دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجتماعی و ریاضی چهارم ابتدایی بازنگری می‌شود

danesheroz1 دی ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
اجتماعی و ریاضی چهارم ابتدایی بازنگری می‌شود

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از وجود ۳۹ هزار دانش‌آموز ترک تحصل کرده در کشور خبر داد

به گزارش دانش روز، محمد دیمه‌ ور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: هم اکنون ۳۹ هزار نفر ترک از تحصیل در کشور وجود دارد که بخش عمده آنها مربوط به پایان دوره ابتدایی است.

این مقام مسوول اظهار کرد: در حال حاضر میانگین پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در کشور ۹۸.۷ درصد است.

دیمه‌ور افزود: طرح ملی مبارزه با بیسوادی قرار است با مشارکت بخش‌های غیردولتی بویژه خیرین مدرسه ساز و خیرین فرهنگی و آموزشی با مسئولیت استانداران در کشور اجرایی شود.

وی در مورد اصلاحات نظام آموزشی در کشور نیز گفت: نظام آموزشی “۶.۳.۳” به همین ترتیب ادامه پیدا می‌کند و اصلاحات محتوای آموزش با شیب ملایم انجام می‌شود.

دیمه ور با اشاره به برخی اصلاحات در کتب درسی، تصریح کرد: بازنگری‌هایی در کتابهای اجتماعی و ریاضی چهارم ابتدایی انجام می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، گفت: ایجاد دوره‌های آموزشی برای معلمان و تأمین فضا به منظور پایین آوردن تراکم آموزشی از جمله اصلاحات مد نظر این وزارتخانه است.

دیمه‌ور با بیان اینکه بهبود مدیریت یکی از سیاستهای دولت است افزود: فعالیتهای آموزش و پرورش باید به سمت کیفی سازی پیش رود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مبدأ توسعه پایدار است افزود: سرمایه گذاری در بخشهای مختلف صنعت و خدمات کشاورزی بدون توجه به زیر ساختهای آموزشی، هدر رفتن سرمایه‌های کشور است.

منبع: ایسنا

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۱
کد خبر : 86253
بازدیدها: 451

پاسخی بگذارید »