یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پس از بارندگی های چند روز گذشته:

احتمال ریزش کاشی‌ های مدرسه چهارباغ وجود دارد

danesheroz1 آذر ۴, ۱۳۹۲ ۰
احتمال ریزش کاشی‌ های مدرسه چهارباغ وجود دارد

دانش روز: مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) ضمن انتقاد از نحوه نگه‌داری مدرسه چهارباغ با قدمت بیش از ۴۰۰ سال توسط اداره کل میراث فرهنگی، گفت: پس از بارندگی های چند روز گذشته، امکان ریزش کاشی‌های مدرسه چهارباغ وجود دارد

به گزارش دانش روز، حجت‌الاسلام عبدالامیر خطاط اظهار داشت: پس از بارندگی های چند روز گذشته در اصفهان، امکان ریزش کاشی‌های مدرسه چهارباغ به‌ویژه کاشی‌های سمت خیابان چهار‌باغ وجود دارد که باید برای رسیدگی به این وضعیت چاره‌اندیشی شود.
وی با بیان اینکه زمانی که عمر یک ساختمان بالا می‌رود، گچ‌های آن اصطلاحاً می‌میرد و دیگر توان نگه‌داشتن کاشی‌ها را ندارد، تصریح کرد: زمانی که باران می‌بارد، امکان ریختن این کاشی‌ها بیشتر شده است.
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) ضمن انتقاد از نحوه نگه‌داری مدرسه چهارباغ با قدمت بیش از ۴۰۰ سال توسط اداره کل میراث فرهنگی ادامه داد: میراث فرهنگی برای نگه‌داری این ساختمان ادعا می‌کند که بودجه ندارد، در صورتی که نگه‌داری چنین ساختمانی با این قدمت ضروری است.
وی افزود: مسوولان مدرسه بخشی از نا‌بسامانی‌های این ساختمان از جمله درب مسجد و خشت‌های زیر گنبد را با بودجه موجود در اختیار خود مرمت کردند، اما این مرمت‌ها به نسبت ارزش و قدمت بنا جزیی بوده و مدرسه چهارباغ به مرمت اصولی نیاز دارد.
خطاط با بیان اینکه چندی پیش از سوی سازمان میراث فرهنگی مقرر شده بود برای باز‌سازی و مرمت کاشی‌های مدرسه، کنار دیوار این ساختمان را داربست بزنند، عنوان کرد: اما زمانی که متوجه شدیم بودجه‌ای برای مرمت‌های آینده آن ندارند و درصدد هستند که تنها داربست‌ها را نصب و آن را رها کنند، از این موضوع جلوگیری کردیم.

منبع: ایمنا

دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۴
کد خبر : 75959
بازدیدها: 112

پاسخی بگذارید »