سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شهریور زمان توزیع کتاب های درسی:

اتمام چاپ کتابهای درسی تا پایان مردادماه

danesheroz1 مرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
اتمام چاپ کتابهای درسی تا پایان مردادماه

دانش روز: مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی اعلام کرد: هیچ مشکلی برای چاپ و توزیع کتابهای درسی وجود ندارد و در حال حاضر نیز چاپ بیش از ۹۷ درصد کتابها به پایان رسیده و تا آخر مرداد ماه چاپ کتاب ها به پایان می رسد

به گزارش دانش روز، احمد حسینی  با بیان این مطلب گفت: هیچ مشکلی برای چاپ کتابهای جدید برای سال تحصیلی وجود ندارد و تلاشمان این است که کتابهای درسی همانند سال گذشته تا اول مهر ماه در اختیار همه دانش اموزان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۱۳۰ میلیون جلد کتاب درسی برای سال تحصیلی جدید چاپ و توزیع می شود، درباره زمان دقیق توزیع کتابها در میان کتابفروشیها افزود: هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست اما قراردادهای لازم با کتاب فروشان منعقد و سهمیه بندی هر استان براساس جمعیت آماری مشخص شده است. ضمن آنکه  توزیع کتب درسی مانند سال‌های پیش از شهریورماه آغاز می‌شود و تا پایان این ماه ادامه خواهد یافت.

حسینی درباره تغییرات محتوای کتابهای درسی به غیر از سوم ابتدایی و هفتم توضیح داد: به استثنای کتب درسی پایه‌های سوم ابتدایی و اول دوره متوسطه که جدیدالتألیف هستند، کتب درسی دیگر پایه‌ها با حدود ۵ درصد تغییر جزئی چاپ می‌شود.

وی ادامه داد: تغییر محتوای کتابها روند بسیار سختی دارد، اما با این وجود ضروری است با توجه به توسعه علم و فناوری در دنیا، کتابهای درسی به ویژه در مقطع دبیرستان تغییر کند. برای مثال علم نانو وارد کتابهای درسی دبیرستان شده است و یا آنکه باید دستاوردهای علمی دانش اموزان المپیادی نیز برای تشویق دانش آموزان وارد کتاب های درسی شود.

حسینی گفت: رویکرد کتاب ریاضی در حال حاضر حل مسئله، رویکرد درس مطالعات اجتماعی کاوش گری و رویکرد درس تفکر و پژوهش، فکر کردن است. بنابراین باید با توجه به این رویکردها تغییراتی در کتابها ایجاد می شد.

به گفته مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از مجموع ۱۱۰۰ عنوان کتاب درسی تغییر محتوای جزیی ۴۰ تا ۵۰ درصد کتاب های درسی در پایه های مختلف امری عادی است.

منبع:مهر

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۳
کد خبر : 46863
بازدیدها: 309

پاسخی بگذارید »