پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش

اتمام امتحانات نهایی دانش‌آموزان تا ۲۰ خرداد سال آینده/ابلاغ امتحانات به استان‌های کشور

danesheroz بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه امتحانات خرداد ماه را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: امتحانات داخلی و هماهنگ منطقه‌ای و استانی حداکثر تا ۲۰ خرداد ماه سال آینده به اتمام خواهند رسید

عبدالامیر عرفیبا اشاره به برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه سال ۹۲، اظهار کرد: برنامه امتحانات خرداد ماه سال آینده به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است.

 

وی افزود: این برنامه شامل دانش‌آموزان سال سوم متوسطه رشته نظری که به صورت روزانه و به شیوه سالی ـ واحدی تحصیل می‌کنند، بزرگسالان و داوطلبان که به شیوه نیم‌سالی ـ واحدی تحصیل می‌کنند، هنرجویان سال سوم متوسطه رشته فنی‌وحرفه‌ای، دانش‌آموزان روزانه، بزرگسال و داوطلب دوره پیش‌دانشگاهی است.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها باید مجموعه برنامه‌های امتحانی که در ۷ برگ تهیه شده است را عیناً و بدون تغییر تکثیر کرده و به تعداد مورد نیاز به مناطق تابعه ارسال کنند.

 

عرفی با بیان اینکه ادارات تابعه مناطق آموزش و پرورش هر استان موظف است که این برنامه‌ها را به تعداد مورد نیاز در اختیار واحدهای آموزشی مربوطه قرار دهند، تصریح کرد: واحدهای آموزشی نیز برنامه دریافتی را بدون هیچ گونه دخل و تصرفی، در محلی باید قرار دهند که تمامی دانش آموزان و داوطلبان آزاد و همچنین معلمان از زمان و نحوه برگزاری امتحانات اطلاع و آگاهی لازم را کسب کنند.

 

وی با بیان اینکه از همکاران در سراسر کشور درخواست شده است که با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی، در تمامی موارد رعایت صرفه جویی را داشته باشند، خاطرنشان کرد: تاکید شده است که در تشکیل حوزه‌های چاپ و تکثیر سوالات، تصحیح و دیگر موارد صرفه‌جویی کنند.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها تاکید شده که در رابطه با فرایند اجرای امتحانات خرداد ماه و همچنین زمان برگزاری امتحانات، با بهره‌گیری از رسانه‌های محلی به شیوه مناسب برای دانش‌آموزان و اولیا، اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

 

وی به برگزاری انتخابات ریاست ‌جمهوری و شورای شهر سال آینده در خردادماه و همچنین برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان در خردادماه ۹۲ اشاره و گفت: تدابیر لازم در راستای هر چه بهتر برگزار شدن امتحانات در سطح استانها اتخاذ شده تا خانواده‌های دانش‌آموزان بدون داشتن دغدغه امتحانات فرزندانشان بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر شرکت کنند.

 

عرفی در پایان با بیان اینکه به زودی برنامه امتحانات نهایی در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش قابل دسترسی خواهد بود، اظهار کرد: امتحانات داخلی و هماهنگ منطقه‌ای و استانی حداکثر تا ۲۰ خرداد ماه به اتمام خواهند رسید.

 

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۱۷
کد خبر : 7025
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »