شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ابلاغیه روحانی جهت پیگیری کودتای ۲۸ مرداد

danesheroz شهریور ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
ابلاغیه روحانی جهت پیگیری کودتای ۲۸ مرداد

دانش روز : قانون پیگیری حقوقی – سیاسی نقش و دخالت آمریکا و انگلیس درکودتای ۲۸ مرداد از سوی رئیس جمهور جهت اجرا ابلاغ شد

به گزارش دانش روز ، رئیس جمهور قانون پیگیری حقوقی – سیاسی نقش و دخالت آمریکا و انگلیس درکودتای ۲۸ مردادکه در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده برای اجرا ابلاغ کرد.

براساس این قانون ، با توجه به افشا و اعلام رسمی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا مبنی بر دخالت دولت‌های آمریکا و انگلیس در طراحی و اجرای کودتای ۲۸ مرداد علیه کشور ایران و نقض حاکمیت ملی و ورود خسارات سنگین مادی و معنوی به کشور، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است کارگروهی را به منظور برآورد خسارات مادی و معنوی وارده به ملت ایران فورا تشکیل دهد و هر سه ماه یک‌بار گزارش اقدامات این کارگروه را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

بر این اساس ، وزیر امور خارجه (رئیس کارگروه)،دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات ، نماینده تام الاختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اعضای کارگروه پیگیری جبران خسارات کودتای ۲۸ تعیین شده اند.

طبق این قانون ،کارگروه موظف است راهکارهای پیگیری خسارت‌های مادی و معنوی را به مجلس ارائه دهد.

همچنین نمایندگان دولت را موظف کردند پس از برآورد خسارات نسبت به پیگیری و احقاق حقوق ملت ایران از طریق مجامع و نهادهای ذیربط داخلی و بین‌المللی اقدام کند.

سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۲
کد خبر : 60723
بازدیدها: 315

پاسخی بگذارید »