چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احسان علیخانی دل کودکی را شاد کرد

danesheroz1 مرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
احسان علیخانی دل کودکی را شاد کرد

دانش روز: احسان علیخانی به واسطه ستاد دیه و کمک خیرین دل کودکی را شاد کرد

به گزارش دانش روز، ماه عسل برنامه ای با دربرگیری موضوعات مختلف در حال و هوای رمضان تجربه ها و عبرت های مناسبی را به طرفداران خود ارائه می دهد که در ساعات نزدیک افطار علاوه بر تلفیقی از نمایش غفلت، عبرت و زندگی احساساتی از عشق را نمایان می کند.
در برنامه شب گذشته ماه عسل،احسان علیخانی تهیه کننده و مجری برنامه با پرداخت به موضوع غفلت و بی احتیاطی در حین رانندگی خانواده هایی از قشر پایین جامعه به برنامه خود دعوت کرد تا معنی بخشش و یا کمک به نیازمندان را نشان دهد.
موضوع انتخابی شب گذشته شاید به ظاهر ساده و تنها برای یک نفر اتفاق می افتد اما همه خانواده را با خود درگیر می کند چرا قتل غیر عمد و پرداخت دیه اتفاقی است که هرکسی توانایی پرداخت ان را ندارد و غفلت ها بی توجهی هایی یک نفر که منجر به متلاشی شدن زندگی دو خانواده می شود.
این اشتباه مردم است که همیشه تصور می کنند این اتفاق برای دیگری رخ می دهد به طوری که باید همه برای این موضوع با اهمیت، ارزش قائل شوند تا نسبت به وقوع این رخداد نگران باشند.
۴ خانواده ای که هرکدام یکی از اعضایشان به دلیل تصادف رانندگی و با قتل غیرعمد به زندان رفته و با نداشتن هزینه پرداخت دیه امکان آزاد کردن فرزند پدر و یا همسر خود را نداشتند و باید ماه ها و یا سالها دور از خانواده در زندان به سر ببرند اما راه حلی هم وجود دارد کمک خیرین به این افراد است که با بضاعت خود و پرداخت دیه افرادی همچون مهمانان شب گذشته ماه عسل ازاد کنند تا خانواده های دل نگران انها را شاد کنند و کودکی که نیاز به اغوش مادر و پدر دارد با خیرخواهی برخی از خیران شاد کنند.
همسری که در حال حاضر با زندگی مستاجری و حتی پدر از کار افتاده ای که توان پرداخت دیه را ندارد نیاز به بخشش شاکیان اعضای خانواده شان و یا کمک خیرین دارند.
پدری که شب گذشته با اینکه می دانست فرزند خود مقصر این اتفاق است اما خواهان زندانی شدن فرزندش و هیچ کس دیگری که به غیرعمد مرتکب این اشتباه شدند،نیست و تقاضای کمک از مردم و دولتیان برای ازادسازی پدرانی که فرزندانشان چشم انتظار انها بودند را داشت.
فرزند کوچک و یا بزرگی  که  با علاقه بسیار به پدر خود با پرداخت نشدن دیه شاید امکان دیدن پدر خود را از دست بدهد و بدون سایه او به زندگی ادامه دهد.
چه زیباست زمانی که در برنامه ماه عسل نمونه ای از لطف خداوند و کمک خیرین که باعث شادی و شکسته شدن بغض پدر، همسر و فرزندی می شوند که با پرداخت دیه و نمایش نوعی انسان شناسی و عطوفت می تواند بار دیگر انها را در آغوش بکشند همانطور که پسر بچه دیشب ما با وجود اینکه نامه ازادی پدر خود را خواند در بهت و حیرت این خبر مانده بود و با شادی نهفته در دلش دلگرمی برای مادرش ایجاد می کرد و حتی ازاد شدن پسر ناخلفی که در کنار پدرش احساس ندامت می کرد و بوسه ای بر دست پر محبیت پدر خود می زند، صحنه های تاثیر گذاری که توسط ماه عسل خلق شد تا شاید دل برخی را برای کمک به نیازمندان بلغزاند.

حتی به تصویر کشیدن صحنه ی پایانی برنامه که منجر به آغوش کشیدن مادر و فرزندی شد که به خاطر آزادی تنها حامی خود شاد بودند توانست در لحظات نزدیک به اذان اشک های هزاران و حتی میلیون ها نفر بیننده این برنامه را جاری کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۵
کد خبر : 48306
بازدیدها: 427

پاسخی بگذارید »