یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیت‌الله مجتبی تهرانی برگزیده جایزه کتاب فصل شد

danesheroz اسفند ۱۴, ۱۳۹۱ ۰
آیت‌الله مجتبی تهرانی برگزیده جایزه کتاب فصل شد

کتاب «سلوک عاشورایی» تالیف استاد فقید اخلاق آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی به عنوان برگزیده بیست و سومین جایزه کتاب فصل انتخاب شد

آیین پایانی بیست و سومین جایزه کتاب فصل در حالی فردا در سرای اهل قلم برگزار می‌شود که با حضور سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب «سلوک عاشورایی» تالیف استاد فقید اخلاق آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی، به عنوان برگزیده این دوره تجلیل خواهد شد.

آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی که چندی پیش دارفانی را وداع گفت، در بخش سیره این جایزه از گروه دین برگزیده شده و مورد تجلیل قرار می‌گیرد.

آیت‏‌الله حاج ‏آقا مجتبی تهرانی در سال ۱۳۱۶ در خانواده‌‏ای از اهل علم، معرفت و شهادت در تهران به دنیا آمد. استاد از سال ۱۳۵۱ ضمن اقامه جماعت در مسجد جامع بازار، تشکیل جلسات اخلاق و تفسیر برای جوانان در همان‌سال‌ها، تربیت و هدایت جوانان انقلابی را به دست گرفت.

کتاب «سلوک عاشورایی» شامل گزیده‌ای از سخنان زنده‌یاد آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی درباره عاشورا و قیام امام حسین (ع) است. در بازنویسی این سخنان، تلاش شده تا کمترین ویرایش صورت گیرد و سبک و سیاق کلام حفظ شود و به تیترگذاری مطالب و ارجاعات و توضیحات ضروری اکتفا شود. کتاب در ده منزل یا دفتر سامان یافته است که هر منزل به موضوعی خاص اختصاص دارد.

آیین پایانی بیست و سومین جایزه کتاب فصل از ساعت ۱۵ تا ۱۷ فردا سه‌شنبه ۱۵ اسفند در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۶
کد خبر : 8634
بازدیدها: 464

پاسخی بگذارید »