دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای نظام آموزشی «۳ـ۳ـ۳ـ۳» در سال۹۲

danesheroz فروردین ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
اجرای نظام آموزشی «۳ـ۳ـ۳ـ۳» در سال۹۲

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نظام آموزشی «۳ـ۳ـ۶» در سال تحصیلی جاری اجرایی شد، گفت: در گام دوم به دنبال اجرای نظام آموزشی «۳ـ۳ـ۳ـ۳» هستیم

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش در واکنش به این جمله که «در سند تحول آموزش و پرورش از چهار دوره سه‌ ساله یاد شده است اما در سال تحصیلی جاری «۳ـ۳ـ۶» اجرا شد»، اظهار داشت: به تدریج این اقدام صورت می‌گیرد و در مرحله اول ششم ابتدایی ایجاد شد و در حال حاضر در تمام دبستان‌های کشور، پایه ششم ابتدایی داریم.

وی ادامه داد: البته در سال تحصیلی جاری، در برخی مدارس، نظام آموزشی «۳ـ۳ـ۳ـ۳» اجرایی شد و دبستان‌ها به دو دوره سه ساله تقسیم شد.

حاجی‌بابایی افزود: در سال تحصیلی آینده نیز به دنبال اجرای نظام آموزشی «۳ـ۳ـ۳ـ۳» هستیم و در این زمینه مشکلی تعداد مدرسه نداریم؛ ضمن اینکه مدارس جدید بر اساس نظام آموزشی «۳ـ۳ـ۳ـ۳» احداث می‌شوند.

وی با بیان اینکه با مشکل خانواده‌ها در جابه‌جایی مدارس فرزندانشان مواجه هستیم، اضافه کرد: خانواده‌ها علاقه‌مند هستند که فرزندشان در مدرسه نزدیک محل سکونت تحصیل کند که با تقسیم‌بندی مدارس ابتدایی به دو دوره سه‌ساله، ممکن است، مدرسه «سه ساله اول» یا «سه ساله دوم» به منزل دانش‌آموزان دورتر شود.

منظور از «۳ـ۳ـ۳ـ۳»، دوره اول دبستان، دوره دوم دبستان، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه است.

شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۵:۰۷
کد خبر : 10854
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »