سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خطر در کمین 4 قلوهای ایلامی:

آیا دولت به کمک چهار قلوهای ایلامی می شتابد؟

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
آیا دولت به کمک چهار قلوهای ایلامی می شتابد؟

دانش روز: پدر می گوید در حالیکه مدام صدای گریه بچه هایش در گوش هایش می پیچد اما همواره امیدوار است که بتواند زندگی مطلوبی را برای نوزادانش فراهم کند

به گزارش دانش روز،  نوزدان ایلامی که در این شب ها و روزهای گرم تابستان در حالیکه حدود ۵۳ روز از تولد آنان می گذرد در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا تنهایی را حس نکنند.

پدر با چشمانی پر از حسرت و امید به نوزادانش نگاه می کند،‌ بیشتر شب ها نمی خوابد، تا صبح بیدار است و با اضطراب و دلهره شب را به روز می رساند و می گوید که در این مدت به سبب پیگیری رفع مشکلات این نوزادان هفت کیلوگرم وزن کم کرده است.

شهاب هوشمند فر پدر ۳۴ این نوزادان با بیان اینکه خدا را شاکرم که چهار دسته گل به من هدیه داده است می گوید: تک تک روزها برایم خاطره ای است که با وجود تلخی و شیرینی اما زیبا و خاطره انگیز است ، دیدن چهار قلوهایی زیبا و دوست داشتنی که دو پسر به نام های آیدین و آرمین و دخترها آوین و آذین نام دارند، حال و هوای خاصی دارد.

وی ادامه می دهد: نوزادان چهار قلو تنها ۵۳روز از تولد آنان می گذرد و مراقبت از آنان به صورت همزمان کاری دشوار است.

وی می گوید: تنها چند قوطی شیرخشک از استان های همجوار در روزهای گذشته با رنج و دشواری تامین کرده که جوابگوی نیاز آنان نیست.

وی اظهار کرد: بعضی شب ها به سبب کمبود شیر خشک به ناچار به نوزادانش “قنداب” داده است.
وی که خود را بیکار و مستاجر معرفی می کند می گوید: با توجه به بالا بودن هزینه نوزادان، فشارهای زیادی را برای تامین مخارج تحمل می کند.

هوشمندفر افزود:بچه های من تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و در مواقعی که بیمار می شوند با مشکلات زیادی و هزینه های سرسام آوری مواجه هستم.

وی تاکید کرد:در روزهای گذشته چندین قوطی شیر خشک ( هر قوطی حدود ۲۰۰۰۰هزار تومان) از استان های همجوار تامین کرده اما فقط جوابگوی چند روز نوزادان است.

وی به دیگر هزینه های تامین پوشک، پوشاک و اسباب نوزادان اشاره کرد و گفت: تامین مایحتاج و نیاز این نوزادان در شرایط کنونی سرسام آور است.

هوشمندفر از مسوولان استانی و کشوری خواست برای رفع مشکل چهار قلوهای ایلامی چاره اندیشی کنند.

پدر می گوید در حالیکه مدام صدای گریه بچه هایش در گوش هایش می پیچد اما همواره امیدوار است که بتواند زندگی مطلوبی را برای نوزادانش فراهم کند.

در روزهای گذشته انعکاس گسترده خبر تولد پنج قلوهای مشهدی در رسانه ها با اقدام به موقع ریاست محترم جمهور برای رسیدگی ویژه به خانواده آنان روبرو شد.

دکتر روحانی در اقدامی تحسین برانگیز با اعطای یک واحد مسکن مهر به زوج مشهدی موافقت کردند.

اکنون نیز والدین چهارقلوهای ایلامی با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی و هزینه بالای نگهداری فرزندان خود منتظر کمک فوری مسئولان و بویژه رییس جمهور محترم هستند، تا با عنایت خود و اعطا تسهیلات بخشی از هزینه های تربیت این نوزادان شیرخوار را تامین کنند.

منبع:دانا

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳
کد خبر : 57830
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »