دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش

اتمام ارسال سوابق تحصیلی دانش ‌آموزان به سازمان سنجش

danesheroz اسفند ۷, ۱۳۹۱ ۰

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تهیه سوابق تحصیلی دانش آموزان، گفت: تمامی اطلاعات مربوط به داوطلبان کنکور سال آینده تحت عنوان ˝سوابق تحصیلی˝ به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شد.

عبدالامیر عرفی  اظهار کرد: در مرحله اول ارسال سوابق تحصیلی که تا ۲۵ آذرماه ادامه پیدا کرد، سوابق تحصیلی بیش از ۴ میلیون و ۵۹۷ هزار نفر از فارغ التحصیلان مشمول سوابق تحصیلی را به سازمان سنجش ارسال کردیم.

 

وی افزود: در مرحله دوم ثبت نام آزمون سراسری ۹۲، که از ۳۰ بهمن ماه آغاز شد و تا ۴ اسفندماه ادامه پیدا کرد، سوابق آموزشی و تحصیلی بیش از ۸۶ هزار نفر از افراد باقیمانده، یعنی کسانی که دی ماه فارغ التحصیل شده اند و یا سوابق آنها تغییر کرده است را به سازمان سنجش ارسال کردیم.

 

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا ارسال سوابق تحصیلی دانش آموزان مرحله سوم نیز دارد یا خیر؟ تصریح کرد: با توجه به اینکه زمان ثبت نام آزمون سراسری به اتمام رسیده است لذا ارسال سوابق هم به اتمام رسیده و افرادی که داوطلب شرکت در آزمون سراسری بوده اند باید تا تاریخ تعیین شده که ۴ اسفندماه بود، ثبت نام خود را انجام داده باشند.

 

عرفی ادامه داد: بحث ارسال سوابق کلی است؛ یعنی ما موظف هستیم بر اساس توافقی که با سازمان سنجش داریم کل سوابق افراد مشمول را به سازمان سنجش اعلام کنیم اما قطعا آمار کسانی که برای شرکت در کنکور ثبت نام می کنند کمتر خواهد بود.

 

وی افزود: این اطلاعاتی است که شامل تمام کسانی که مشمول سابقه هستند می شود اما مراجعات و ثبت نام ها بر اساس جمع بندی و گزارشی است که سازمان سنجش انجام می دهد و به ما اعلام می کند.

 

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در خصوص آمار شرکت کنندگان در آزمون سراسری امسال خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش سازمان سنجش، سال گذشته از ۹۲۴ هزار نفری که در کنکور شرکت کرده بودند، حدود ۸۶۰ هزار نفر از مشمولین سوابق تحصیلی بودند اما امسال هنوز این گزارش جمع بندی و به ما گزارش نشده است.

 

عرفی تاکید کرد: آمار ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شامل تمام مشمولینی است که سوابق تحصیلی آنها در بانک اطلاعاتی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش وجود داشته است.

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۲
کد خبر : 7954
بازدیدها: 214

پاسخی بگذارید »