دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احتمال انصراف عارف قوت گرفت

28 danesheroz خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
احتمال انصراف عارف قوت گرفت

خاتمی از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواسته است همانگونه که از نامزدی هاشمی حمایت کردند از نامزدی روحانی نیز حمایت کنند و تلاش کنند بدنه اصلاحات برای رای دادن به روحانی به اجماع برسد

به گزارش دانش روز : با نزدیک تر شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و فعالیت تبلیغاتی نامزدهای اصولگرا خبرهای رسیده حاکی از احتمال انصراف یکی از نامزدهای اصلاح طلب به نفع دیگری است.

پس از آنکه هاشمی رفسنجانی نتوانست تایید شورای نگهبان را برای شرکت در انتخابات بگیرد تنها دو نامزد اصلاح طلب به مرحله پایانی راه یافتند.

هرچند حسن روحانی برخلاف محمدرضا عارف خود را کاندیدای اصلاح طلب نمی داند اما به نظر می رسد براساس نظرسنجی های انجام شده، روحانی از شانس بیشتری نسبت به عارف برخوردار است و به همین دلیل هم سیدمحمد خاتمی و نزدیکان هاشمی رفسنجانی از عارف خواسته اند به نفع روحانی کناره گیری کند تا شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بتواند با اکثریت آراء حمایت خود را از روحانی اعلام کند.

این شورا که هم اکنون تنها نهاد تصمیم گیرنده میان اصلاح طلبان است پس از ماجرای عدم احراز صلاحیت هاشمی به سود هیچیک از نامزدهای انتخاباتی اعلام موضع نکرده است.

یک منبع آگاه به افکارنیوز گفت: عارف تحت فشار قرار گرفته که تا روز یکشنبه آینده به سود حسن روحانی از دور رقابت ها کناره گیری کند، مسئله ای که تاکنون مورد پذیرش معاون اول دولت خاتمی قرار نگرفته بود اما ظاهراً با رایزنی های محمدخاتمی و یکی از اعضای خانواده رفسنجانی نظر عارف نیز تغیییر کرده است.

خاتمی از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خواسته است همانگونه که از نامزدی هاشمی حمایت کردند از نامزدی روحانی نیز حمایت کنند و تلاش کنند بدنه اصلاحات برای رای دادن به روحانی به اجماع برسد.

 

منبع : افکار نیوز

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۸
کد خبر : 20618
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »