دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لاریجانی در گلپایگان:

اجرای فاز دوم هدفمندی به صلاح نیست/نمی‌خواهیم قیمت برق، آب، گاز و بنزین گران شود

danesheroz دی ۲۱, ۱۳۹۱ ۰

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما قبول نداریم برق ، گاز ، آب و بنزین در شرایط فعلی کشور گران شود، گفت: جامعه ظرفیت ۷ برابر شدن قیمت گازوئیل و ۵ برابر شدن قیمت بنزین را در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ندارد و این کار حتما در تولید اخلال ایجاد می کند

علی لاریجانی ظهر روز پنج شنبه طی سخنرانی خود در مسجد جامع شهرستان گلپایگان با بیان اینکه حوزه علمیه قم مفتخر به علمایی چون آیت الله صافی گلپایگانی و سایر علما و بزرگان این شهر است، گفت: پیامبر(ص) در روزهای آخر عمرشان نگران امت بودند و این نگرانی به این خاطر بود که تمدن جدیدی را که ایشان بعد از عصر جاهلیت ایجاد کرده بودند مجدد با غفلت برخی به دوران جاهلیت باز نگردد.

لاریجانی با بیان اینکه یکی ازمهمترین عناصر اصلی تمدن پیامبر(ص) توحید بود و گاهی اوقات غربی ها با برخی مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران که مبتنی بر احکام اسلامی است مبارزه می کنند،  تصریح کرد: آنها مخالفت خود را با صدور قطعنامه انجام می‌دهند و می گویند چرا شما برخی قوانین را در مجلس شورای اسلامی تصویب می کنید.

رییس قوه مقننه با اعلام اینکه آزادی بیان برای اعتلای انسان و رشد مردم است نه برای ایجاد خرافات و سقوط مردم، اظهار کرد: چندی پیش یک مجنون که ادعای امام زمانی می کرد دستگیر شد و غربی ها در موضع گیری خود به بهانه آزادی بیان از وی دفاع کردند.

وی با بیان تفاوت تمدن توحیدی اسلام و تمدن غرب که اساس و اصل آن ماده است، گفت: یکی دیگر از نکاتی که در جامعه اسلامی پیامبر(ص) پایه گذار آن بود اخوت و برادری است.

رییس مجلس گفت: البته “اشداءعلی الکفار” سر جای خودش است تا جایی که پیغمبر(ص) هیچ چیز را بالاتر از جهاد نمی دانست و یکی از ویژگی های جامعه اسلامی آمادگی برای جهاد در همه حال است.

وی با بیان اینکه چرا برخی کشورهای اسلامی منطقه هنوز سرافکنده هستند و عزتی پیدا نکرده اند، گفت: برخی از این دولت ها با یک تلفن وزیر امور خارجه آمریکا مثل یک پادو در منطقه ولو می شوند.

لاریجانی با اشاره به اینکه اینها دولت نیستند بلکه دلال هستند اظهار کرد: متاسفانه این دولتها بر امت اسلامی حکومت می کنند و چون روحیه جهادی ندارند این گونه هستند .

وی با بیان اینکه مجاهدت و روحیه جهادی سرافرازی ملت را به همراه دارد، گفت: برخی ازاین کشورهای اسلامی در منطقه نفت و گاز دارند و مردمشان نیز مسلمان هستند اما دلالی می کنند و مستقل نیستند و سرافکنده هستند. دلیل این امر  هم این است که آنها در اتاق ها و قصرهای شیشه ای زندگی کرده و اهل مجاهدت نیستند.

رییس مجلس تصریح کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب به داشتن روحیه بسیجی تاکید دارند به خاطر سبک زندگی جهادی آنهاست که باعث سرافرازی ملت شده است.

لاریجانی عنوان داشت: یکی از دلایل اینکه ملت ما مقابل تمام دسیسه های دشمنان پیروز و سربلند بوده است چنگ زدن به دامن اهل بیت(ع) است . اگر ملت ایران می خواهد این سرافرازی را داشته باشد باید در این مسیر حرکت کند.
وی با بیان اینکه ما باید شکرگذار به وجود انقلاب اسلامی در کشورمان باشیم، گفت: یکی از تاکیدات بزرگان دین و انقلاب ایجاد آبادنی و پیشرفت در جامعه اسلامی در کشور است.

لاریجانی با بیان اینکه امروز با دو مشکل مواجهیم اظهار کرد: یکی از این مشکل ها تحریم و ماجراجویی هایی است که دشمنان در قالب موضوعات مختلف هسته ای و حقوق بشر دارند و دیگری مشکلات مدیریتی در داخل کشور است که هر دو دست به دست هم داده اند.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه ما باید از منابع غنی که در کشور داریم به درستی استفاده کرده و آنها را مدیریت کنیم، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در حدود دو سال است که به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند یکی از تاکیدات اصلی ایشان استقلال و خودکفایی در محصولات استراتژیک مانند گندم، برنج و سایر اقلامی است که مردم به آن نیاز دارند.

وی با اعلام اینکه ما در صنعت نیز از افراد متخصص برخورداریم و گام های خوبی در صنعت برداشته ایم، تاکید کرد: هر اقدامی که به تولید در کشور کمک کند تبعیت از رهبری است و از هر اقدامی که به تولید لطمه بزند باید پرهیز کرد.

لاریجانی اظهار کرد: یکی از دلایل اینکه مجلس مانع اجرا شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها در امسال شد به خاطر وضعیت تولید در کشور بود.

وی با بیان اینکه ما قبول نداریم محصولاتی مانند برق ، گاز ، آب و بنزین در شرایط فعلی کشور گران شود، گفت: جامعه ظرفیت ۷ برابر شدن قیمت گازوئیل و ۵ برابر شدن قیمت بنزین را در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها ندارد و این کار حتما در تولید اخلال ایجاد می کند.

رییس مجلس تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان متعددی داریم و رهبر معظم انقلاب نیز بر تولید تاکید دارند اجرای فاز دوم هدفمندی که به تولید لطمه می زند صلاح نیست و علت مخالفت مجلس نیز همین است.

لاریجانی افزود: اگر در شرایط فعلی به تولید در داخل کشور اهمیت ویژه ای دهیم و به آن بپردازیم باعث می شود ابتدا تورم مهار شده و بعد برای فرزندانمان ایجاد شغل کرده ایم و همچنین غربی ها را که برنامه های مختلفی برای ما دارند مایوس می کنیم.

پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۴
کد خبر : 3430
بازدیدها: 292

پاسخی بگذارید »