پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیا می شود باهوش تر شد؟!

danesheroz1 فروردین ۶, ۱۳۹۳ ۰
آیا می شود باهوش تر شد؟!

دانش روز: آیا در حفظ کردن اعداد مشکل دارید؟ آیا نمی توانید به خاطر بیاورید شب گذشته چه غذایی خوردید؟ آیا در حفظ کلمات طولانی مشکل دارید؟ اگر مشکل هایی از این قبیل دارید ، این مطلب را بخوانید

به گزارش دانش روز،

 وقتی از خواب بیدار می شوید گیاه رُزماری را بو کنید

متخصصان به این نتیجه رسیدند که گیاه رُزماری روی هوش انسان تاثیر می گذارد. گروهی از محققان در سال ۲۰۰۳ از ۱۴۴ داوطلب خواستند در یک سری امتحانات و تست های هوش شرکت کنند.در اطاق این گروه گیاهان رُزماری گذاشتند.گروهی دیگر این تست ها را انجام دادند ولی در اطاق گروه دوم گیاه رُزماری وجود نداشته است. گروهی که گیاه رُزماری را در کنارشان داشتند هوشیار تر از گروه دوم بودند.

آدامس بجوید

در سال ۲۰۰۲ محققان به این نتیجه رسیدند که آدامس جویدن و حفظ کلمات طولانی با هم رابطه مستقیم دارند و فردی که آدامس می جود نسبت به کسی که در دهان چیزی ندارد، ذهنی فعال تر دارد. جویدن آدامس باعث می شود قلب تندتر بزند و این سرعت باعث سرعت بخشیدن به عملکرد قسمتی از مغز شود که هیپوکمپس نام دارد. این قسمت از مغز انسلولین آزاد می کند تا بدن برای دریافت غذا آماده شود.

غذای فکر

 هر نوجوانی دوست دارد رشد مناسبی از نطر جسمی داشته باشد و از نظر ذهنی بهترین باشد. محققان معتقدند که رژیم مناسب تا ۷۰ درصد باعث شادابی و رژیم نا مناسب تا ۴۰ درصد باعث نحیف شدن فرد می شوند. برای داشتن مغزی جوان و سالم باید غذایی مناسب میل کنید. غذاهایی که انتی اکسیدان دارند برای بدن مفیدند. مثال های خوب غذاهایی با آنتی اکسیدان بالا توت فرنگی ، سیب ، موز ، سبزیجات با رنگ سبز تیره ، سیر و هویج هستند. آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که به راحتی الکترون آزاد می کنند که رادیکال آزاد نامیده می شوند. رادیکال های آزاد با بالا رفتن سن در بدن انباشته می شوند و سلول های مغز را می کشند. با خوردن آنتی اکسیدان ها شما این رادیکال ها را بکشید!

ماده مغذی دیگر برای تقویت ذهن امگا ۳ است. اگر قسمتی از مغز با مشکل مواجه شود یا آسیب ببیند این ماده باعث ترمیم قسمت آسیب دیده می شود. امگا ۳ در ماهی و خشکبار به وفور وجود دارد.

بازی های فکری

 بازی های فکری باعث تقویت حافظه می شوند. اگر می خواهید حافظه ای قوی داشته باشید در سایت های تقویت حافظه ثبت نام کنید. برخی از این سایت ها روزانه به شما مطلب ارائه می دهند و می توانید از بازی ها و مطالب آها بهره ببرید.

 

 

منبع: نوجوان ها

چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۰
کد خبر : 101377
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »