چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای طرح سراسری «دانش‌آموزان فن‌یار» از دهه مبارک فجر

danesheroz بهمن ۴, ۱۳۹۱ ۰

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش گفت: طرح سراسری دانش‌آموزان فن‌یار در ایام دهه مبارک فجر در مدارس هوشمند کشور آغاز می‌شود

به نقل از فارس، ، یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح دانش‌آموزان فن‌یار با هدف مشارکت دادن دانش‌آموزان در امر هوشمندسازی و توسعه آن در مدارس کشور اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: ثبت‌نام دانش‌آموزان فن‌یار در این طرح بر اساس مفاد بخشنامه ابلاغی تا ۱۱ بهمن ماه ادامه می‌یابد و مراسم نمادین آن، در ایام  مبارک فجر در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار خواهد شد.
نوری با بیان اینکه با اجرای طرح دانش‌آموزان فن‌یار، از ظرفیت بسیار خوب دانش آموزان در پیشگامی ارتباطات استفاده خواهد شد، افزود: انتخاب دانش‌آموزان فن‌یار در این طرح بر اساس صلاحیت‌های عمومی، تخصصی، تناسب رتبه مدارس هوشمند و تعداد دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به دانش‌آموزان فن‌یار به عنوان یاوران طرح هوشمند‌سازی در کمک به معاون فناوری مدارس، اضافه کرد: دانش‌آموزان فن‌یار در این طرح در بخش‌های شبکه فناوری‌های مدرسه، ارتباطات، راه‌اندازی سخت افزار و نرم‌افزارهای کاربردی و تولید محتوای الکترونیکی فعالیت می‌کنند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش، بسط سواد رایانه‌ای، مشارکت دانش‌آموزان در توسعه هوشمندسازی مدارس، افزایش تعهد، مسئولیت پذیری و خودباوری  در دانش‌آموزان و تعیین و ترویج الگوی رفتاری صحیح در استفاده از فناوری اطلاعات و ورود به فضای مجازی در مدارس هوشمند را از جمله مهمترین اهداف برگزاری این طرح عنوان کرد.
وی ادامه داد: در پایان شهریور ماه سال ۹۲، دانش‌آموزان فن‌یار برتر معرفی و تجلیل می‌شوند.

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۵
کد خبر : 4879
بازدیدها: 274

پاسخی بگذارید »