پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیا ارتباط دختر و پسر اشکال دارد؟

danesheroz1 بهمن ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
آیا ارتباط دختر و پسر اشکال دارد؟

دانش روز: احکام دانش آموزی

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام ناصرخانلو استاد احکام دفتر پاسخگویی به شبهات دینی  در رابطه با اینکه آیا ارتباط دختر و پسر اشکال دارد؟ گفت: ارتباط دختر و پسر به (طور کلی نامحرم )در این قالب ها صورت می گیرد: ارتباط علمی، شغلی، کلامی، اقتصادی، دوستی، کمک رسانی و…
وی در ادامه افزود: اگر ارتباط علمی ( آموزشی )، شغلی، کلامی ( مثل احوالپرسی، پرسش و پاسخ)، اقتصادی ( خرید و فروش ) و کمک رسانی باشد؛ بدون قصد لذت و با رعایت مسائل شرعی ( مانند حفظ حجاب، پرهیز از سخنان بیهوده محرک شهوت)، اشکال ندارد.
این کارشناس دینی اذعان داشت: البته در صورتی که ضرورتی نباشد، بهتر است از این گونه ارتباطات خود داری شود و در صورت ضرورت به حداقل ارتباط اکتفا شود؛ چون غریزه جنسی بسیار قوی و شیطان در کمین است و ترس افتادن به گناه وجود دارد.
ناصرخانلو تصریح کرد: اما اگر ارتباط در قالب دوستی با جنس مخالف باشد، دوستی با جنس مخالف به دلیل آثار منفی فراوانی که دارد از دیدگاه اسلام حرام و گناه است و فرق نمی کند این ارتباط مستقیم باشد یا تلفنی یا مکاتبه ای و یا به صورت پیامک انجام گیرد.
وی در پایان یادآور شد: این ارتباط ها آثاری چون؛ از بین رفتن کرامت انسانی، غرق شدن در گرداب شهوت ها، کاهش آرامش روانی و افزایش اضطراب، پیدایش تنوع خواهی و اثر گذاشتن آن بر انتخاب فرد در ازدواج ، آلوده شدن به معصیت، افت تحصیلی، دلسرد شدن نسبت به تشکیل خانواده، تأخیر در ازدواج، افزایش آمار طلاق، تلخ شدن زندگی ( بعد از ازدواج) و از همه مهمتر دور شدن از هدف زندگی را در پی دارد.

منبع: همشاگردیها

جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۱
کد خبر : 90691
بازدیدها: 691

پاسخی بگذارید »