سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای طرح شناسایی دانش آموزان نخبه

danesheroz1 تیر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
اجرای طرح شناسایی دانش آموزان نخبه

دانش روز: مدیرکل دفتر آغازگران بنیاد ملی نخبگان از اجرای فاز دوم مرحله آزمایشی طرح شناسایی و هدایت تحصیلی استعدادهای برتر(شهاب) در ۳۱ استان‌ کشور از سال تحصیلی جدید خبر داد

 

به گزارش دانش روز، محمد حسین ظریفیان با بیان اینکه از جمله سیاست‌های کلی نظام در حوزه آموزش و پرورش بحث عدالت آموزشی است، گفت: نظام آموزش و پرورش ایران در طول بیش از سه دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی سعی کرده است که ظرفیت‌های کودکان، نوجوانان و جوانان کشور را شناسایی کند که تاکنون در بخشی‌هایی موفقیت‌هایی به دست آورده است.

مدیر کل دفتر آغازگران بنیاد ملی نخبگان با اشاره به شکل گیری مدارس استعداد درخشان برای شناسایی دانش آموزان نخبه، اظهار داشت: به دلیل وجود برخی کمبودها و نقایص در مدل‌های آزمایشی زمینه‌ای را فراهم کرد تا بنیاد ملی نخبگان در کنار حمایت و پیشتیبانی از استعدادهای برتر، نخبه پروری را در دستور کار قرار داده است.

ظریفیان با اشاره به ابلاغ طرح شناسایی و هدایت تحصیلی استعدادهای برتر(شهاب) از سوی رئیس جمهور در سال ۸۶ خاطر نشان کرد: در این طرح بنیاد ملی نخبگان نقش سیاستگذار، برنامه ریز و ناظر بر حسن اجرای طرح را بر عهده دارد و در مقابل وزارت آموزش و پرورش متولی اجرای طرح برای شناسایی و هدایت استعدادهای برتر در جامعه دانش آموزی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه طرح شهاب به هیچ وجه به دنبال کشف استعدادهای تحصیلی دانش آموزان نیست، ادامه داد: در این طرح بدون اینکه دانش آموز از محیط مدرسه جدا شود در بطن و متن محیط آموزشی شناسایی و هدایت می‌شوند.

مدیرکل دفتر آغازگران بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اجرای آزمایشی طرح شهاب در چند استان گفت: برای اجرای کامل طرح چهار فاز آزمایشی در نظر گرفته شده که هم اکنون در نقطه پایان فاز اول مرحله آزمایشی هستیم و تمهیدات لازم برای آغاز فاز دوم مرحله آزمایشی در حال فراهم شدن است.

به گفته وی در فاز اول مرحله آزمایشی در سال تحصیلی ۹۱-۹۲ در ۷ استان شامل ۳ استان هرمزگان، کرمانشاه و خراسان شمالی در مقطع ابتدایی و استان‌های خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی در مقطع متوسطه اول (راهنمایی) و استان‌های اصفهان و البرز در مقطع متوسطه دوم (دبیرستان) تحت پوشش قرار گرفتند.

ظریفیان ادامه داد: این طرح در فاز اول مرحله آزمایشی در هفت درصد مدارس استان‌های یاد شده در گستره ۵ منطقه آموزشی اجرا شد.

مدیرکل دفتر آغازگران بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اجرای فاز دوم مرحله آزمایشی طرح شهاب در سال تحصیلی جدید در مدارس گفت: در فاز دوم طرح درصدد هستیم طرح شهاب را در سطح ۳۱ استان کشور و در ۷۲۲ منطقه آموزش و پرورش اجرا کنیم.

منبع:مهر

جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۲
کد خبر : 34803
بازدیدها: 413

پاسخی بگذارید »