شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیین بزرگداشت آیت الله طالقانی در البرز برگزار شد

danesheroz1 شهریور ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
آیین بزرگداشت آیت الله طالقانی در البرز برگزار شد

دانش روز: مراسم سی و چهارمین سالگرد عالم ربانی مجاهد نستوه آیت الله طالقانی با حضور مسئولان استانی و کشوری شامگاه پنج شنبه در مصلای شهرستان طالقان برگزار شد

به گزارش دانش روز، مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد مجاهد نستوه آیت الله طالقانی با حضور سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم شهرستانهای ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس، فرماندار طالقان، جمع گسترده ای از مردم و خانواده این مبارز خستگی ناپذیر شامگاه پنجشنبه درمصلای شهرستان طالقان بزگزار شد.

در این مراسم سید مهدی طالقانی فرزند آیت الله طالقانی با بیان اینکه طالقانی متعلق به یک شخص و یا یک گروه نیست، اظهار داشت: طالقانی متعلق به ملت ایران است.

وی با اشاره به اینکه نباید برای آیت الله طالقانی فقط در ۱۹ شهریور مراسمی برگزار شود، گفت: باید با برگزاری مسابقات مقاله نویسی در خصوص شخصیت این مجاهد نستوه به ترویج افکار ایشان بپردازیم.

سید مهدی طالقانی یادآور شد:شخصیت طالقانی در حدی بود که امام راحل ۳۲ لقب را به ایشان دادند و این القاب خود افتخاری بزرگ برای مرحوم طالقانی بود.

آیــت الله طالقـــــانی در سال ۱۲۸۹ هجری شمسی در روستای گلیرد طالقان چشم به جهان گشود و پس از کسب فیض و علم از محضر پـــــدر گرانقدرش و علمای بـــــرجسته دیگر به مجاهدت در راه حق و اسلام پرداخت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی  اولین نماز جمعه تهران به امامت ایشان در دانشگاه تهران برپا شد.

آیت الله طالقانی سرانجام در ۱۹ شهریور ۵۸ به علت سکته قلبی بدرود زندگی گفت.

منبع:مهر

جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳
کد خبر : 59799
بازدیدها: 346

پاسخی بگذارید »