چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش

اجرای طرح امدادیاران در مدارس/هدیه ۱۱ میلیاردی دانش‌آ‌موزان‌ در جشن نیکوکاری سال گذشته

danesheroz اسفند ۱۶, ۱۳۹۱ ۰
اجرای طرح امدادیاران در مدارس/هدیه ۱۱ میلیاردی دانش‌آ‌موزان‌ در جشن نیکوکاری سال گذشته

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح امدادیاران در سطح مدارس خبر داد و گفت: طرح امدادیاران از مهمترین و عام ترین طرح هایی است که در جهت مشارکت و همیاری دانش آموزان تعریف شده است

حسین هژبری صبح امروز در جشنواره نیکوکاری که در مدرسه راهنمایی نور تهران برگزار شد، با بیان حدیثی از پیامبر مبنی بر اینکه مومن مخلص مانند آب است، اظهار کرد: با کمک دانش آموزان ۱۴ نکته در مورد این جمله پیامبر (ص) استخراج کرده ایم.

 

وی افزود: آب به عنوان ماده ای حیات بخش و زندگی بخش است و مومن نیز باید چنین صفتی داشته باشد. در ضمن آب خوب، آبی است که همواره جاری باشد، بنابراین افراد با ایمان مانند آب روان و پویا هستند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، ادامه داد: آب باید رقیق باشد هیچگاه آبی که کدر و تیره است قابل نوشیدن نیست. مومنان نیز باید رقیق باشند و در قرآن اشاره شده است افرادی که چیزی برای انفاق ندارند باید یک دیگر را عفو کنند زیرا افراد با ایمان خوبی را بر سنگ و بدی ها را بر روی ماسه حک می کنند تا به مرور زمان پاک شود.

 

وی با بیان اینکه آب مظهر پاکی است، گفت: همواره ناپاکی ها را با آب پاک می کنند بنابراین مومن نیز باید پاک و مطهر باشد و چه زیبا پیامبر اسلام (ص) این تعبیر را در مورد مومنان به کار برده است. از دیگر صفاتی که می توان برای آب در نظر گرفت انعطاف پذیری است بنابراین مومن باید انعطاف پذیر باشد.

 

هژبری با بیان اینکه شعار امسال این است که در ۶۰ ثانیه می توان دل کسی را شاد کرد، گفت: آب از قطره بودن و قطره زیستن خشنود نیست، بنابراین همواره قطره ها گرد هم جمع می آیند و دریا را می سازند که از این خصلت نیز باید اتحاد و همدلی را مدنظر داشت.

 

وی تصریح کرد: بهترین برنامه ای که امروز اجرا شد، سرود همگانی بود که توسط دانش آموزان انجام شد که اکنون در اقصی نقاط میهن اسلامی مان یک یا دو سرود همگانی اجرا می شود که البته سرودی که امروز برگزار شد بسیار هماهنگ بود که نشان دهنده همدلی و دوری از غرور و خودبزرگ بینی است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات ما در وزارت آموزش و پرورش بچه های سازمان دانش آموزی هستند که همواره در سفرهای وزیر آموزش و پرورش به همراه هیأت دولت پیشانی ادب استان ها هستند.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان توسط دانش آموزان برای همنوعان نیازمند خود جمع آوری شده است گفت: باید به این همدلی و کمک های مردمی آفرین گفت و به همه امدادیاران و مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) تبریک می گوییم و امیدورایم بتوانیم دل تمام بچه های نیازمند را شاد کنیم.

 

هژبری افزود: در گذشته حدود ۳۳ یا ۳۴ زنگ آغاز کار در مدارس نواخته می شد که اکنون به ۴ زنگ در طول سال کاهش یافته است و به این دلیل تمام ارگان ها و نهادها مدارس را با عنوان آغاز کار خود تلقی می کنند این است که به تعبیر مقام معظم رهبری سنگ بنای ما همه کارها از مدارس شکل می گیرد که امروز می بینیم بیش از ۱۰ میلیون دانش آموز از همیاران پلیس هستند.

 

وی در خاتمه گفت: امروز نیز براساس چهارده یاری که برای مدارس تعیین شده است مهمترین برنامه و عام ترین آن یعنی امدادیاران در مدارس کلید خواهند خورد که امیدواریم چندین میلیون دانش آموز در این طرح شرکت نمایند.

 

یادآور می شود؛ در این مراسم شکرچی مدیر مدرسه راهنمایی دخترانه نور طی سخنانی در ابتدای مراسم گفت: این آموزشگاه با قدمتی نزدیک به نیم قرن نقش بسزایی در تعلیم و تربیت داشته که موسس این مدرسه مرحوم یمینی بود که در طی ۲ سال اخیر به صورت مجتمع آموزشی دبستان و راهنمایی در خدمت نظام تعلیم و تربیت کشور است.

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۰
کد خبر : 8865
بازدیدها: 379

پاسخی بگذارید »