شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آوای دل نشین تلاوت قران در مدرسه ایرانی در تاجیکستان طنین افکند

danesheroz1 اسفند ۸, ۱۳۹۲ ۰
آوای دل نشین تلاوت قران در مدرسه ایرانی در تاجیکستان طنین افکند

دانش روز: دانش آموزان مدرسه ایرانی امام صادق (ع) در شهر دوشنبه پایتخت کشوری که فعالیت های دینی و قرآنی در محافل آموزشی و عمومی آن ممنوع و با محدودیت های دولتی فراوانی مواجه است ، روز پنجشنبه با تلاوت کلام الله مجید فضا را عطر آگین کردند

به گزارش دانش روز، مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی دانش آموزان مجتمع آموزشی امام صادق (ع) با شرکت ۸۰ دانش آموز ایرانی، تاجیک و افغان قاری قرآن امروز با حضور مسوولان و کارکنان نهادهای ایرانی برگزار شد.

دکتر حاتمی رییس دانشگاه جامعه المصطفی شهر قم در این مراسم گفت: قرآن کتاب مقدس آسمانی است که انسان را از ظلمت به سوی نور سوق می دهد و ما باید در آموزش این کلام الهی سعی و تلاش به خرج دهیم.

وی افزود: در این کتاب عظیم الشان در وصف صفت قرآن چهار مرتبه واژه حکیم ذکر شده است که این از بزرگی و عظمت این کتاب راهنمای زندگی بشریت حکایت می کند.

ایوب قنبری مدیر مجتمع آموزشی ایرانیان مقیم تاجیکستان نیز با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و سیاست وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی در مورد ترویج و گسترش فعالیت ها و آموزشهای قرآنی در آموزشگاهها، به ویژه مدارس ایرانی خارج از کشور گفت : آموزش قرآن مجید در این مجتمع با روش جدید اجرا می شود.

قنبری تصریح کرد: آموزشهای قرآنی در این مدرسه یک سال ادامه پیدا می کند و طی این مدت هر دانش آموز ، طرز صحیح قرائت ۲۰ سوره و حفظ آن به شیوه ترتیل را فرا می گیرد.

در این محفل نورانی که با نوشته ها و عبارات زیبای قرآنی روی دیوار های مسجد مدرسه مزین شده بود گروه سرود دختران این مدرسه ، شعر ˈ پروردگار ˈ را با صوت زیبا خواندند.

در پایان این محفل قرآنی از ۸۰ دانش آموز برتر در زمینه آموزشهای قرانی تجلیل شد.

مجتمع آموزشی ایرانیان امام صادق (ع) سال ۱۳۷۱ یکسال بعد از استقلال تاجیکستان فارسی زبان از سلطه نظام کمونیستی شوروی سابق در شهر دوشنبه پایتخت این کشور افتتاح شد.

هم اکنون در این مدرسه ۳۵۰ دانش آموز ایرانی به همراه تعدادی از دانش آموزان تاجیک و افغان زیر نظر ۳۶ کادر آموزشی ایرانی در سه مقطع به تحصیل مشغولند.

به خاطر ممنوع بودن فعالیت های دینی در مدارس تاجیکستان ، خانواده های افغان و تاجیک تمایل زیادی به تحصیل فرزندان خود در این مدرسه ایرانی دارند.

منبع: ایرنا

پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۱
کد خبر : 95697
بازدیدها: 330

پاسخی بگذارید »