پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تا سال 2020:

اتومبیل های بدون راننده نیسان وارد بازار می شوند

danesheroz1 شهریور ۶, ۱۳۹۲ ۰
اتومبیل های بدون راننده نیسان وارد بازار می شوند

دانش روز: شرکت ژاپنی نیسان موتورز اعلام کرد برای ساخت اتومبیلهای بدون راننده و عرضه آن تا سال ۲۰۲۰ به بازار آمادگی دارد

به گزارش دانش روز، شرکت اتومبیل سازی نیسان به عنوان دومین تولید کننده بزرگ اتومبیل در ژاپن اعلام کرد که قصد دارد چندین خودرو را که از نظر تجاری زمینه مناسب برای رشد و پیشرفت دارند، با قابلیت عملکرد بدون راننده وارد بازار کند.

این شرکت طی یک نشست رسانه ای در کالیفرنیا اعلام کرد این اتومبیلها با قیمتهای واقع‌ گرایانه به مشتریان فروخته می شود. نیسان گفت همچنین قصد دارد اتومبیلهای بدون راننده را در مدلهای مختلف طی دو نسل خودرو حدود ۱۰ تا ۱۲ سال پس از سال ۲۰۲۰ ارائه کند.

این شرکت اعلام کرده است تحقیق و ساخت خودروهای بدون راننده طی سالها در دانشگاه های برجسته ای چون موسسه فناوری ماساچوست، استنفورد، آکسفورد، کارنیج ملون و دانشگاه توکیو در جریان بوده است.

شرکت گوگل نیز از سال ۲۰۱۰ یک برنامه تولید اتومبیل بدون راننده آغاز کرده و این برنامه را طی چندین نسخه مختلف بر روی اتومبیل های متعدد از جمله اتومبیل پریوس تویوتا آزمایش کرده است.

اتومبیل بدون راننده یا اتومبیل رباتیک نوعی وسیله نقلیه خودکار است که می‌تواند با قابلیت‌های یک خودروی سنتی، به حمل و نقل انسان کمک کند. این اتومبیل مانند برخی از وسایل نقلیه خودکار می تواند با احساس‌ کردن محیط اطراف اقدام به موقعیت یابی و حرکت کند.

منبع:مهر

چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۱
کد خبر : 55132
بازدیدها: 215

پاسخی بگذارید »