چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای طرح سواد آموزی برای ۱۸ هزار مددجوی کمیته امداد

danesheroz1 فروردین ۹, ۱۳۹۳ ۰
اجرای طرح سواد آموزی برای ۱۸ هزار مددجوی کمیته امداد

دانش روز: معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) از اجرای طرح سواد آموزی برای ۱۸ هزار نفر از مددجویان مورد حمایت در سال ۹۲ خبر داد

به گزارش دانش روز، از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، ˈاکبر میرشکارˈ همچنین با اشاره به افزایش بهره مندی بانوان سرپرست خانوار از کانون های این نهاد گفت:در سال ۹۲ بیش از ۱۶ هزار بانوی سرپرست خانوار از خدمات کانون ها استفاده کرده اند و در مجموع ، در سال ۹۲ ، ۲۲ درصد رشد در بخش استفاده کنندگان از کانون ها را شاهد بوده ایم.

وی به رشد ۲۰۰ درصدی برگزاری اردوهای حج فقرا در سال ۹۲ به نسبت سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد:با مشارکت خیران ۵۶هزار نفر از سالمندان در سال ۹۲ به این اردوها اعزام شده اند.

این مقام کمیته امداد با بیان اینکه در ۹ ماهه نخست سال ۹۲ تعداد ۵۶۵ هزار مورد خدمات مشاوره ای و آموزش های گروهی انجام شده است،تصریح کرد:این میزان در مقایسه با سال ۹۱ با رشد ۲۶ درصدی مواجه بوده است.

میرشکار با بیان اینکه اجرای برنامه های آموزش خانواده در سال ۹۲ نسبت به سال قبل ۳۲ درصد رشد داشته است،خاطر نشان کرد: در ۹ ماه نخست ۹۲ جمعا به یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر آموزش ارائه شده است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه به اتمام فاز ۳ از فازهای ۶ گانه تربیت ۵ هزار مترجم قرآن کریم از میان دوشیزگان غیرمحصل تحت پوشش این کمیته اشاره کرد.

وی همچنین با بیان اینکه موارد شناسایی و ارجاع شده با موضوع اعتیاد از سوی این نهاد نیز در سال ۹۲ هجری شمسی ۵۴۴ نفر (با ۵۸ درصد رشد) بوده است، گفت: در این سال تعاملات گسترده ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر فراهم و تقدیرنامه این ستاد به این نهاد نیز اهداء شد.

شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۸
کد خبر : 102306
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »