جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حاجی بابایی گفت:

اجرای برنامه درسی ملی از اول مهر ۹۲ در پایه اول دبیرستان/آموزش و پرورش، تنها راه نجات کشور

danesheroz اردیبهشت ۶, ۱۳۹۲ ۰
اجرای برنامه درسی ملی از اول مهر ۹۲ در پایه اول دبیرستان/آموزش و پرورش، تنها راه نجات کشور

وزیر آموزش و پرورش، تنها راه نجات یک کشور را توجه به آموزش و پرورش دانست، از اجرای برنامه درسی ملی از اول مهرماه سال جاری در پایه اول دبیرستان مدارس سراسر کشور خبر داد

به نقل از پانا؛ حمیدرضا حاجی بابایی عصر روز پنج شنبه در نشست صمیمی اعضای شورای معاونین ادارت آموزش و پرورش سراسر استان فارس گفت: طرح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شامل دو قسمت است که یک قسمت آن مربوط به کارهایی است که باید در آموزش و پرورش اجرا شود اما قسمت عمده ای از این طرح به اراده ملی پشت سر آن بر می گردد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نه یک ارکان و مؤلفه بلکه تنها راه نجات یک کشور است، افزود: رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت ماه سال گذشته بر جایگاه مهم آموزش و پرورش تأکید فراوانی کردند.

وزیرآموزش و پرورش در ادامه با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و امام راحل(ره) به آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امام(ره) فرمود: «اگرتحولی هم وجود داشته باشد در فرهنگ است» پس اگر تحول در فرهنگ انجام گیرد تحول در همه چیز شکل می‌گیرد.

حاجی‌بابایی وجود جسارت، شجاعت، دقت، پرکاری، همبستگی، اعتقاد، عشق به کشور و رهبری را از جمله موارد دانست که منجر به همکاری همکاران ما در آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح سندتحول بنیادین در سال ۹۰ شد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در اجرای طرح سند تحول بنیادین ۶۰ هزار کلاس آماده شد و ۶۰ هزار معلم جدید به کار گرفته شد و همچنین۲۲ میلیون کتاب در ۱۹ مرحله به تألیف رسید.

حاجی بابایی در ادامه با اشاره به اینکه باید فضای عمومی جامعه را دراجرای چنین طرحی همراه می کردیم، گفت: همراه کردن یک میلیون معلم کار آسانی نبود.

وزیرآموزش وپرورش آینه توسعه پایدار در کشور را آموزش و پرورش دانست و با اشاره به اینکه امروزه آموزش و پرورش به دنبال نگاه جدیدی به تربیت است، خاطرنشان ساخت: فرهنگیان فرماندهان جبهه فرهنگی کشور هستند.

وی با بیان اینکه با تأسیس دانشگاه فرهنگیان قله نظام تعلیم و تربیت شکل گرفت، اظهار کرد: امروز نام دانشگاه فرهنگیان به یک بحث اساسی برای اساتید در کشور تبدیل شده است.

وزیرآموزش و پرورش در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برنامه درسی ملی برای سال اول دبیرستان از مهرماه سال جاری اجرا می شود، تصریح کرد: در سال ۹۰ بعد از ۴۰ ماه کار مداوم قدرتمندانه با کمیته‌های گوناگون برنامه درسی ملی را به سرانجام رساندیم.

حاجی بابایی با تأکید بر ضرورت توجه به تعیین جهت سند تحول بنیادین یادآور شد: تحول بنیادین تعریف مسیر و استانداردهاست، نه بیان جزئیات.‌

وی با تأکید بر اینکه امروز آموزش و پرورش نیازمند یک نگاه جدید است، گفت: نگاه به آموزش و پرورش باید همان نگاه پیامبر(ص)، اهل بیت(ع) و مقام معظم رهبری به مسئله تعلیم و تربیت باشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد، نمای آموزش و پرورش اسلامی نمی‌شود نه اینکه اکنون نیست بلکه بیشتر می‌شود.

حاجی‌بابایی‌ تأکید کرد: باید آموزش و پرورش را در کشور اول دانست زیرا خداوند در قرآن کریم چنین چیزی فرموده است؛ حتی در کشورهایی که مسلمان نیستند به غیر از این فکر نمی‌کنند که باید آموزش و پرورش اولویت داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش یاداور شد: اگر مردم بخواهیم آرامش در کشور وجود داشته باشد، باید به مسئله تعلیم و تربیت اهمیت ویژه داده شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خراسان شمالی پیرامون سبک زندگی، بر اهمیت توجه به تعلیم و تربیت جهت تغییر سبک زندگی به سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی تأکید کرد.

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۵
کد خبر : 12823
بازدیدها: 133

پاسخی بگذارید »