دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان البرز

danesheroz2 خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان البرز

‌رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز گفت: برای اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان این استان ۴۳ پایگاه در نظر گرفته شده و هم اکنون در این پایگاه‌ها طرح فوق در حال انجام است

به گزارش گروه دانش آموزی دانش روز، زهرا قره‌خانی اظهار داشت: بر اساس یک طرح ملی هر ساله در تابستان طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش از آغاز فصل تحصیلی اجرا شده و توانایی دانش‌آموزان پیش از ورود به مقطع اول مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

13911119000302_PhotoA

وی تصریح کرد: این طرح از روز اول خردادماه سال‌جاری در استان البرز کلید خورده و برای این منظور ۴۳ پایگاه در نظر گرفته شده است که والدین نوآموزان باید با مراجعه به مراکز تعیین شده، توانایی جسمی و ذهنی فرزندان خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز افزود: در حال حاضر ۲۰ پایگاه به صورت اختصاصی سطح سلامت نوآموزان
البرزی را مورد ارزیابی قرار داده و ۴ پایگاه دیگر نیز با برگزاری آزمون‌های ویژه ضریب هوشی آن‌ها را تعیین می‌کنند.

قره‌خانی ادامه داد: از سوی دیگر ۱۹ پایگاه نیز برای سنجش بینایی نوآموزان مقطع پیش دبستانی در استان البرز در نظر گرفته شده است و امیدواریم امسال نیز مانند ادوار گذشته والدین این نوآموزان در اجرای طرح مشارکت فعال داشته و مطمئن باشند که سنجش‌های انجام شده به طور مستقیم در افزایش توانایی تحصیلی آن‌ها موثر خواهد بود.

وی بیان داشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان که از روز نخست خردادماه سال‌جاری آغاز شده، در ۴۳ پایگاه فوق با جدیت دنبال و امکانات لازم برای انجام طرح‌های ارزیابی در این پایگاه‌ها فراهم شده است.

* پیش‌بینی ثبت‌نام ۳۹ هزار دانش‌آموز سال اولی در استان البرز

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش که چه تعداد دانش‌آموز سال اولی در این طرح مشارکت خواهند داشت؟ گفت: در سال گذشته بیش از ۳۶ هزار نفر در طرح سنجش سلامت مشارکت داشته و امسال پیش‌بینی می‌کنیم که این رقم به بیش از ۳۹ هزار نفر برسد.

قره‌خانی در پایان تاکید کرد: والدین نوآموزان باید بدانند که عدم سنجش سلامت جسمی و ذهنی فرزندان آن‌ها در کیفیت تحصیل آن‌ها تاثیر مستقیم داشته و مشارکت در این طرح بیش از ۸۵ درصد از مشکلات تحصیلی دانش‌آموزان را برطرف می‌کند.

منبع: فارس

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۵
کد خبر : 20356
بازدیدها: 153

پاسخی بگذارید »