دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ابراز امیدواری مرکل برای تعمیق روابط ایران و آلمان

danesheroz1 مرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
ابراز امیدواری مرکل برای تعمیق روابط ایران و آلمان

دانش روز: صدراعظم جمهوری فدرال آلمان در پیامی تنفیذ ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی را تبریک گفت

به گزارش دانش روز،  در پیام انگلا مرکل خطاب به رییس جمهوری اسلامی ایران، آمده است: “جنابعالی در روزگاری دشوار مسئولیت بزرگی را بعهده می گیرید.انتخاب جنابعالی نوید بارور شدن این امید را می‌دهد که مرحله نوین همکاری سازنده برای صلح و امنیت در منطقه و جهان را در پیش رو داشته باشیم.

آلمان مانند گذشته هم داستان با همکاران بین المللی سهم خود را ادا خواهد نمود تا با بهره گیری از راهکار گفتمان راه حل های مناسب برای چالش های موجود پیدا گردد.

باعث کمال مسرت اینجانب خواهد شد چنانچه دوره مسئولیت جنابعالی فرصت مناسب فراهم آورد که بتوانیم با استفاده از آن، روابط خوب موجود بین دو ملت را عمیق‌تر نمائیم.

دکتر آنگلا مرکل”

“فون اونکرن اشترنبرک” سفیر آلمان در تهران روز چهارشنبه طی ملاقات با ابوالقاسم دلفی مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه پیام تبریک آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به حسن روحانی رییس جمهوری ایران به مناسبت شروع بکار ایشان را تقدیم کرد.
به گزارش اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، مرکل درپیام خود ابراز امیدواری کرده است که طی دوره ریاست جمهوری روحانی، روابط دو کشور عمیق تر شود.
مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه نیز ضمن تشکر از ارسال پیام صدراعظم آلمان به رییس جمهوری ایران، خاطرنشان کرد که روابط دو کشور در پرتو تحولات جاری، امکان تعمیق و گسترش بیشتری خواهد داشت.

آلمان عضو گروه ۱+۵ در مذاکرات هسته ای با ایران است. دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از این اعلام کرده بود کشور های اروپایی و امریکا باید با زبان تکریم با ملت ایران سخن بگویند نه زبان تهدید و تحریم.

منبع:پانا

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۳
کد خبر : 48062
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »