پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیا کمیسیون بهداشت پیگیر تقلبی بودن محصولات حلزون خواهد بود؟

danesheroz2 تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
آیا کمیسیون بهداشت پیگیر تقلبی بودن محصولات حلزون خواهد بود؟

دانش روز: آیا کمیسیون بهداشت پیگیر تقلبی بودن محصولات حلزون خواهد بود؟

به گزارش دانش روز، شبکه ۱ کرم حلزون را تبلیغ می کند کانال را عوض می کنی شبکه ۲ تبلیغ کرم حلزون، شبکه را عوض میکنی شبکه۳ باز هم کرم حلزون پشت تلوزیون را نگاه می کنی نکند حلزون روی تلوزیون افتاده شبکه خبر را می آوری باز هم کرم حلزون بی خیال تلویزیون می شوی.

در میان انبوه تبلیغات کرم حلزون که پیرمردها را هم راغب به خرید آن کرده ناگهان در بهت و حیرت می شنوی کرم حلزون تقلبی است(!) و وزارت بهداشت مانع ادامه تبلیغ و پخش آن شده است. اخبار ضدو نقیض در این مورد زیاد است، افرادی که این کرم را خریده اند حالا به جای خوشحالی از اینکه پوستشان شفاف شده حالا باید نگران عوارض جانبی آن در آینده باشند.
دکتر عبدالرحمان رستمیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس در این خصوص با اظهار تاسف از تبلیغات غیر کارشناسی در صدا و سیما و رسانه در حوزه سلامت،گفت: اغراق زیادی در این برنامه های تبلیغی وجود دارد اغراقی که علمی و مستند نیست و باید از ابتدا جلوی آن گرفته شود.
رستمیان تاکید کرد: تبلیغاتی که در این مورد صورت می گرفت بیش از حد واقعیات علمی کشف شده در این زمینه است، پیش از این مکمل غضروف سازی در مدت کوتاهی در ماهواره ها تبلیغ می شد و یا داروهایی که باعث بلندی قد می شود و بحث های مختلف که در ماهواره تبلیغ می شد که تبلیغ کرم حلزون هم از این نوع تبلیغات در تلویزیون بود.
عضو کمیسیون بهداشت تصریح کرد: این نوع تبلیغات فقط برای فروش است باید قبل از تبلیغ موادی که با سلامتی مردم سروکار دارد کارشناسان نظر خود را اعلام کنند اطلاعات غلط علاوه برضرر مالی ضرر های جبران ناپذیر جانی هم در پی خواهد داشت.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به خرید انبوه این کرم توسط مردم به علت اطمینان به صدا و سیما آیا کمیسیون بهداشت به این قضیه ورود پیدا می کند،گفت: این موضوع از موضوعاتی است که می توان  در مورد آن با همکاران در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کرد بعد از کسب اطلاعات دقیق از طریق وزارت بهداشت و درمان و اینکه چرا کار کارشناسی قبل از تبلیغ آن صورت نگرفته حقوق مردم را پی گیری خواهیم کرد.

رستمیان در پایان افزود:بنده به عنوان یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان موافق هستم که قضیه  این کرم در کمیسیون بهداشت ودرمان مطرح شود تا از وزارت خانه بهداشت توضیح بخواهیم.

منبع: بی باک

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۳
کد خبر : 35510
بازدیدها: 412

پاسخی بگذارید »