شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزير آموزش و پرورش خبر داد:

اجرای طرح شهاب برای شناسایی و هدایت استعداد های برتر در مدارس عادی

danesheroz1 دی ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
اجرای طرح شهاب برای شناسایی و هدایت استعداد های برتر در مدارس عادی

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش در دیدار با معاون تحقیقات و فناوری ریاست جمهور طرح شهاب را کوششی برای شناسائی و هدایت استعداد های برتر در مدارس عادی توصیف کرد

 به گزارش دانش روز، علی اصغر فانی، در نشست مشترک اعضای شورای راهبری و ستاد اجرایی بنیاد ملی استعداد های درخشان که امروز یکشنبه ۲۲ دی ماه در سالن جلسات ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با بیان این نکته که خود از بنیان گذاران پژوهش سراهای دانش آموزی بوده است، افزود: ما در حال حاضر ۳۰۰ پژوهشسرای دانش آموزی داریم که مکان بسیار مناسبی برای کشف ، پرورش وهدایت استعداد های برتر و محل مناسبی برای دانش آموزان علاقمند به تحقیق و پژوهش است و تلاش می کنیم آن را به ۷۵۰ پژوهش سرا  برسانیم.

سیاست جذب دانش آموزان استثنایی در مدارس عادی ادامه می یابد

فانی  با اشاره به طرح جذب دانش آموزان مرزی و ادامه تحصیل آنان در مدارس عادی که  وی درسال ۷۹- ۷۸ ارائه نموده بود از موفقیت بسیار بالای آن خبرداد و اضافه نمود: این طرح مانع برچسب خوردن دانش آموزان به عنوان استثنایی می شد و نگرانی والدین و دانش آموزان را کاهش می داد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه افزود طرح شهاب نیز همینطور است زیرا کوششی برای شناسایی و هدایت استعداد های بر تر در دل مدرسه، حتی در مناطق کمتر برخوردار و محروم است .

فانی با اشاره به ضرورت تمهید مقدمات لازم برای اجرای طرح اضافه کرد : یکی از مقدمات تامین اعتبار لازم، توجیه آموزش مدیران در فرصت باقی مانده تا تابستان و همسو سازی آنان است که با انگیزه وارد میدان عمل شوند.

وزیرآموزش و پرورش به دکتر شجاعی رئیس مرکز ملی استعداد های درخشان ماموریت دادتا هرچه سریع تر با هماهنگی معاونت ها و رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات راه اندازی نموده و اولین دستور این باشد از هم اکنون تا مهر ۹۳ چه اقداماتی باید صورت پذیرد، تا آموزش و پرورش با آمادگی کامل وارد فاز اجرایی طرح شهاب شود .

منبع: باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۹
کد خبر : 87314
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »