چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احداث مدرسه ایرانی در کربلا و عراق

danesheroz1 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
احداث مدرسه ایرانی در کربلا و عراق

دانش روز: تا کنون ۴ مدرسه ایرانی در شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و عراق احداث شده است

به گزارش دانش روز، دیدار وزیر آموزش و پرورش ایران با معاون وزیر آموزش و پرورش عراق امروز در سالن جلسات دفتر وزارتی ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

علی‌اصغر یزدانی رئیس مرکز امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش در این مراسم اظهار داشت: ۳۳ هزار مدرسه کشور هوشمند شده است که وزیر مجلس عراق درخواست کرد که یک نمونه از مدارس آنها را نیز هوشمند کنیم که تجهیزات فناوری همان زمان تهیه شد.

وی با بیان اینکه مقرر شده بود مدارس نجف و کربلا را با فناوری جدید احداث کنیم، افزود: منع ورود تجهیزات فناوری به عراق داشتیم که مجوزها صادر شده است.

یزدانی به ایجاد پورتال عربی با محتوای دروس عربی نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم مدارس‌مان را در عراق راه‌اندازی کنیم و دانش‌آموزان ایرانی در شهرهای مختلف عراق را تحت پوشش قرار دهیم.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: تفاهم‌نامه‌ای که بین دو کشور بسته می‌شود، به منظور تأثیرگذاری متقابل است.

وی ادامه داد: عراق، کشور برادر، همسایه و دوست است؛ ضمن اینکه هر دو مسلمان هستیم و سیاست‌های نزدیکی داریم؛ به همین دلیل تأثیرگذاری دو کشور را بالا می‌دانیم.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: تأثیر آموزش و پرورش عراق در کشور ما نزدیک شدن قلب مردم و دانش‌آموزان آن کشور به مردم ایران است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه «چه تعداد دانش‌آموز ایرانی در کشور عراق زندگی می‌کنند؟»، افزود: آماری در این خصوص نداریم.

وی در خصوص تعداد دانش‌آموزانی که در چهار مدرسه کربلا، نجف، کاظمین و بغداد تحصیل می‌کنند نیز آماری ارائه نداد.

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست خبری با خبرنگاران نیز در خصوص پخش فیلمی از صدا و سیما در خصوص تخلف یک مدیر مدرسه غیرانتفاعی گفت: اجازه دهید که مدیر مدرسه نیز از خود دفاع کند و به همان میزان به وی فرصت توضیح دهید.

وی به خبرنگار صدا و سیما پیشنهاد داد تا صدا و سیما تعدادی از مدیران مدارس غیرانتفاعی را دعوت کنند و در خصوص مشکلات این مدارس با آنها به گفت‌وگو بنشینند.

در نشست خبری وزیر آموزش و پرورش عنوان شد که مدارس غیرانتفاعی باید براساس میزان شهریه تصویب شده از مردم شهریه دریافت کند، اما در صورت تأیید انجمن اولیا و مربیان، اخذ وجوهی بیش از میزان شهریه مانعی ندارد.

منبع:پایگاه بی باک
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۴
کد خبر : 31777
بازدیدها: 326

پاسخی بگذارید »