سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

روزشمار ایام فتنه-26 دی

آیت‌الله آملی لاریجانی با اصلاح‌طلبان دیدار کرد

danesheroz دی ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

آیت‌الله آملی لاریجانی در دیدار نمایندگان اصلاح طلبان گفت: ‌اگر حاکمیت قانون و رسیدگی بی‌طرفانه بر پرونده‌های قضایی تضعیف شود هرج و مرج و تندروی‌ها حاکم می‌شود و این از خواسته‌های دیرین دشمنان نظام اسلامی است

آیت الله آملی لاریجانی در دیدار نمایندگان فراکسیون اقلیت (اصلاح طلبان) مجلس گفت: «‌اگر حاکمیت قانون و رسیدگی بی‌طرفانه بر پرونده‌های قضایی تضعیف شود هرج و مرج و تند روی‌ها حاکم می‌شود و این از خواسته‌های دیرین دشمنان نظام اسلامی است که نمی‌خواهند کشور در آسایش و آرامش باشد.» لاریجانی با تحلیل برخی حوادث بعد از انتخابات و تقبیح برخی ساختار شکنان که احساسات و عواطف عمومی و مومنین را جریحه دار کردند، اظهار کرد: «متاسفانه بسیاری از حوادث و رویدادهای بعد از انتخابات ناشی از بی‌تدبیری و سکوت برخی خواص و شیطنت اطرافیان بود و چنانچه در هر مورد موضع‌گری عاقلانه و با تدبیری صورت می‌گرفت شاید بسیاری از این حوادث که موجب خشنودی دشمنان زخم خورده نظام اسلامی شد اتفاق نمی‌افتاد. ادعای تقلب در انتخابات دروغ بزرگی بود که منشا خسارات بسیار شد و متاسفانه نحوه پیگیری این ادعا از طرف مدعیان،خود بزرگترین قانون شکنی بود.»

*ایرنا: علامه سیدمحمد حسین فضل ا… از مراجع شیعیان لبنان در دیدار حجت الاسلام میرتاج الدینی معاون پارلمانی و حقوقی رئیس جمهور کشورمان گفت: “فتنه اخیر جریان سبز در ایران توطئه ای هدایت شده از سوی کشورهای خارجی بود.”

* بیانیه ۱۵ بندی با عنوان “پشتیبانان سکولار جنبش سبز ایران” منتشر شد. در این بیانیه آمده است: «به‌نظر ما، مشکل اصلى و تاریخى ملت ایران تحمل رنج مدام ناشى از سلطه‌ى انواع تبعیض ها بوده است. ما ایرانیان همواره از تبعیض در مورد عقاید، مذاهب، ادیان، جنسیت، قومیت، زبان، ارزش هاى فرهنگى، و فرصت هاى اجتماعى خود رنج برده ایم و این امر به خصوص بخاطر اعلام “مذهب رسمى” در قانون مشروطه و نیز در سه دهه حکومت گروه روحانیون فرقه‌ى تشیع امامى بر کشورمان، بشدت افزایش یافته است.»

* اسماعیل نوری علا از نویسندگان بیانیه «پشتیبانان سکولار جنبش سبز ایران» در گفتگو با رادیو فردا اعلام کرد: «پشتیبانان سکولار جنبش سبز ایراندر داخل جنبش سبز یک بخش عظیمی سکولار و خواهان جدایی حکومت از دین هستند. اعلام موجودیت ما به این معنی است که هم بگوییم جنبش سبز دارای یک بخش سکولار است و هم این که عده زیادی از روشنفکران ایران از این قضیه پشتیبانی می‌کنند و از تریبون‌هایی که در خارج از کشور دراختیار دارند برای توضیح خواست‌های جمعیت سکولار جنبش سبز استفاده می‌کنند. ما حکومتی می‌خواهیم که هیچ مذهب و دینی اعم از اسلام یا مسیحیت و غیره در آن دخالت نداشته باشد. چون هر مذهبی وارد حکومت شود، حکومت را وادار می‌کند ارزش‌ها و خواست‌های خود را بر تمام مردم ایران تحمیل کند، اما ما معتقدیم حکومت ایران باید در خدمت همه مردم باشد اعم از مذهبی، بی دین، مسیحی، یهودی یا بهایی. ما می‌خواهیم آن چیزی که عامل اصلی تبعیض در جامعه است کنار گذاشته شود و بر این اعتقاد هستیم که حکومت‌های مذهبی و مکتبی منشا انواع تبعیض‌ها در جامعه هستند.»

* روزنامه نیویورک تایمز: «سایت های مخالف جمهوری اسلامی تعداد شرکت کنندگان در تظاهرات ۹ دی تهران را دست کم یک میلیون نفر اعلام کرده اند.»

* امیرحسین فردی از موسسین حوزه هنری در گفتگو با روزنامه وطن امروز، گفت: «موسوی دیگر وجاهت و لیاقت نشستن بر کرسی ریاست فرهنگستان هنر را نداشت. فرهنگستان هنر یک نهاد مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی است و کسی که اداره این فرهنگستان را برعهده می‌گیرد باید از هر نظر چهره موجهی باشد و مسؤول سابق فرهنگستان در مسائل اخیر وجاهت خود را از دست داد و این فرد باید عوض می‌شد.» وی در ادامه نیز به ذکر خاطراتی از دوران جوانی خود و محسن مخملباف پرداخت و گفت: «مهم‌ترین مشخصه مخملباف، تندروی‌اش بود؛ یک تندروی وحشتناک و غیرقابل اغماض … محسن می‌گفت زن حق ندارد جورابش پاره باشد. همه اینها را می‌گفت ولی نماز نمی‌خواند. گاهی هم که می‌آمد نماز، با اکراه می‌آمد. خوب یادم هست که سرسری می‌خواند. خیلی وقت‌ها که اصلا نماز نمی‌خواند. من یک روز به شوخی به مخملباف گفتم: محسن! اگر روزی کسی را پیدا نکنی، با چه کسی دعوا می‌کنی؟ سمیرا (دختر مخملباف) آن موقع تازه راه افتاده بود، گفت: با این سمیرا دعوا می‌کنم، اینقدر دعوا می‌کنم تا خودم را تخلیه کنم. بله، همچین آدمی بود. سرهمین من می‌گویم محسن هیچ تغییری نکرده.»

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۵
کد خبر : 4156
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »