سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز:

آیین اعتکاف در مساجد محوری استان البرز برگزار می‌شود

28 danesheroz اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
آیین اعتکاف در مساجد محوری استان البرز برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز از برگزاری آیین معنوی اعتکاف در مساجد محوری استان البرز خبر داد

حجت الاسلام سیدعباس مسعودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران کرج اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری هر چه باشکوه این مراسم معنوی در مساجد محوری این استان اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: در این راستا در نظر داریم برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی از جمله سخنرانی، مداحی و قرائت ادعیه و قرآن کریم را برای معتکفین در سال‌جاری برگزار کنیم.

این مسئول با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم معنوی اعتکاف خاطرنشان کرد: هم اکنون ستاد این مهم با حضور نماینده آموزش و پرورش، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد اقامه نماز استان و نماینده امام جمعه و شهرداری کرج تشکیل و آغاز به کار کرده است.

مسعودی اعتکاف را پرورش جسم و جان عنوان کرد و ادامه داد: انسان آمیزه‌ای از این دو نیاز است که با برگزاری این مراسم معنوی می‌تواند علاوه بر پرورش جسم و جان خود به سعادت و کمال نیز دست پیدا کند.

*اعتکاف مناجاتی شیرین و زیبا است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود اعتکاف را مناجاتی شیرین و زیبا و هم کلامی موجودی ضعیف با منشأ قدرت‌ها ذکر کرد و گفت: ماه رجب ماه تحول است،‌ عاکفان کوی دوست، با حضور در صحن و سرای دوست، پله‌های سلوک را پیموده و پله پله به خدا نزدیک‌تر می‌شوند.

مسعودی با بیان این که هرسال در ایام نام نویسی آیین معنوی اعتکاف با توجه به استقبال مردم تعداد مساجدی که در شهرستان‌های این استان در نظر گرفته می‌شود، متغیر است افزود: برای این که بتوانیم پذیرایی تمامی معتکفین و متقاضیان باشیم برنامه‌ریزی‌های اساسی لازم است.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۳ هزارنفر در استان البرز در این آیین معنوی شرکت کردند و بیشترین آن‌ها جوانان و نوجوانان بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به همزمانی این آیین با امتحانات دانش‌آموزان، تعداد معتکفین در سال‌جاری نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

وی افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی از جمله سخنرانی، مداحی و قرائت ادعیه و قرآن کریم برای معتکفین در نظر گرفته شده است.

مسعودی یادآورشد: توزیع بسته‌های فرهنگی، پاسخ به شبهات دینی، بیان احکام آیین اعتکاف از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در این آیین است.

امسال آیین معنوی اعتکاف از سوم تا پنجم خرداد ماه مصادف با ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب در مساجد جامع و محوری استان البرز برگزار می‌شود.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۰
کد خبر : 15252
بازدیدها: 130

پاسخی بگذارید »