پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای عجولانه پایه ششم، لطمه‌ های جدی به آموزش ابتدایی کشور وارد کرد

danesheroz1 آبان ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
اجرای عجولانه پایه ششم، لطمه‌ های جدی به آموزش ابتدایی کشور وارد کرد

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه انسداد بی سوادی باید از مقطع ابتدایی انجام شود، گفت: تحول در آموزش و پرورش عجولانه انجام شده است و اجرای عجولانه پایه ششم ابتدایی لطمه های جدی را به آموزش ابتدایی وارد کرده است

 به گزارش دانش روز، علی اصغر فانی در مراسم تودیع فاطمه قربان، معاون سابق و معارفه دیمه‌ ور، معاون جدید آموزش ابتدایی با گرامیداشت یاد و خاطره دانش آموزان و معلمان شهید ۱۳ آبان سال ۵۷ و با درود به شهیدان رجایی و باهنر به عنوان الگوی مدیریت در جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب افزود:  از تلاش‌های سرکار خانم قربان که در این مدت کوتاه اخلاص، پیگیری و عشق به آموزش ابتدایی را در وجود ایشان مشاهده کردم، تشکر می‌کنم و با آرزوی توفیق برای آقای دیمه‌ور با توجه به شناختی که از ایشان دارم، امیدوارم در ادامه فعالیت‌های این معاونت شاهد رشد، شکوفایی و بالندگی باشیم.

وی از  مدیریت نیروی انسانی، مقررات آموزشی، برنامه‌ها، محتوا و روش‌ها به عنوان لوازم ارتقای کیفیت نام برد و تصریح کرد: این موارد باید مورد بازنگری مجدد قرار گیرد تا کیفیت بخشی در حوزه‌های آموزش و پرورش صورت عملی به خود گیرد.

به گفته فانی،  انسداد بی سوادی از سیاست‌های جدی آموزش وپرورش است و باید بی سوادی ریشه کن شود. پذیرفته نیست هم اکنون شاهد وجود کودکان لازم التعلیم بی سواد در کشور باشیم، بخشی از این امر به آموزش وپرورش برمی گردد که باید اصلاح شود.

اجرای عجولانه پایه ششم، لطمه‌های جدی به آموزش ابتدایی کشور وارد کرد

 فانی با اشاره به آغاز انسداد بی سوادی از دوره ابتدایی بر بررسی سند تحول نظام آموزشی و نقش معاونت ابتدایی در عملیاتی کردن این سند در حوزه مربوطه تاکید و اظهار کرد: اجرای عجولانه پایه ششم، لطمه‌های جدی به آموزش ابتدایی کشور وارد کرد که براساس ضرورت پیمودن مسیر پیش رو باید با تدبیر ضعف‌های موجود، جبران و اصلاح شود.

وی بر ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی به عنوان یک سیاست جدی اصرار کرد و یادآور شد: با احتساب تورم، در حدود ۱۰ درصد نیروهای انسانی این وزارتخانه از نظر ساماندهی مشکل دارند که باید برطرف شود، در این راستا احیای معاونت برنامه‌ریزی و نیروی انسانی از برنامه‌های جدی این وزارتخانه است.

وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر مدیریت در آموزش وپرورش و مدیریت آموزشگاهی که آن را از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه دانست، بیان کرد: توسعه مشارکتها موضوع دیگری است که باید مورد بازتعریف جدی قرار گیرد.

دفتر پیش دبستانی باید به حوزه آموزش ابتدایی باز گردد

فانی بر بازگشت دفتر پیش دبستانی به حوزه آموزش ابتدایی تاکید کرد و گفت: معاونت آموزش ابتدایی و نهضت سواد آموزی باید از پتانسیل‌های موجود یکدیگر برای انسداد مبادی بیسوادی بهره گیرند.

وی در راستای تحقق شعار عدالت در آموزش وپرورش به عنوان شعار جمهوری اسلامی ایران بر رویکرد برنامه‌ای دفتر عشایر، مناطق کمتر توسعه یافته ومناطق دوزبانه تاکید کرد و افزود: عدالت آموزشی باید با حمایت رئیس جمهور برای گروه‌های مذکور که حق جدی بر گردن ما دارند، اجرا شود.

فانی در پایان بر تشکیل شورای راهبری آموزش ابتدایی خبرگان شامل؛ متخصصان، دانشگاهیان و افراد مجرب و صاحب نظر در حوزه آموزش ابتدایی کشور تاکید کرد.

ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات به عنوان پایگاه داده پردازی مسئولان در تصمیم‌گیری عمل می‌کند

 وزیر آموزش و پرورش در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش نیز با تاکید بر ضرورت تولید آمار مطمئن و قابل اتکا افزود: این اداره کل به عنوان پایگاه داده‌پردازی مسئولان در تصمیم‌گیری عمل می‌کند.

فانی با اشاره به نقش اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات تاکید کرد: این مجموعه باید به گونه‌ای عمل کند که جایی برای شک و تردید باقی نگذارد، زیرا اگر غیر از این باشد، گروهی دیگر باید بر حسن انجام کار آنان گمارده شود و این روند همچنان ادامه خواهد یافت.

وی با مقایسه کار ارزیابی عملکرد با قضات افزود: این اداره کل دو کار بسیار مهم و حیاتی را برعهده دارد یکی آن که عملکرد نیروی انسانی موجود را ارزیابی می‌کند و دیگر آنکه با رصد دقیق طرح‌ها و برنامه‌ها میزان تحقق آنها را پیگیری می‌کند، لذا به عنوان پایگاه داده پردازی مسئولان در تصمیم گیری عمل می‌کند.

فانی با اشاره به اهمیت آمار در تصمیم‌گیری مسئولان اضافه کرد: باید آمار و ارقام تولیدی قابل اتکا و مطمئن باشد در غیر این صورت امکان تصمیم گیری درست را مختل خواهد نمود .

وی با اشاره به بیان مولای علی ( علیه السلام ) در خصوص تشویق کارکنان افزود: اگر باهمه کارکنان یکسان برخورد شود وفرقی بین محسن و مسیء نباشد و هر دو از حقوق برابر برخوردار باشند به تدریج کارکنان خدوم نیز انگیزه کاری خودرا از دست خواهند داد. لذا انتظار داریم ارزیابی عملکرد کارکنان به دقت و شفافیت هر چه تمام تر در اولویت قرار گیرد و به توفیق الهی به نقطه ای قابل اتکا برسیم و با هماهنگی و هم افزایی همه همکاران این حوزه از رشد و پیشرفت چشمگیری برخوردار گردد.

منبع:مهر

 

سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۹
کد خبر : 72093
بازدیدها: 361

پاسخی بگذارید »