط سخت عبور می‌کند
همچنین رئیس‌جمهور در دیدار با بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه گفت: ‌اگرچه طراحی‌های استعماری و بین‌المللی شرایط سختی را برای مردم سوریه به ‌وجود آورده، اما بی‌تردید ملت سوریه با عزت از این دوران عبور خواهند کرد، چرا که دوران مستکبران و دشمنان ملت‌ها رو به پایان است.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) راه پافشاری بر حق، عدل و اعتقادات پاک را به همه بشریت نشان داده‌اند، اظهارداشت: اصل پیروزی ایستادگی بر حق است و جدای اینکه در ظاهر چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد، کسانی که بر حق پافشاری کنند، خداوند آنان را یاری کرده و غالب خواهند بود.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ملت ایران با مردم سوریه احساس همدلی و همدردی می‌کند، تصریح‌کرد: اگر چه طراحی‌های استعماری و بین‌المللی شرایط سختی را برای مردم سوریه به‌وجود آورده، اما بی‌تردید ملت سوریه با عزت از این دوران عبور خواهند کرد، چرا که دوران مستکبران و دشمنان ملت‌ها رو به پایان است.
وی ادامه داد: امروز دشمنان ملت‌ها شعار آزادی، دموکراسی و حقوق بشر سر می‌دهند، و البته همه این شعارها بسیار خوب و زیباست اما آنچه اهمیت دارد، این است که آنان با چه نیت‌هایی این شعارها را مطرح می‌کنند.
احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه صهیونیست‌ها هیچ راه نجاتی ندارند، اظهار امیدواری کرد؛ به فضل الهی در آینده‌ای نزدیک منطقه از وجود صهیونیست‌ها پاک شده و عزت، آرامش و سرافرازی برای ملت سوریه و همه ملت‌های منطقه در راه است.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز رهبران، اربابان و مالکان صهیونیست‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که باید از پشتیبانی آنان دست بردارند، ‌گفت: به فضل الهی ظلم در جهان ریشه‌کن شده و عدالت و محبت میان ملت‌ها حاکم خواهد شد.
مفتی اعظم سوریه نیز در این دیدار با اشاره به فشارها و تحریم‌های دشمنان علیه ملت‌های مستقل و مقاوم از جمله ایران و سوریه اظهار داشت: ما در یک سنگر ایمان و مقاومت قرار داریم.
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۲
کد خبر : 5316
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »