پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرای طرح «تصمیم کبری» در مدارس ابتدایی شهرستان کهگیلویه

danesheroz1 بهمن ۷, ۱۳۹۲ ۰
اجرای طرح «تصمیم کبری» در مدارس ابتدایی شهرستان کهگیلویه

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی کهگیلویه از اجرای طرح «تصمیم کبری» در مدارس ابتدایی این شهرستان خبر داد

 به گزارش دانش روز، اجرای طرح «تصمیم کبری» در مدارس ابتدایی شهرستان کهگیلویه با هدف و شناسایی دانش‌آموزان ضعیف در همه مدارس و همه پایه‌ها با کمک آموزگاران، مدیران و سرگروه‌ها در حال برگزاری است.

 این طرح در ایام سال و طی روزهای پنجشنبه هر هفته در آموزشگاه امام خمینی (ره) دهدشت برگزار می‌شود. گوهر انصاری تشکیل پوشه (مرور)، موسسه تقویتی (نکته به نکته) ویژه آموزش و پروش، برگزاری جلسات ( بازخوان )، ویژه اولیاء و پیش‌بینی رشد دانش‌آموزان را از نیازهای اساسی و مهم در اجرای این طرح دانست.

معاون آموزش ابتدایی کهگیلویه، جلوگیری از افت آموزشی، تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به عنوان مقطع پایه و اساس، جلوگیری از سرخوردگی دانش‌آموزان ضعیف، ایجاد احساس اعتماد به نفس در آنان به دلیل تسلط بر درس و کمک به اقتصاد خانواده و جلوگیری از پرداخت هزینه بالا در کلاس‌های مراکز علمی آزاد را از مزایا و اهداف این طرح ذکر کرد.

وی با اشاره به این مطلب که ایجاد انگیزه در آموزگاران با توجه به محتوای پوشه مرور، ارجاع دانش‌آموزان به مرکز تقویتی قابل اعتماد و ایجاد امنیت روانی برای خانواده‌ها از دیگر مزایای اجرای طرح «تصمیم کبری» است، اظهار کرد: جلوگیری از افت تحصیلی، جلوگیری از هدر رفتن سرمایه و نیروی انسانی برای برگزاری امتحانات شهریورماه، ایجاد رقابت علمی بین دانش‌ آموزان و جلوگیری از منزوی شدن دانش‌آموزان ضعیف از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

به گزارش فارس جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان در مقطع بالاتر به دلیل ضعف بنیه، جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان ضعیف و ایجاد امید و نشاط در خانواده‌ها از مزایا و اهداف طرح تصمیم کبری بود، که توسط معاون آموزش ابتدایی دهدشت ذکر شد.

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۶
کد خبر : 90074
بازدیدها: 325

پاسخی بگذارید »