چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجرایی شدن افزایش قیمت CNG

danesheroz1 مرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
اجرایی شدن افزایش قیمت CNG

دانش روز: طبق اطلاعیه بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مدیران مناطق این شرکت از ساعت ۱۲ امشب افزایش قیمت CNG در بخش حمل و نقل اعمال خواهد شد

به گزارش دانش روز، علی ربیعی  از افزایش قیمت CNG به ازای هر متر مکعب ۱۰ تومان خبر داد و گفت: این افزایش قیمت حدود ۲ درصد بوده و بر این اساس، قیمت این سوخت برای مصارف حمل و نقل که قبلا ۳۰۰ تومان بود  به ۳۱۰ تومان افزایش یافت.

وی در ادامه افزود: با اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران این افزایش قیمت از ساعت ۲۴ امشب اعمال خواهد شد.

گفتنی است افزایش قیمت CNG به نفع دولت در حالیست که روز چهارشنبه با وجود موافقت وزیر نفت، مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، اعضای کمیسیون انرژی مجلس، ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت، سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر افزایش قیمت کارمزد جایگاه‌داران CNG این موضوع منتفی و برای بررسی بیشتر به شورای اقتصاد  ارسال شد.

طبق اطلاعیه بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مدیران مناطق این شرکت، از ساعت ۱۲ امشب ( ۹ مردادماه) افزایش قیمت CNG در بخش حمل و نقل اعمال خواهد شد.

*** اطلاعیه افزایش قیمت CNG

بر اساس این گزارش در اطلاعیه‌ای مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مدیران مناطق این شرکت آمده است:

“نظر به این‌که در راستای اجرای بند ۹-۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور و براساس نامه شماره ک ۸۵۰۱۹ مورخ ۹۲.۴.۳۰ شرکت ملی گاز ایران و موافقت مقام عالی وزارت مقرر گردیده مبلغ ۱۰۰ (یکصد) ریال به ازای هر مترمکعب گاز طبیعی فشرده (CNG) از مصرف‌کنندگان بخش حمل و نقل دریافت شود. لطفا ترتیبی اتخاذ فرمایید تا با هماهنگی شرکت‌های گاز استانی از ساعت ۲۴ مورخ ۹۲.۵.۹ از مسیر ورودی کلیه جایگاه‌های تک و دو منظوره عرضه‌کننده CNG شماره‌برداری و نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام شود.

بدیهی است بعد از ساعت مذکور فروش و تحویل CNG به کلیه خودروهای مجاز صرفا با نرخ هر مترمکعب ۳۱۰۰ (سه هزار و یکصد)ریال قابل عرضه بوده و کماکان مسئولین جایگاه‌ها موظفند پس از کسر ۴۰۰(چهارصد) ریال کارمزد متعلقه نسبت به واریز ۲۷۰۰ (دو هزار و هفتصد) ریال به ازای هر مترمکعب بهای فروش CNG به حساب شرکت ملی گاز اقدام و تسویه حساب کنند”.

منبع:باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۵
کد خبر : 45253
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »