چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای گروه سرود ۲۲ هزار دانش‌ آموز؛ در روز ۲۲ بهمن

danesheroz1 بهمن ۵, ۱۳۹۲ ۰
اجرای گروه سرود ۲۲ هزار دانش‌ آموز؛ در روز ۲۲ بهمن

دانش روز: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و مسئول کمیته دانش‌ آموزی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: در روز ۲۲ بهمن، گروه سرود ۱۳۵۷ نفری در مراکز استان‌ ها و گروه ۲۲ هزار نفری در تهران به اجرای برنامه خواهند پرداخت

به گزارش دانش روز، دکترحمیدرضا کفاش در نشست خبری و مطبوعاتی مسئول کمیته دانش‌ آموزی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی که امروز در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت دهه فجر انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست و این ایام برای بیش از یک میلیون فرهنگی و ۱۲ میلیون دانش‌ آموز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: دستورالعملی در آموزش و پرورش تدوین ‌شده و برنامه‌ ریزی‌ها از ماه‌ها قبل آغاز ‌شده است و استقبال از دهه فجر انقلاب اسلامی اولین فعالیت در مدارس است که به واگذاری تزئین فضای مدارس توسط دانش‌ آموزان اختصاص دارد و حرکتی خودجوش بوده و مدیر و معلم نقش هدایتگری دارند.

* زنگ انقلاب ۱۲ بهمن نواخته می‌شود

 دکترکفاش افزود: بعد از این آماده‌سازی، محوری‌ترین فعالیت، زنگ انقلاب اسلامی است که ساعت ۹:۳۳ دقیقه ۱۲ بهمن‌ماه همزمان با لحظه ورود تاریخی امام(ره) به میهن در سال ۵۷، به صدا در می‌آید دانش‌آموزان این روز را جشن می‌گیرند.

وی ادامه داد: مراسم در مدارس توسط دانش‌آموزان برگزار می‌شود و از معلمان پیشکسوت مدارس دعوت شده است تا حضور پیدا کنند و به بیان خاطره از آن دوران بپردازند.

* حضور دانش‌آموزان در مراسم میهمانی لاله‌ها

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: درجشن میهمانی لاله‌ها آیین غبارروبی مزار شهدا با حضور فعال دانش‌آموزان در روز پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ماه انجام خواهد شد.

وی افزود: برگزاری نماز جمعه دهه فجر انقلاب اسلامی فعالیت دیگری است که مدارس در برنامه نماز جمعه دهه فجر حضور پیدا می‌کنند.

دکترکفاش ادامه داد: شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی دیگر از فعالیت‌های مهم دهه مبارک فجر است که دانش‌آموزان در بعضی از مدارس با لباس‌های یکپارچه و هماهنگ در این راهپیمایی شرکت می‌کنند.

وی به گروه‌های سرود دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: سرود جایگاه ویژه‌ای در برنامه دهه‌ فجر دارد و طراحی گروه‌های سرود ۱۳۵۷ نفری در یوم‌الله ۲۲ بهمن در مراکز استان‌ها و در تهران گروه ۲۲ هزار نفری در یوم‌الله ۲۲ بهمن در جایگاه ویژه با لباس‌های یک شکل به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی گفت: توزیع بسته‌های آموزشی، نرم‌افزار، خاطره، سخنان مقام معظم رهبری و حضرت امام(ره) در اختیار آموزش و پرورش سراسر کشور قرار داده خواهد شد و همزمان توصیه شده سرودهای شاد در فضای مدارس پخش شود.

*تجلیل از مقام شامخ فرهنگیان جانباز و ایثارگر

دکترکفاش ادامه داد: برنامه دیگر برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی و علمی ویژه دهه فجر است که مقرر شده ، فینال آنها در دهه فجر برگزار شود و مدارس با مشارکت تشکل‌های دانش‌آموزی که همیشه کمک آموزش و پرورش بوده در این زمینه مشارکت فعالی داشته باشند.

وی گفت: تجلیل از مقام شامخ فرهنگیان جانباز و ایثارگر از جمله برنامه‌های دیگر است و آنها خاطرات خود را بیان می‌‌کنند؛ ضمن اینکه از وزیر آموزش و پرورش تا مدیران کل از خانواده‌های فرهنگیان ایثارگر بازدید به عمل می‌آورند.

* برگزاری گفتمان انقلاب اسلامی در مدارس

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: امسال در دهه فجر انقلاب اسلامی به تمامی مدارس اعلام شده، جلسه گفتمان انقلاب اسلامی پیرامون پرسش‌ های مختلف از جمله موضوعات هسته‌ای، حقوق شهروندی، حقوق دانش‌آموزان و قانون مداری در مدارس اجرا شود و از یک پیشکسوت فرهنگی نیز در این زمینه استفاده شود و تیم‌های ارزیابی نیز برای این کار پیش‌بینی شده است.

شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۳
کد خبر : 89703
بازدیدها: 764

پاسخی بگذارید »