چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اتمام طرح ایمن‌سازی جاده برغان

danesheroz2 خرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
اتمام طرح ایمن‌سازی جاده برغان

دانش روز: رئیس اداره راه و شهرسازی ساوجبلاغ از اتمام طرح ایمن‌سازی جاده منتهی به روستای تاریخی برغان خبر داد

به گزارش گروه اجتماعی دانش روز، مهدی خاقانی امروز گفت: استان البرز دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری بوده که یکی از مهمترین این جاذبه‌ها روستای برغان است.

وی تصریح کرد: این روستا هر ساله به ویژه در فصول گرم سال به دلیل بهره‌مندی از آب و هوای پاک و بسیار مطلوب، پذیرای گردشگران بسیاری است و برنامه‌های ویژه زیادی برای افزایش جذب گردشگر به این روستا در استان البرز انجام شده و یا در حال اجرا است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان ساوجبلاغ افزود: به طور قطع وجود زیرساخت‌های لازم به ویژه راه‌های ایمن در تحقق اهداف گردشگری و جذب توریست به روستای برغان تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل طی دو سال اخیر برای بهسازی و ایمن‌سازی راه‌های روستایی منتهی به برغان چند طرح از سوی این اداره اجرا شد.

خاقانی گفت: نخستین طرح مربوط به آسفالت راه روستای برغان بود که در سال ۹۱ و در قالب طرح‌های مهر ماندگار انجام شد و خوشبختانه پس از سال‌ها این جاده ترمیم و بهسازی شد.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و کوهستانی روستای برغان، راه اصلی منتهی به این روستا نیاز به ایمن‌سازی داشت که به همین منظور در سال جاری طرح ویژه‌ای از سوی اداره راه و شهرسازی ساوجبلاغ به اجرا درآمد.

خاقانی با اعلام خبر اتمام طرح ایمن‌سازی نقاط حادثه‌‌خیز راه روستای برغان گفت: چند نقطه حادثه‌ساز در این راه وجود داشت که با اجرای طرح فوق برطرف و با همکاری پلیس راه، تابلوهای هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی در طول مسیر نصب شد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف این طرح کاهش ترافیک و روان‌سازی حرکت خودروها در ایام تعطیل و زمانی که گردشگران زیادی برای بازدید و تفریح به روستای برغان می‌آیند است و با تعریض بخشی‌های از راه فوق این هدف نیز محقق شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی ساوجبلاغ در پایان گفت: امیدواریم با اجرای طرح ایمن‌سازی راه روستای برغان شاهد خدمات‌رسانی بیشتر به ساکنان روستا و به ویژه گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

منبع: فارس

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۱
کد خبر : 29625
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »