یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای طرح ملی شهاب در مدارس منوط به تامین اعتبار است

danesheroz1 آبان ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
اجرای طرح ملی شهاب در مدارس منوط به تامین اعتبار است

دانش روز: رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان آموزش و پرورش اعلام کرد: اجرای طرح ملی شهاب در مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور نیازمند تخصیص اعتبار و همچنین تصمیم وزیر آموزش و پرورش است

 به گزارش دانش روز، مهری سویزی درباره اجرایی شدن طرح ملی شهاب که قرار بود از مهر ۹۲ در مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور اجرا شود، گفت: برای اجرای این طرح که اختصاص به شناسایی استعدادهای دانش اموزان در رشته های مختلف دارد، نیازمند بودجه و اعتبار هستیم که همه اینها بستگی به تصمیم وزیر برای اجرایی شدن دارد.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح شهاب پشتیبانی از ایده‌های خلاق و نوآورانه دانش‌آموزان نخبه و با استعداد است تصریح کرد: در این طرح دانش آموزان با استعدادهای برتر شناسایی و برای هدایت تحصیلی آنها اقدامات لازم انجام می شود.

به گفته سویزی، طرح شهاب سال گذشته به صورت آزمایشی در ۷ استان البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و جنوبی، کرمانشاه و هرمزگان اجرا شد و امیدواریم که با اختصاص اعتبار کافی این طرح در مدارس سراسر کشور اجرا شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: همچنین برای اجرایی شدن این طرح نیازمند آموزش های ویژه به معلمان هستیم که این آموزشها از سال گذشته آغاز شده است و هر معلم باید به صورت اختصاصی ۲۴ ساعت دوره آموزشی ببیند.

وی در توضیح عملکرد خود برای توسعه فعالیت مدارس استعدادهای درخشان گفت: تعداد مدارس استعدادهای درخشان در مهر ۹۲ با ایجاد ۱۲۵ مدرسه استعدادهای درخشان به رقم  ۶۶۰  رسیده است و در نتیجه تعداد دانش آموزان به بیش از ۱۱۰ هزار نفر رسیده است. در گذشته  در بسیاری از شهرستانهای سراسر کشور مدارس استعدادهای درخشان وجود نداشت و اکنون این مدارس در این شهرستانها همچون کرمان و هرمزگان و … ایجاد شده است.

منبع:مهر

 

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۴
کد خبر : 72835
بازدیدها: 191

پاسخی بگذارید »