دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجساد 6 قربانی دریا به کرج بازگشت

احتمال شکایت خانواده ها علیه “موسسه نورمعرفت” شدت گرفت

danesheroz تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
احتمال شکایت خانواده ها علیه “موسسه نورمعرفت” شدت گرفت

دانش روز : در پی غرق چهار نوجوان و دو مرد در دریا که از کرج در قالب یک اردوی تفریحی به شهرستان نور سفر کرده بودند، اجساد شش نفر از آنها تحویل خانواده‌ هایشان شد

روز سه شنبه گذشته ۸۰ نوجوان و جوان در قالب یک اردوی تفریحی دو روزه عازم ایزدشهر استان مازندران شدند.

عصر همان روز افراد حاضر در این اردو به ساحل دریا در نزدیکی شهرک مجتمع پزشکان که در آنجا اسکان یافته بودند، رفتند. پس از دقایقی یکی از پسران نوجوان وارد دریا شد اما به دلیل بلد نبودن شنا، در امواج دریا گرفتار شد و درخواست کمک کرد.

در همان موقع یکی از دوستانش برای نجات وی خود را به آب زد، اما او نیز گرفتار امواج دریا شد. در ادامه برادر یکی از آنها و نیز دو مرد جوان و پنج نوجوان دیگر برای نجات افراد غرق شده خود را به دریا زدند که همگی به دلیل بلد نبودن شنا، گرفتار امواج دریا شدند.

در پی این حادثه، دیگر افراد حاضر در اردو ابتدا از مردم محلی کمک خواستند و سپس در تماس با اورژانس و هلال احمر، موضوع را گزارش دادند.

 

مردم محلی، افراد غرق شده را نجات دادند

مردم محلی برای نجات افراد غرق شده، خود را به آب زدند و چهار نفر از آنها را که در امواج دریا گرفتار شده بودند، زنده از آب بیرون کشیدند که این افراد به کمک امدادگران اورژانس و هلال احمر به بیمارستان امام خمینی شهرستان نور انتقال یافتند.

آنها پس از ساعاتی تلاش برای نجات دیگر افراد غرق شده، چهار نفر دیگر را نیز پیدا و به بیمارستان منتقل کردند. جستجو ها در این باره ادامه داشت تا این که روز پنجشنبه جسد یکی دیگر از افراد غرق شده پیدا و به پزشکی قانونی منتقل شد. با این حال تلاش ها برای یافتن جسد آخرین فرد غرق شده به نام حسین ادامه دارد .

 

مرخص شدن ۴ نجات یافته از بیمارستان

در همین ارتباط یکی از مسئولان بیمارستان نور به خبرنگار ما گفت: روز حادثه ـ سه شنبه ـ ۹ نفر به مرکز درمانی انتقال یافتند که چهار نفر از آنها پیش از انتقال به بیمارستان فوت کرده بودند و طبق شواهد، چند ساعت از مرگ آنها می گذشت که با هماهنگی قضایی، اجساد به پزشکی قانونی انتقال یافت و با صدور جواز دفن تحویل خانواده هایشان شد.

وی افزود: از چهار نوجوان نجات یافته نیز دو نفر از آنها یک روز بعد از حادثه از بیمارستان مرخص شدند و دو نفر دیگر نیز که در بخش مراقبت های ویژه بستری بودند، روز پنجشنبه از بیمارستان ترخیص شدند.

 

شکایت از مسئولان اردوی تفریحی

امید که برادر دو نفر از قربانیان حادثه به نام های حسن و حسین رنجبر است، به خبرنگار ما گفت: برادران دو قلویم از چندی پیش در یک هیات مذهبی در کرج که در زمینه فرهنگی فعالیت داشت و اردوهایی برپا می کردند، شرکت داشتند و روزهای دوشنبه هر هفته در این هیات حضور پیدا می کردند.

وی افزود: چند روز پیش از حادثه برادرانم موضوع برپایی اردوی تفریحی را با والدینمان در میان گذاشتند اما آنها مخالفت کردند. تا این که در تماس های پی درپی مسئولان هیات با خانواده مان، آنها قبول کردند دو برادر دوقلویم به اردو بروند. مسئولان به خانواده ها قول داده بودند مراقب افراد شرکت کننده در اردو باشند و امنیت آنها را تامین کنند؛ اما این گونه نشد.برادر قربانیان حادثه یادآور شد: ساعت یک بامداد چهارشنبه یکی از افراد حاضر در آن اردوی تفریحی، با خانه مان تماس گرفت و مدعی شد برادرانم به دلیل مشکل تنفسی در بیمارستان هستند. بسرعت همراه دایی و پدرم به شهرستان نور رفتیم و با حضور در بیمارستان متوجه شدیم هر دو برادرم برای نجات یک غرق شده دیگر خود را به دریا زده و هر دو غرق شده که جسد یکی از آنها پیدا شده است.

 

نجات غریقی همراه گروه ۸۰ نفره نبود

وی گفت: برادرانم شنا بلد نبودند و نمی دانم مسئولان اردو چطور اجازه داده اند آنها وارد دریا شوند. ما پس از حضور در محل غرق شدن افراد، متوجه شدیم ۸۰ نفری که ده نفر از آنها مراقبت از بچه ها را بر عهده داشته اند در یک ساختمان ۶۰ متری پیش از حادثه اسکان یافته بودند.

مرد جوان یادآور شد: در گفت و گو با اهالی محل حادثه نیز متوجه شدیم دو نفر از افراد غرق شده از مسئولانی بودند که قرار بوده امنیت بچه هایمان را تامین کنند اما خودشان نیز به دلیل بلد نبودن شنا ، غرق شده اند. نمی دانیم هشت مسئول دیگر، روز حادثه کجا بودند و چرا به بچه ها اجازه دادند، وارد منطقه شنا ممنوع شوند. آنها حتی یک نجات غریق نیز با خود به این اردو نبرده بودند.

خانواده ام با حضور در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان نور علیه دو برادر که مسئول راه اندازی این سفر اردویی بودند، شکایت کرده اند و مجازات آنان خواسته خانواده قربانیان دیگرنیز هست.

به گزارش جام جم، خانواده قربانی دیگر که پانزده ساله بود و محمد نام داشت نیز گفتند که از مسئولان و مقصران غرق شدن تنها پسرشان شکایت کرده اند و از مسئولان قضایی شهرستان نور می خواهند مقصران حادثه را دستگیر و مجازات کنند.

آخرین گزارش ها حاکی از این است که عصر روز گذشته جسد آخرین قربانی این حادثه نیز کشف و با انتقال به پزشکی قانونی تحویل خانواده اش شد.

 

 

منبع :کرج رسا


یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۹
کد خبر : 35387
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »