یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای ۳.۳.۳.۳ در مدارس دارای فضای آموزشی کافی

danesheroz1 تیر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
اجرای ۳.۳.۳.۳ در مدارس دارای فضای آموزشی کافی

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از اجرای طرح ۳.۳.۳.۳ از سال تحصیلی جدید در مدارس کشور با توجه به فضای آموزشی و امکانات مدارس خبر داد.

به گزارش دانش روز، فاطمه قربان  گفت: نظام جدید آموزشی در سند تحول بنیادین به شکل ۳.۳.۳.۳ بود که این طرح از سال گذشته در برخی از مدارس کشور به صورت پایلوت اجرا شد و از سال تحصیلی ۹۳-۹۲ نیز به مدیران مدارس اعلام کرده ایم که اگر شرایط لازم را برای اجرای طرح ۳.۳.۳.۳ دارند این طرح را اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح ۳.۳.۳.۳ نباید خانواده ها دچار مشکل شوند، افزود: ما آمادگی خود را برای اجرای ۳.۳.۳.۳ اعلام کرده ایم و اگر مدارس فضای آموزشی لازم را دارند باید این طرح را از سال تحصیلی جدید اجرا کنند.

قربان همچنین درباره نظارت بر کیفیت آموزش در مراکز پیش دبستانی توضیح داد: آموزش و پرورش نظارت کافی را دارد چرا که  اگر نظارت بر عملکرد پیش دبستانی نداشته باشیم در دوره ابتدایی مشکلات زیادی خواهیم داشت.

معاون آموزش ابتدایی درباره افزایش امکانات آموزشی در مقطع ابتدایی در مناطق محروم کشور نیز گفت: برنامه ریزی برای ایجاد فرصتهای برابر اموزشی و پرورشی برای تمام مناطق کشور، عشایری و کمتر توسعه یافته از مهمترین برنامه های این معاونت است که در دستور کار ما قرار گرفته است.

وی همچنین از برنامه ریزی برای توسعه خدمات مشاوره ای خبر داد و گفت: در حال حاضر به صورت آزمایشی سه هزار مشاور در مدارس ابتدایی استخدام شده اند.

منبع:مهر

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۸
کد خبر : 36974
بازدیدها: 202

پاسخی بگذارید »