پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیا افزایش ۶ میلیون تومانی حج تمتع قانونی است؟

atena92 اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
آیا افزایش ۶ میلیون تومانی حج تمتع قانونی است؟

رئیس کل بانک مرکزی گفت: اگر قرار باشد قیمت‌های حج تغییر کند، باید براساس نرخ تورم بانک مرکزی باشد

به نقل از شبکه خبر؛  رئیس کل بانک مرکزی از اختصاص ارز مبادله ای به حجاج بیت الله الحرام خبر داد.

 

محمود بهمنی  گفت: اگر قرار باشد قیمت‌های حج تغییر کند، باید براساس نرخ تورم بانک مرکزی این کار صورت گیرد.
محمود بهمنی در پاسخ به این پرسش که آیا بانک مرکزی همچنان قرار است به زائران خانه خدا ارز مسافری اختصاص دهد، گفت: به زائران حج، ارز مسافرتی با نرخ مبادلتی می‌دهیم.
وی با تاکید بر اینکه نگرانی برای تامین ارز زائران حج تمتع و عمره وجود ندارد، اطمینان داد به زائران حج به میزان تعیین شده از طریق بانکها ارز با نرخ مبادله ای داده خواهد شد.

از رئیس کل بانک مرکزی سئوال شد که سازمان حج و زیارت دلایل چند برابر شدن قیمت حج تمتع را گرانی ارز عنوان کرده است؟ که وی در پاسخ گفت: اگر قرار باشد قیمت‌های حج تغییر کند، باید براساس نرخ تورم بانک مرکزی این کار صورت گیرد.

 

بهمنی تصریح کرد: بانک مرکزی نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه سال ۹۱ را معادل ۳۰.۵ درصد اعلام کرده است.
این در حالی است که غلامرضا رضایی معاون حج سازمان حج و زیارت پیش از این با بیان اینکه حداقل قیمت برای اعزام به تمتع در سال جاری ۹ میلیون و حداکثر ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است، گفته بود: این رقم در سال گذشته حداقل ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۶ میلیون تومان بود.

 

با توجه به توضیحات رئیس کل بانک مرکزی، به نظر می رسد افزایش قیمت های حج تمتع بدون در نظرگرفتن نرخ تورمی اعلامی از سوی بانک مرکزی غیرقانونی می باشد و نظر به آغاز ثبت نام در کاروانهای مربوطه باید هرچه سریع تر تجدید نظر جدی در این زمینه صورت گیرد.

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۲
کد خبر : 14412
بازدیدها: 142

پاسخی بگذارید »