یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

اجرای طرح آموزش بسکتبال درپایه اول راهنمایی از سال تحصیلی آینده

danesheroz دی ۵, ۱۳۹۱ ۰

حمید رضا حاجی بابایی”صبح امروز درگردهمایی معاونان ومشاوران امور زنان دستگاه ها ونهادهای اجرایی کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران افزود: ورزش موجب اقتدار وتعالی یک کشور است و وزارت آموزش وپرورش دراین بخش سرمایه گذاری هاو برنامه های بسیاری برای تربیت دانش آموزان خلاق و ورزشکار دارد. وزیر آموزش و پرورش افزود: دردوره ابتدایی [&hellip

حمید رضا حاجی بابایی”صبح امروز درگردهمایی معاونان ومشاوران امور زنان دستگاه ها ونهادهای اجرایی کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران افزود: ورزش موجب اقتدار وتعالی یک کشور است و وزارت آموزش وپرورش دراین بخش سرمایه گذاری هاو برنامه های بسیاری برای تربیت دانش آموزان خلاق و ورزشکار دارد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: دردوره ابتدایی برای بیش از ۶ میلیون و۸۰۰ هزار دانش آموز در ۶ رشته ورزشی برنامه های آموزشی و ورزشی اجرا می شود و به دنبال آن هستیم تا رشته های دیگری را هم در دوره های راهنمایی ودبیرستان تعریف کنیم واز ابتدای سال تحصیلی آینده هم برای دانش آموزان پایه اول راهنمایی رشته ورزشی بسکتبال را آموزش خواهیم داد .

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۳ هزار معلم ورزش درطول سال های تحصیلی اخیر جذب وزارت آموزش وپرورش شده اند، افزود: درسالهای گذشته وزارت آموزش وپرورش ۱۰هزار معلم ورزش داشت که رشته برخی از آن ها غیرمرتبط بودو با اقداماتی که درطول سه سال اخیر صورت گرفت، ۳۳ هزار معلم تخصصی ورزش به مدارس اضافه شدو در صورت امکان به دنبال افزایش تعداد این معلمان تا ۶۰ هزار نفر هستیم.

وزیر آموزش وپرورش از راه اندازی یک هزار و۷۰۰ مدرسه تخصصی ورزش درکشور خبرداد وگفت: درسه سال اخیر یک هزار و۷۰۰ مدرسه تخصصی ورزش در دوره های راهنمایی ومتوسطه سراسرکشور راه اندازی شده است که دانش آموزان علاقه مند به ورزش علاوه برتحصیل دراین مدارس ۶ ساعت به صورت تخصصی در رشته های مختلف ورزشی فعالیت می کنند.

سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۳
کد خبر : 1932
بازدیدها: 491

پاسخی بگذارید »