یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اتومبیل الکترونیک ویژه کودکان ساخته شد

danesheroz2 تیر ۳, ۱۳۹۲ ۰
اتومبیل الکترونیک ویژه کودکان ساخته شد

دانش روز: شرکت اتومبیل سازی تویوتا ژاپن اتوبیلی رونمایی کرده که خریدار می تواند آن را به طور کامل ساخته و رانندگی آن را بر کودک خود واگذار کند

به گزارش دانش روز، اتومبیل کوچک و جدید تویوتا که به طور کامل توسط مشتری طراحی می شود بخشی از سری مدلهای ” کمت” این شرکت است که ظاهرا والدین و کودکان را هنگام همکاری برای ساخت اتومبیل ایده آل خود به هم نزدیک می کند.

این اتومبیل که دارای ظرفیت سه سرنشین است در نمایشگاه اسباب بازی توکیو رونمایی شد و قرار است به قدری کار با آن ساده باشد تا کودکان نیز بتوانند با آن رانندگی کنند.

اتو

پدالهای گاز و ترمز این اتومبیل را می توان طوری تنظیم کرد که کودکان بتوانند از آن استفاده کنند، از سوی دیگر والدین می توانند با نشستن در صندلی عقب کودک مهارتهای رانندگی کودک خود را ارتقا بخشند.

کنجی سوجی مدیر پروژه تویوتا گفت: اساسا این اتومبیل با یک اتومبیل عادی فرقی ندارد. این اتومبیل دارای موتور الکتریکی، پدارهای گاز و ترمز، ابزارهای سنجش داشبورد و صندلیهای اتومبیلهای عادی است. تنها تفاوت این اتومبیل با سایرین کوتاه بودن آن است که به نسبت قد و اندازه کودک طراحی شده است.

اتو1

این اتومبیل می تواند مورد استفاده کودکانی باشد که قد ۱۲۰ سانتی متری دارند، سرعت آن در بیشترین حد به ۷۰ کیلومتر در ساعت می رسد و بیشینه سرعت واقعی آن نزدیک به ۴۵ کیلومتردر ساعت است.

سازنده همچنین برای والدین ویژگی طراحی کرده تا بتوانند سرعت زیاد کودک راننده را کاهش دهند.

اتو2

سوجی اظهار داشت: علت نمایش این خودرو در نمایشگاه اسباب بازی این است که ما می خواستیم کودکان و والدین از طریق این اتومبیل تعامل بیشتری داشته باشند و کودک با حضور پدر و مادرش در صندلی پشت رانندگی کند.

منبع: مهر

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶
کد خبر : 31326
بازدیدها: 182

پاسخی بگذارید »