یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ابلاغ برنامه امتحانی شهریورماه در ۱۰روز آینده

danesheroz2 خرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
ابلاغ برنامه امتحانی شهریورماه در ۱۰روز آینده

دانش روز: رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با تشریح جزئیات و تعداد نوبت‌های امتحانی، از ابلاغ برنامه امتحانی شهریورماه در ۱۰روز آینده خبر داد

به گزارش گروه علمی دانش روز، عبدالامیر عرفی با اشاره به برنامه امتحانی شهریورماه امسال اظهار کرد: روز گذشته، اولین کارگروه شیوه برنامه ریزی، طراحی و برگزاری امتحانات شهریور ماه در مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش با حضور معاونین و کارشناسان ذیربط، آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: در این جلسه، در خصوص برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر امتحانات شهریورماه بحث و گفتگو شد تا با کمترین هزینه هم برای آموزش و پرورش و هم برای خانواده ها و دانش آموزان، امتحانات شهریورماه نیز به خوبی برگزار شود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش افزود: سعی خواهد شد طوری برنامه امتحانی شهریور ماه چیده وتنظیم شود که امتحانات دشوار پشت سر هم قرار نگیرند و با یک فاصله مناسب در برنامه ریزی انجام شود.

عرفی با بیان اینکه چون امتحانات در تابستان و گرما خواهد بود، ساعت امتحانات طوری درنظر گرفته می شود که برای دانش آموزان مشکلی پیش نیاید، گفت: محتوای سوالات نیز به گونه ای باید طراحی شود که اهداف آموزشی و قوه متوسط دانش آموزان شرکت کننده را مورد ارزیابی قرار دهد.

وی در خصوص تنظیم برنامه امتحانی شهریورماه اظهار کرد: مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش به طور معمول، بسته برنامه امتحانی را به صورت پیشنهادی به مجموعه های مربوطه در آموزش وپرورش استانها ارسال می کند تا یک نظرخواهی از همکاران در بخش هایی مانند سازمان پژوهش، دفتر تالیف و حوزه های دیگری که با موضوع امتحانات درگیر هستند، صورت گیرد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش ادامه داد: نظرات و پیشنهادات ارائه شده توسط ادارات کل آموزش و پرورش استانها و مناطق آموزشی در تهیه برنامه امتحانی لحاظ و گنجانده می شود و پس از جمع بندی، برنامه نهایی امتحانات مشخص خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: فهرست برنامه امتحانی شهریورماه امسال در ۱۰ روز آینده تنظیم و به استانها ابلاغ می شود تا به موقع به اطلاع آن دسته از دانش آموزان که متقاضی شرکت در این نوبت از امتحانات هستند، برسد.

عرفی با اشاره به تعداد دفعاتی که دانش آموز مجاز خواهد بود در امتحانات شرکت کند، گفت: به طور قانونی، دانش آموز می تواند شهریورماه و دی ماه در امتحانات امسال شرکت کند، درصورتی که در این دو نوبت نمره قبولی کسب نکند، طبق آیین نامه مربوطه، دانش آموز می تواند ادامه تحصیل دهد به شرطی که مشکل عدم معافیت تحصیلی نداشته باشد.

وی در پایان عنوان کرد: این دسته از دانش آموزان در صورت نداشتن مشکل عدم معافیت تحصیلی، می توانند در نوبت دوم مدارس یا بزرگسالان ادامه تحصیل دهند.

منبع: پانا

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۰
کد خبر : 28778
بازدیدها: 193

پاسخی بگذارید »